Autor Wątek: ŁADOWANIE  (Przeczytany 1833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ŁADOWANIE
« dnia: Listopad 10, 2005, 07:09:30 am »

ajk#1212

  • Gość
jaka moze byc przyczyna ze w atu 97 z gazem ładowanie przy wmontowanym alternatorze jest 12,0-12,5v a jak go wyjalem i sprawdzilem to ladowanie jest na poziomie 14,4 uklad diod jest ok, oraz regulator napiecia podobno tez
pozdrawiam

łADOWANIE
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2005, 09:15:17 am »

jankiel

  • Gość
mam ten sam problem w caro 96 z gazem:)

łADOWANIE
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2005, 09:54:42 am »

Kewin#1894

  • Gość
w aucie sa odbiorniki pradu i chyba stad mniejsze prady
ale elektrykiem to ja nie jestem

łADOWANIE
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2005, 00:24:56 am »

mati_lecha#332

  • Gość
Podepnę się pod ten temat i opiszę swój problem.

Dwa tygodnie temu przepaliła mi się zarówka mijania w prawym reflektorze. Niby nic szczególnego, żarówkom się to zdarza. Dwa dni pó?niej rano próbowałem odpalić Poldka i okazało się, że akumulator jest rozładowany. Dwudniowe ładowanie nic nie pomogło. Po sprawdzeniu napięcia akumulatora okazało się,że ma tylko niecałe 10 voltów czyli jest do wyrzucenia. Kupili?my nowy akumulator. Poldek pracuje niby bez problemu.
Ale zastanawia mnie to co się stało dzisiaj. Dzi? kupiłem dwie nowe żarówki Philipsa, po zamontowaniu ?wieciły elegenacko dopóki nie odpaliłem silnika. Po odpaleniu silnika po jaki? 30sekundach ta sama co wcze?niej prawa żarówka się przepaliła. Tak samo jak poprzednio błysnęła silnym ?wiatłem i zgasła.

Zastanawiam się co to może być. Czy to jest wina regulatora napięcia? Może daje zbyt duże napięcie ładowania i przez to akumulator się wtedy zasiarczył i przepalaj? się od tego żarówki jedna za drug?? Czy to dobre podejżenie?
I jeszcze jedno pytanie. Gdzie jest regulator napięcia w Caro? Czy to jest regulator mechaniczny czy elektroniczny? Mam Caro 1.6 GLI abimex z 1995 roku.

To tyle:) Dziękuję uprzejmie za uwagę.  :yes:

łADOWANIE
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2005, 00:38:41 am »

Bolo

  • Gość
Tez sie dopisze

Plus, altek naprawiany 3 RAZY i znowu mu cos nie pasi :(

Przy odpalaniu PRAWIE wszystko si (czasem kontrolka ladowania sie nie pali)...ale jak juz odpali kontrolka ladowania ledwie sie swieci...jak dodam gazu to znika...ale jak tylko spadnie do 900RMP to znowu "ledwie sie swieci" :( Co ciekawe...po kilku minutach kontrolka przestaje sie "ledwie swiecic" i wszystko wraca do normy (brak kontrolki...ladne podswietlenie wskaznikow itp)... Pytanie proste...znowu (to juz bedzie 3-ci raz, raz nawalilo uzwojenie) rozwalil sie regulator napiecia :?:

łADOWANIE
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2005, 00:56:55 am »

jankiel

  • Gość
ja juz nawet wymieniłem diody wzbudzenia na takie większej mocy (innych nie mialem) ale to nic nie dało jest to samo zero zmian
My?lę że to wina  słabej masy  ten kabelek pod desk? ale zeby go dokręcić to trzeba zdj?c  cał?deske rozdzielcz? wiec chyba poczekam do lata nie wiem czy akku to wytrzyma:(

łADOWANIE
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2005, 12:16:38 pm »

riwer

  • Gość
Podjedz do elektryka niech sprawdzi bo samemu to czasami nie wychodzi

łADOWANIE
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2005, 16:23:12 pm »

mati_lecha#332

  • Gość
Nikt nie wie gdzie jesr regulator napięcia w Poldku?