Autor Wątek: Olkusz zlecenia regeneracji.  (Przeczytany 2235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olkusz zlecenia regeneracji.
« dnia: Czerwiec 10, 2024, 16:51:03 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli

Zamontowałem tą poduchę poliuretanową po regeneracji w Olkuszu, pojeździłem na niej trochę przez weekend i mogę polecić - trzyma skrzynię sztywno ale nie przenosi wibracji na nadwozie, powiedziałbym że w połączeniu z poduszkami silnika z E30 jest ideolo.





Mam parę rzeczy do regeneracji, przy okazji chciałem też wrzucić poduszkę skrzyni do poloneza, ale na ich stronie nie widzę takiej opcji. Czy wystarczy napisać im na maila ? Przyjmują też inne niestandardowe zlecenia ?

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2024, 20:53:59 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Mają w kategorii 125p. Ale jakbys napisal maila to tez by zrobili.

Niestandardowe zlecenia robia na luzie - byle tylko rysunek wyslac. U siebie dorabialem tak dolne poduszki amortyzatora z Pajero.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2024, 21:02:38 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Ok, dzięki.

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2024, 21:15:21 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2149
tylko poduszka od 4 i 5 była chyba inny. Więc 125p może być pod 4ke.

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2024, 21:53:15 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Więc 125p może być pod 4ke.
Może tak być ale nie ma to za bardzo znaczenia bo i tak wysyłasz starą. Ja wysłałem typową od V i było ok.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2024, 06:25:32 am »

Offline arek1995

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1997r 1,6 bosch/abimex/GSI
Jaki koszt takiej regeneracji?
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2024, 23:54:42 pm »

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2024, 00:05:07 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4782
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Poprawiło się coś w jakości, czy dalej w Olkuskich produktach są pęcherzyki powietrza, i poliuretan oddziela się od blachy? Jakiś czas temu ktoś tu pisał, że to była norma jeszcze z 2-3 lata temu.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2024, 13:46:59 pm »

Offline Damian

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 1,4 16v
ja mam Olkusza tuleje kupione jakoś w 17 roku i zamontowane co prawda do bmw e36 ale wszystko było git z nimi i do dziś luzu nie ma a trochę Kilmerów zostało zrobione.

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2024, 22:51:22 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Przez ten wypadek nie miałem do tego głowy, ale przyszła paczka z olkusza. No jestem średnio zadowolony, tylko poduszka skrzyni wyszła ok. Podpora wału nie wiedzieć czemu ma pęknięcie, poduszki amortyzatora wyglądają jakby czegoś im brakowało, zobaczcie ile wystaje tuleja na środku, dla porównaniu jak to wyglądało przed "regeneracją" . Co myślicie, reklamować to ?






Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2024, 00:36:26 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
No jestem średnio zadowolony, tylko poduszka skrzyni wyszła ok. Podpora wału nie wiedzieć czemu ma pęknięcie,
No to jak zamontujesz tą podporę, to się jeszcze mocniej wqrwisz :p jest okrutnie sztywna :p Ale to pęknięcie wygląda jakby było wcześniej, a ujawniło się po wyczyszczeniu. Ale mogli chociaż zadzwonić dać info o takim problemie.
Co do poduszek to widzisz, masz trochę inną technologię wykonania - fabrycznie zawulkanizowana jest tylko wewnętrzna tulejka, a później całość (guma z tulejką) byłą wciskana w obejmę i byłą grubsza. Ale tłoczysko amortyzatora i tak zawsze zaciskało i opierało się na tej tulejce. Jeżeli w tych z PU odległości (góra i dół tulejki od płaszczyzny mocowania) są w takiej samej odległość no i nie jest skopana osiowość tulejki to bym olał - to po zawulkanizowaniu i zrobieniu tego w czerwonym PU i tak będzie sztywniejsze od serii mimo że ma mniej mięsa.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2024, 15:30:41 pm »

Offline Damian

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 1,4 16v
A jaka cena za takie poduszki?

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2024, 22:22:43 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Za 2 poduszki amortyzatorów wyszło 180.

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2024, 10:40:52 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & Lancia Y'99 1.2 16V
Co do poduszek to widzisz, masz trochę inną technologię wykonania - fabrycznie zawulkanizowana jest tylko wewnętrzna tulejka, a później całość (guma z tulejką) byłą wciskana w obejmę i byłą grubsza.

właśnie ostanio zacząłem sie zastanawiać co zrobić z poduszkami amorów. Nowe na allegro już odlatują ceną a przeważnie i tak jest tam 20letnia guma (jak nie 40to letnia)

Jak widzę te na zdjęciach to tez jakoby mnie nie przekonują - da się coś dopasować z innych modeli?

Ja kiedyś się złapałem na tym, że miałem w ręku te poduszki gdzie tuleje nie były równolegle w osi tylko trochę pod skosem (niewielkim) Teoretycznie w zawiasie też ten amor względem budy jest lekko pod skosem, ale chyba nie ma to większego znaczenia.

nie wiem co jest nie tak, ale i takie sprzedają na rynku
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2024, 10:44:08 am wysłana przez Tomasz#1969 »
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2024, 10:50:45 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
nie wiem co jest nie tak,
Te skosne sa do szerokiego zawieszenia (i wtedy masz rozroznienie na prawa i lewa poduszke bo sa w odbicu lustrzanym). W waskim tuleja byla rownolegla do mocowania i zamienna stronami.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2024, 10:52:32 am wysłana przez Sławek#1978 »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2024, 17:40:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie wiem co jest nie tak,
Te skosne sa do szerokiego zawieszenia (i wtedy masz rozroznienie na prawa i lewa poduszke bo sa w odbicu lustrzanym). W waskim tuleja byla rownolegla do mocowania i zamienna stronami.
dokladnie tak,


Za 2 poduszki amortyzatorów wyszło 180.
czyli juz sie zaczelo - ceny czesci popadaja ze skrajnosci w skrajnosc


da się coś dopasować z innych modeli?
generalnie to poduszka ma pozwolic na lekki ruch na boki tloczyska amora i ograniczac jego ruch gora-dol,
to taka sama funkacja jak w przednich drazkach reakcyjnych, wiec majac stara blache moznaby  zastosowac dwie gumowe półkule,
albo nawet cala kulkę plastikowa (uniball?), ale z dorobionym mocowaniem - brak jalowego ruchu amortyzatora
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Olkusz zlecenia regeneracji.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 08, 2024, 21:55:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4782
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale ta podpora jest żałosna. Kawał odlewu dalej, nie będzie to tłumiło nic. Sprawdzona już u znajomego z forum... To musi pracować. Ja bym zwrócił i wziął podporę od łady "tadem".
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...