Autor Wątek: Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??  (Przeczytany 5905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« dnia: Marzec 14, 2006, 21:36:01 pm »

barthezo

  • Gość
panowie napewno macie doczynienie z klockami hamulocwymi dosc czesto, bo to w koncu polonez:Pw kazdym razie mi to szybko sie scieraja:)

i mam taki pomysl:
wypiszcie tu jakich klockow hamulcowych uzywacie, jak wam sie sprawowaly, ktore mozecie polecic??orientacyjne ceny??

i na poczatek ja zapytam czy te
http://allegro.pl/item92239297_klocki_gmp_002_fso_polonez_fiat_125_yugo_zastava.html

beda dobre??:)
uzywal takich moze ktos?? bo ja czasem jestem takiego zdania ze nie warto placic czasem za jakies firmowe jak i tak i tak sie tak samo scieraja.kiedys kupilem niby lepsze jakies a wytrzymaly tyle co zwykle :)
dlatego piszcie jakie macie przejscia :roll:

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2006, 21:45:24 pm »

brutalek1

  • Gość
Ja w swoim "starszym" Polonezie używałem najtańszych Formar-ów. W heblach nie ma to chyba znaczenia bo i tak raz na rok musisz rozebrać hamulce i je wyczy?cić żeby sie nie blokowały. A wtedy te 15-17 zł to nie maj?tek a klocki masz nowe.

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2006, 21:51:12 pm »

barthezo

  • Gość
a te jakies takie przechwalone:)

http://allegro.pl/item91850455_tomex_c_klocki_hamulcowe_10_24_fiat_seat_fso_.html

jest cos w tym racji??i ktory model z tamtych odpowiadalby mojemu poldkowi 1.6 Gli abimex, 1995 r:)

i popatrzcie sobie tam dokladnie, nie wiedzialem ze wychodzily polonezy co mialy 35 KM:)niezle muly pewnie:)

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2006, 22:52:10 pm »

Piterson

  • Gość
Ja też używam klocki "Fomar". Cena w sklepie to ok 25 zł a wytrzymuj? mi srednio na 30 ty?. Więc chyba sie opłaca

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2006, 23:06:09 pm »

RooS

  • Gość
Cytat: "brutalek1"
Ja w swoim "starszym" Polonezie używałem najtańszych Formar-ów. W heblach nie ma to chyba znaczenia bo i tak raz na rok musisz rozebrać hamulce i je wyczy?cić żeby sie nie blokowały. A wtedy te 15-17 zł to nie maj?tek a klocki masz nowe.

stary jesli tak traktujesz role hamulcow w swoim aucie to zycze ci szerokiej drogi i przedewszystkim pustej. jasne ze klocki sa wazne i jakies najtansze ( nie mowie konkretnie o fomarze czyjakis innych) moga sie zetrzec duzo szybciej, moga byc tak twarde ze wogole si enie beda scieraly ale tez nei beda hamowaly, przeciez wspolczynnik tarcia nei jest identyczny dla wszystkich klockow i na pewno te najtansze nie sa na rowni z lepszymi. zreszta slyszlame o przypadkach ze po kilku mocniejszych hamowaniach najtansze klocki po prostu odeszly od tej blaszki i byly do wyrzucenia.. a nigdy nei wiesz kiedy bedziesz musial awaryjnie hamowac. zeby tez nei byc goloslownych sam miale okazje jezdzic na normalnych fabrycznych a raz ojciec sie szarpnal i kupi klocki lucasa, normalnie nei do porownania niebo a ziemia i nikt mi nie powie ze   klocki nei maja znaczenia bo i tak raz na rok je musi przeczyscic. teraz mam zamontowane znow jakies tanie klocki bo ojcu bylo szkoda kasy i bardzo zaluje. wiem ze jak znow beda do wymiany to jak on nie bedzie chial to sam dorzuce i znow kupie lucasy i wlasnei tej firmy klocki polecam. ferodo podobno dobrze hamuja ale sa za miekkie i szybko sie zuzywaja a swoje tez kosztuja wiec optymalnym wyborem przynajmneij dla mnei jest lucas

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2006, 23:28:05 pm »

Piterson

  • Gość
RooS#1885, czy mam przez to rozumiec ze można kupić klocki lucasa do zwykłych hamulców :?:

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2006, 23:33:10 pm »

RooS

  • Gość
jasne ze tak.. tyle ze to nie sa te same klocki co w systemie lucasa...  klocki do starych hamulcow firmy lucas.. u mnei cos kolo 50 zl kosztuja o ile sie nei myle

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2006, 23:41:59 pm »

Piterson

  • Gość
Juro lece sie pytac po sklepach czy takich lucasów nie maja . Jeżeli mówisz ze warto. A na ile Ci RooS#1885 wystarczaja takie klocki na przodzie :?:

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2006, 08:16:16 am »

RooS

  • Gość
ja to wogole inna bajka.. w porownaniu do innych to ja jezdze strasznie malo i teoretycznie klocki mi wgystarczaja na pare ladnych lat.. moje malenstwo ma 14 lat i  przejechane 57kkm wiec nie ma porownania

[ Dodano: 2006-03-15, 08:22 ]
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=92251861 tu masz klocki o ktore mi chodzi

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2006, 08:30:11 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Ja tylko raz założyłem Fomary na tył przeżyły 10 ty? i nic z nich nie zostało (nigdy więcej)
teraz tylko Lukasy na tarczach Brembo (wcze?niej Ferrodo) przeód 35 ty? tył 10 ty? i jeszcze z  10 ty? przejad? spoko
Ja zrobiłem wymiane kompleksowo wszystkich  hampli na raz-klocki,tarcze,płyn itp i od dwóch lat zapomniałem ,że mam hamulce-hamuj? ok i tyle

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2006, 13:19:47 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Ja tez kupilem lucasa. Przy okazji bedac u mechanika rozmawialismy na ten temat.
Opowiadal ze rok czy dwa lata temu zostal wyslany na jakies takie szkolenie do niemiec na temat wlasnie hamulcow, doboru klockow itp.

Mowil ze byl w szoku, jak sie podowiadywal jakie to kombinacje sa.

Podobno ogromne znaczenie ma dobranie firmy klockow i tarcz.

I tak np. mowil ze klocki (chyba) ferodo bardzo szybko sie scieraja, ale jak je zalozysz do tarcz brembo to beda dlugooo sie trzymac.

Tak wiec proponuje dobierac jakiegos lucasa do poldka, a jak juz kombinowac nad innymi to najpierw dowiedziec sie czy nie powinno sie tez do tego innych tarcz dobrac.

Chodzi mi o inna firme, a nie o inna budowe.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2006, 14:49:52 pm »

Yacoo

  • Gość
Ja tez uwazam ze Lukasy sa najlepsze. Raz kupilem na tyl (nie bylo innych) zalozylem, ustawilem linke i nie moglem ruszyc. Zeby nie hamowaly musialem popuscic linke, ale bylem zdziwiony jak sie okazalo ze przy zaciagnietym recznym linka byla ledwie napieta a nie dalo sie ruszyc a przy puszczonym nie hamowalo nic. Tak wiec reczny chodzil lzej niz w wiekszosci zachodnich aut a byl tak samo skuteczny.  jezdzilem na nich do konca (tzn do dnia w ktorym samochod sie spalil) i jesli chodzi o trwalosc to tez sa godne polecenia.

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2006, 15:05:00 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Polecam Lucasa, na fomarach nie było mowy o zablokowaniu kół na suchym asfalcie, na lucasie bez problemu, założyłem fomary na tył, po 2 miesi?cach ich nie było (ok 3tys km), wykonanie o wiele dokładniejsze, podam przykład, zakładaj?c foamry musiałem ten czarny lakier pilnikiem zdzierać żeby lu?no wchodziły, w lockach lucasa nie ma mowy o czym? takim, wystarczy tylko założyć i można jechac, u mnie w sklepie płaciłem nie pamiętam dokładnie 45, albo 48zł i powiem że opłaciło się innych nie kupie.

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2006, 15:36:34 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
tylko klocki Lukasa, Fomary piszcz? i potrafi? się rozlecieć, ferodo ponoć s? dobre, drogie ale też szybciej się ?cieraj? i strasznie paskudz? felgi choć Cichy ( czę?c będzie go pamiętała ... na PTK miał nr 001 ... ) chyba w zeszlym roku pokazywał fotki takich wla?nie klocków - niestety też się rozleciały.
zależy jak się trafi ale ja kupuję tylko łukasze :smile:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2006, 17:04:46 pm »

Piterson

  • Gość
Skoro mówicie ze warto kupić klocki Lucasa do zwykłych hebli to bede musiał sobie takie sprawić. Szkoda tylko bo ostatnio robiłem hamulce i wymieniałem klocki na fomary :|

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2006, 17:13:53 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Piterson"
Skoro mówicie ze warto kupić klocki Lucasa do zwykłych hebli to bede musiał sobie takie sprawić. Szkoda tylko bo ostatnio robiłem hamulce i wymieniałem klocki na fomary :|[/quoto już niedługo będziesz robił jeszcze raz :mrgreen:

Re: Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2006, 17:30:05 pm »

arabek#1875

  • Gość
Cytat: "barthezo"
panowie napewno macie doczynienie z klockami hamulocwymi dosc czesto, bo to w koncu polonez:Pw kazdym razie mi to szybko sie scieraja:)

i mam taki pomysl:
wypiszcie tu jakich klockow hamulcowych uzywacie, jak wam sie sprawowaly, ktore mozecie polecic??orientacyjne ceny??

i na poczatek ja zapytam czy te
http://allegro.pl/item92239297_klocki_gmp_002_fso_polonez_fiat_125_yugo_zastava.html

beda dobre??:)
uzywal takich moze ktos?? bo ja czasem jestem takiego zdania ze nie warto placic czasem za jakies firmowe jak i tak i tak sie tak samo scieraja.kiedys kupilem niby lepsze jakies a wytrzymaly tyle co zwykle :)
dlatego piszcie jakie macie przejscia :roll:


uzywalem w swoim Ferodo i Lucas
Powiem ze Ferodo zdecydowanie lepsza skutecznosc hamowania ale szybciej sie konczyly niz Lucas
innych nie uzywalem
ale te dwie marki mozna polecic

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2006, 18:38:50 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Jak miałem zwykła hample to zakł?dałęm fomary co rok. dłuzej  i tak nie dawały rady  :twisted:
Tarcze robiły siępiękne fioletowe a klocki znikały. no ale ja hampli używam a nie tylko mam na stanie  :roll:

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2006, 19:22:00 pm »

WKLIW

  • Gość
ja tez na lukasach je?dza ale jakiej? kosmicznej różnicy nie zauważyłem wcze?niej miałem fomary owszem troszke słabiej brały ale nie były takie tragiczne
a tak przy okazji to jakie tarcze polecacie?? bo musze wymienić

Jakie dobre i sprawdzone klocuszki??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2006, 21:25:34 pm »

RooS

  • Gość
Cytat: "Alien#174"
tylko łukasze :smile:

te slowa mowia wszystko ;)