Autor Wątek: Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)  (Przeczytany 1934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)
« dnia: Grudzień 28, 2005, 17:59:25 pm »

ajk#1212

  • Gość
Moj problem jest następuj?cy: po przekręceniu kluczyka do pozycji "GO" powinno zapalić się pod?wietlenie całej tablicy i kontrolek i inne diody, natomiast ja muszę dociskać kluczyk i to kilkana?cie razy (przy dociskaniu wszystko się zapala, ale do czasu jak puszcze kluczyk gasnie) aż po jakims czasie załapie. To samo się dzieje gdy jest odpalony silnik (pozycja START). Najprawdopodobniej jest to wina stacyjki, ale czy napewno ?? Mam Poloneza Caro 1.6 GLI rocznik 1995 (1 punktowy wtrysk) czy bedzie pasować do niego stacyjka od POLONEZ ROVER 1,4 MPI 16V 1995 rok. O ile sie orientuje nie pasuje stacyjka od starszego Poldka w moim przypadku 1989 1.5 GLE. Prosze o rady!!!

Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2005, 18:19:56 pm »

drd

  • Gość
Witam!
powinienes sprawdzic kostki czy sa dobrze wpiete, jezeli wszystko jest ok to napewno stacyjka do wymiany, stacyjka od rovera chyba pasuje do twojego bolidu, na szrocie za stacyjke z 2 kluczykami dasz ok 30 dych, ja dalem tyle za swoja, u mnie mozna bylo wyciagnac kluczyk w kazdej pozycji i odpalac srubokretem :) to by bylo na tyle, poczekaj jeszcze na rady innych
jezeli dobrze pamietam to nowa stacyjka kosztuje ok 120zl

Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2005, 21:01:12 pm »

Boczek

  • Gość
Stecyjka od starszych też będzie pasować. Jedyna która nie podejdzie to od plusa bo jest z imobilaizerem.

Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2005, 21:42:22 pm »

drd

  • Gość
Cytat: "Boczek#1851"
Jedyna która nie podejdzie to od plusa bo jest z imobilaizerem.
imobilajzer jest elektrycznym zabezpieczeniem pojazdu przed odpaleniem, czyli w stacyjce od plusa s? tylko inne kostki?, jezeli przerobi sie kostki to wejdzie?? tzn czy wkręci się j? bez problemów?? to by był całkiem niegłupi pomysł mieć imobilajzer w kluczyku w starym poldzie, jak bym to wcze?niej wiedział kupił bym stacyjke od plusa

Re: Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2005, 02:17:41 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "arturjerzyk"
Moj problem jest następuj?cy: po przekręceniu kluczyka do pozycji "GO" powinno zapalić się pod?wietlenie całej tablicy i kontrolek i inne diody, natomiast ja muszę dociskać kluczyk i to kilkana?cie razy (przy dociskaniu wszystko się zapala, ale do czasu jak puszcze kluczyk gasnie) aż po jakims czasie załapie. To samo się dzieje gdy jest odpalony silnik (pozycja START). Najprawdopodobniej jest to wina stacyjki, ale czy napewno ?? Mam Poloneza Caro 1.6 GLI rocznik 1995 (1 punktowy wtrysk) czy bedzie pasować do niego stacyjka od POLONEZ ROVER 1,4 MPI 16V 1995 rok. O ile sie orientuje nie pasuje stacyjka od starszego Poldka w moim przypadku 1989 1.5 GLE. Prosze o rady!!!


Najprawdopodobniej wyrobił sie przycisk styku w stacyjce. Jest on wykonany z tworzywa sztucznego które sie wyciera i dodatkowo wyrabianiem sprezyn w stacyjce. Wystarczy tak jak zauwazyłes docisnac i jest dobrze jezeli taka stacyjke lekko cofniesz to wszystko zgasnie i swieci sie wtedy tylko lampka oleju i cos jeszcze(chyba ładowanie ale nie jestem pewien) a silnik dalej pracuje. Stacyjka pasuje od starszego poldka -trzeba tylko przełozyc kostke bo masz nowy typ styków a w starym sa zapewne stare konektory
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2005, 10:17:22 am »

ajk#1212

  • Gość
A nie wystarczy zmienic co? w tej odkręcanej częsci (nie wiem jak to się nazywa)?? Narazie męczę sie z rozmontowaniem tej stacyjki. Zrobiłem przej?ciówkę i wszystko OK. Tyle, że nie mam kiedy wymontować starej, bo ?nieg mi przeszkadza  :twisted:

Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2005, 12:54:40 pm »

Chudson

  • Gość
ze stacyjki wykręcasz kostkę ( 2 ?rubki ) i wkładasz now? - reszta stacyjki powinna być dobra. Stacyjka od plusa nie podejdzie bo jest przykręcana od góry ( w innym miejscu ma dziure na blokade )   Pasuj? stacyjki od starszych włoskich  fiatów i lanci  ( jedynie wtyczke trzeba przerobić )
Sam imobilizer w kluczyku od plusa to nie problem.

Od rovera 600 jedynie stacyjke widziałem i równiez nie podejdzie z tego samego powodu co plusowa. Bajer jest taki ,ze jak już przerobisz kolumne na stacyjke od plusa to pó?niej masz wiele opcji do wyboru bo dużo samochodów ma tak rozwi?zane mocowanie ( przynajmniej na oko )

Problem ze stacyjk? (Wył?cznik zapłonu)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2006, 17:33:03 pm »

Mebig#489

  • Gość
Mała uwaga, stacyjka od plusa nie zawsze ma immo, moja nie ma, druga sprawa kupowanie uzywanej stacyjki nie ma sensu a już wyja?niam dlaczego a może podam pare elementów

059005    KOSTKA STACYJKI MR93 513.62.00     49,44zł netto         
530395/PN    KOSTKA STACYJKI PLU                      40,25zł netto         
018971/R    KOSTKA STACYJKI PN                      25,79zł netto
 067219    ZESTAW ZAMKÓW-WYŁ.ZAPŁ-2BĘB+KOR.PAL.b/im    102,34zł netto         
 067217    ZESTAW ZAMKÓW-WYŁ.ZAPŁ-2KLU+2BĘB B/IMMOB    80,00zł netto         
 067215    ZESTAW ZAMKÓW-WYŁ.ZAPŁ-2KLU+2BĘB+ZAM.PAL    90,00zł netto         
 067226    ZESTAW ZAMKÓW-WYŁ.ZAPŁ-3BĘB+ZAM.PAL.z/im    113,84zł netto         
 067218    ZESTAW ZAMKÓW-WYŁ.ZAPŁ-3KLU+2BĘB.IMO/ATU    113,84zł netto         
 067241    ZESTAW ZAMKÓW-WYŁ.ZAPŁ-3KLU+3BĘB-COMB PL    100,00zł netto         
 081784    ZESTAW ZAMKÓW-WYŁ.ZAPŁ-3KLU+3BĘB-COMB PL    125,35zł netto

Zestawy zamków s? kompletne z wszystkimi dostępnymi zamkami wsytępujacymi w Polonezie łacznie ze stacyjk? (wył?cznik zapłonu). Powiem wam że ostatnio uwaliła mi sie stacyjka i wymieniłem na now?, zapłaciłem 90zł netto za ni? (109,90 brutto) (oczywi?cie cały zestaw z zamkami do plusa)