Autor Wątek: regeneracja akusia  (Przeczytany 1323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

regeneracja akusia
« dnia: Styczeń 03, 2006, 15:10:21 pm »

jankiel

  • Gość
ma kto? jaki? sposób na zregenerowanie akumulatora ???? je?li tak to proszę o jaki? opis co i jak. Mam elektrolit koloru br?zowego i aku? nie wytrzymuje 2 dni na mrozie , zeby przynajmniej dało sie go odpalić po 3 dniach stania , moze wystarczy wymiana elektrolitu ale jak to zrobić?? naładować go i wtedy wylać stary czy jako? inaczej????

Z góry dzięki

pozdrawiam wszystkich i wszystkiego dobrego w nowym 2006 r.

regeneracja akusia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2006, 16:28:42 pm »

pluton_14

  • Gość
Padly ci plytki i juz raczej nic z tego nie bedzie, probowalem tak mojego regenerowac to skonczylo sie na akumulatorze 55Ah z Carrefoura za 139 zx .



PZDR Pluton

regeneracja akusia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2006, 17:26:57 pm »

ajk#1212

  • Gość
akumulator do wymiany...wymiana elektrolitu nic  nie da. osobiscie zmienilem na 55Ah z bricomarche za nieco wiecij niz 100zyli. poki co jakos sie trzyma trzeci rok.

regeneracja akusia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2006, 18:07:35 pm »

TALREP

  • Gość
zapewne masz zasiarczone plytki wiec w takiej sytuacji juz raczej nic nie pomoze, choc kiedys czytalem na ten temat jakis artykul w mlodym techniku ale teraz nie jestem w stanie go odkopac :/ sam jakis tydzien temu kupilem akusia  :roll:

moze jakby te plytki jakos odsiarczyc to by cos z tego bylo. tylko jak ?

regeneracja akusia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2006, 19:00:21 pm »

Maro

  • Gość
Je?li "odsiarczenie" ma co? pomóc to PODOBNO robi sie je tak...Wylać elektrolit z aku,zalać sam? wod? destylowan? do wymaganego poziomu i ładować małym pr?dem kilkana?cie h,pó?niej wsadzić go do auta,zapalić np.?wiatła i czekać aż się rozładuje i tak ze 3 razy robić powtórkę.Pó?niej wylać wszystko i płukać wod? destylowan? do momentu wypłukania wszystkich syfów.Nalać ?wieży elektrolit i ponownie go naładować prostownikiem.Je?li to mu nie pomoże,to tylko kupno nowego pozostaje :)
 
P.S. U mnie za każdym razem przy płukaniu woda była mocno br?zowa,ale nic mu nie pomogło...Pewnie nawet mogło mu to bardziej zaszkodzić niż pomóc ale...Poszedł na wymianę przy kupnie nowego.Pozdrawiam !

regeneracja akusia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2006, 19:00:53 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1566
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
wlasnie, kup nowy akumulator (wiem, ze latwo powiedziec ;) ) , ja mialem taki akumulator ze chyba juz po jednym dniu stania w zimie nie chcial odpalac. zostal kupinoy nowy (w wakacje) i  juz teraz nie musze latac 3 godziny (albo wiecej) wczesniej przed wyjazdem zobaczyc czy samochod odpali czy nie, a jak nie to wyciagac i ladowac. a musialem to baaaaardzo czesto robic. z nowym akumulatorem to teraz inne zycie  :D
to ja, byly Marcin#839

regeneracja akusia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2006, 20:29:07 pm »

pluton_14

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
z nowym akumulatorem to teraz inne zycie


Tez to zauwazylem :D ostatni akus wytrzymywal mi 5 godzin :D


PZDR Pluton