Autor Wątek: za zimno w zimę, za gorąco w lecie  (Przeczytany 17130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

za zimno w zimę, za gor?co w lecie
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 25, 2006, 23:27:27 pm »

Johny No Name

  • Gość
A można prosić o jakie? foto w której czę?ci to jest ten zaworek ? Bo "pod szybie" mi nic nie mówi ;-P Może ja zrobię zdjęcię pod mask? mojego auta a Wy mi namalujecie na tym JPGu gdzie ten zaworek jest ? ;-P

za zimno w zimę, za gor?co w lecie
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 25, 2006, 23:31:44 pm »

Johny No Name

  • Gość
Aha i dzisiaj zauważyłem dokładnie jak to działa: jak jest przesunietę na górę (ma lecieć niby zimne powietrze), to jak auto pracuje (silnik chodzi) i stoję (np na ?wiatłach) to bez wł?czenia nawiewu (dmuchawy) idzie letnie + ciepłe powietrze, a jak jadę (również bez wł?czenia dmuchawy) leci zimne (takie jak na polu). Natomiast gdy jadę i wł?czę dmuchawę to chc?c nie chc?c leci ciepłe, a powinno zimne.

Czy to jeszcze bardziej mówi że to ten zaworek ? Czy co? innego ? ;-) To jak z nim ? Robić foto pod mask? czy Wy może macie gdzie? ? Z góry dzięki ;-)

za zimno w zimę, za gor?co w lecie
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 25, 2006, 23:41:20 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
podszybie jak sama nazwa wskazuje jest pod szyba  :mrgreen:  :mrgreen:  ;)  ;)
na zdjeiu czerwona strzalka wskazuje zaworek (nie sugeruj sie innym silnikiem, no chyba ze tez masz rovera :D )
to ja, byly Marcin#839

za zimno w zimę, za gor?co w lecie
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 25, 2006, 23:44:07 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Ważne zyby były do niego dołaczone weze gumowe i linka, a okolice gdzie tego szukac znasz wiec nie powinies miec teraz problemu

za zimno w zimę, za gor?co w lecie
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 25, 2006, 23:46:36 pm »

Johny No Name

  • Gość
Dzieki. Już wiem gdzie szukać ;-) Jutro poszukam i dam znać co i jak ;-)

za zimno w zimę, za gor?co w lecie
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 26, 2006, 10:08:11 am »

Johny No Name

  • Gość
Zlokalizowałem zaworek, rozgrzałem auto. Bawiłem się wajch?. Jak dałem j? w pozycji do góry to była maksymalnie już wysunięta linka i ten zaczep z ni? przy zaworku był maksymalnie odchylony w dół. Więcej nie dało się go odgi?ć - więc linka chyba jest OK. Jednak leci dalej letnie powietrze. Mało tego, jak odginałem ten zaworek to co? z niego kapło ;-P Wiec chyba to znak, że zawortek do wymiany? Je?li tak to byłbym wdzięczny o powiedzenie jaki mam kupić i jak go założyć - może jaki? HOW TO z obrazkami albo co? ;-) Byłym wdzięczny...

za zimno w zimę, za gor?co w lecie
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 26, 2006, 11:36:16 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
mozna kupic od lublina, ale wtedy trzeba lekko kombinowac, a jak chcesz taki sam jak w poldku to kupujesz normalny za cos kolo 25zl, podlaczenie jest odwrotne do odlaczenia starego. trzeba tylko kilka srubek odkrecic i ewentualnie nakretek, odczepic weze.... BAAAARDZO PROSTE  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
tylko pewnie trzeba bedzie troche plynu spuscic, wiec przed odkreceniem zamknij zaworek i odzczep jeden wezyk i wloz w butelke zeby troche zlecialo do niego plynu.
to ja, byly Marcin#839

za zimno w zimę, za gor?co w lecie
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 26, 2006, 11:41:27 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Cytat: "Johny No Name"
Zlokalizowałem zaworek, rozgrzałem auto. Bawiłem się wajch?. Jak dałem j? w pozycji do góry to była maksymalnie już wysunięta linka i ten zaczep z ni? przy zaworku był maksymalnie odchylony w dół. Więcej nie dało się go odgi?ć - więc linka chyba jest OK. Jednak leci dalej letnie powietrze. Mało tego, jak odginałem ten zaworek to co? z niego kapło ;-P Wiec chyba to znak, że zawortek do wymiany? Je?li tak to byłbym wdzięczny o powiedzenie jaki mam kupić i jak go założyć - może jaki? HOW TO z obrazkami albo co? ;-) Byłym wdzięczny...


Zimne bedzie Ci lecialo jak go maksymalnie wepchniesz, a nie wyciagniesz.
I faktycznie cieknac nie powinno. Mi troche cieknie, ale poki co i tak uzywam cieplego, wiec tego nie ruszam. jak sie zrobi cieplo i bede chcial chlodzic, to wtedy to wymienie.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>