Autor Wątek: Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie  (Przeczytany 3216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« dnia: Styczeń 11, 2006, 17:12:50 pm »

Karol 1.6GLE

  • Gość
powiedzcie mi czy od niesprawnego modułu zapłonowego mog? wynikać problemy z osi?gnięciem wyższych obrotów silnika i czy jak moduł jest walnięty to silnik ma problemy z równ? prac?. mam podejrzenia co do tego mikroprocesora co jest w module może to jego wina że poldek nie chce się wkręcać na wyższe obroty.

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2006, 17:51:36 pm »

batorejro

  • Gość
Moze byc to przyczyna tych dolegliwo?ci ale napocz?tek upewnilbym sie czy aparat jest w pozadku.Sprawdz czy nie ma luzow i szczeline

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2006, 20:59:46 pm »

Karol 1.6GLE

  • Gość
Aparat jest w poż?dku no ale moge się jeszcze upewnic jedyne co mogłoby mi w nim walnać to ten zwój do którego przyczepia się kable od modułu. Wła?nie ostatnio wymieniałem je bo były poprzerywane. W poldku mam instalacje gazowa i obawiam się że kiedy mi zamarzał parownik a ja go odmrażałem domowym sposobem czyli czajnik z gor?c? wod? to mógł mi się moduł zalać i mogło doj?ć do jakiego? zwarcia bo moduł mam umieszczony zaraz pod parownikiem i łatwo go w ten sposób zalać.

PS: I teraz polonez stoi bo nie można nim w takim stanie je?dzic a zima dla ludzi lubi?cych łatwy drifting nie przeci?żaj?cy auta to najlepszy okres na tak? rozrywke! :D

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2006, 15:25:26 pm »

batorejro

  • Gość
Moduł mozesz nawet pod woda trzymac i nic sie nie stanie bo jest zmakniety hermetycznie, chyba ze juz go rozbierales

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2006, 16:38:21 pm »

Karol 1.6GLE

  • Gość
nie wiem jaki moduł masz na my?li ale ten mój to na pewno nie był hermetyczny a od nowego nikt przy nim nie grzebał a woda dostać się do niego mogła w prost sposób i mogła zalac te procesorki. I tu mam proble m wymieniaćten moduł czy nie???????? :?:

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2006, 17:46:48 pm »

Darmar12

  • Gość
Ja bym na twoim miejscu sprawdził cewkę i przyspieszacz podci?nieniowy zapłonu.

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2006, 17:48:16 pm »

Cyneq

  • Gość
Dziewczynyy...
Po pierwsze w gle to jest taki sam "mikroprocesor" jak  w koziej d* saksofon.
Po drugie to jaka szczelina??? W elektronicznym zapłonie (z modułem) nie ma szczeliny w apatracie.
Po trzecie masz walnięty zielony kabelek, ew. ?le ustawiony zapłon.
Po czwarte w GLE jest tyle elektoniki ze można j? cała wozić na zapas.
Najlepiej wozić w bagazniku druga cewkę, moduł, zielony kabelek ii, według moich ostanich do?wiadczeń, cewke aparatu (tzw generator).
Reszta jest mechaniczna  i sie zepsuć nie może.

Re: Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2006, 21:26:51 pm »

thomas#1840

  • Gość
Cytat: "Karol 1.6GLE"
powiedzcie mi czy od niesprawnego modułu zapłonowego mog? wynikać problemy z osi?gnięciem wyższych obrotów silnika i czy jak moduł jest walnięty to silnik ma problemy z równ? prac?. mam podejrzenia co do tego mikroprocesora co jest w module może to jego wina że poldek nie chce się wkręcać na wyższe obroty.


je?li przy podnoszeniu obrotów dochodzi do ilu? tam i dusi się ga?nie to pędż w kierunku cewki, ja już prawie kupiłem nowy aparat ( moduł miałem zapasowy) kiedy go?ć jeden gliwiczanin psia jego mać  :mrgreen:  pomajstrowałzamienił mi cewke i autko cudownie uzdrowiało .Jak będziesz kupował cewke to patrz pod aparat elektroniczny bo jest inna od tej z wczesniejszym

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2006, 00:06:25 am »

Zak

  • Gość
thomas#1840,
O co ci chodzi z "jest inna od tej z wcze?niejszym"???
Ja?niej prosze!
Jaka jest różnica?

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2006, 11:49:16 am »

Darmar12

  • Gość
S? różne cewki do zapłonu z przerywaczem jest inna i bez przerywacza też inna.

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2006, 12:50:09 pm »

Zak

  • Gość
AAAA!
Cewka WN!
Ja my?lałem że chodzi o t? cewke w aparacie bezstykowym!!
Bo w 1,6 jest wczy?niejszy zapłon!( ma to co? do rzeczy?)

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2006, 14:47:23 pm »

Cyneq

  • Gość
Jest wcze?niejszy bo statyczny k?t ustawiasz wcze?niej.
Jest wczesniejszy przy obci?żeniu i wyższych obrotach, bo regulatory maj? inn? charakterystykę.
ale nie aż atak żeby nie je?dziło.

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2006, 19:15:01 pm »

Karol 1.6GLE

  • Gość
mówcie co chcecie jutro wymieniam moduł. I mam przecucie że to będzie wła?nie to dowiedziałem że to może być wina tranzystora w module a objawy na to wskazuj?. Dam znac jak zamontujew nowy moduł. Moduł to jedyna czę?ć której jeszcze nie sprawdzałem i zobaczymy czy wasze konwersacje będ? słuszne.

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2006, 21:08:12 pm »

WKLIW

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
cewke aparatu (tzw generator)
polecam wozić na zapas ten bajer ja dzisiaj do?wiadczyłem padu tego badziewia 150 km od domu

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2006, 00:30:10 am »

Karol 1.6GLE

  • Gość
No i poldek chodzi trochę regulacji ga?nika nowy k?t wyprzedzenia zapłonu a przedewszystkim mocniejszy moduł. I znowu jeżdze. O to chodzi i wszystko gra!!! :lol:

Kłopoty z modułem na elektronicznym zapłonie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2006, 14:44:30 pm »

batorejro

  • Gość
A widzisz mowilem ze  cos z modułem, napewno to ten tranzystor tam n ie ma co sie psuc!