Autor Wątek: Znikający płyn chłodniczy - po zimie.  (Przeczytany 5110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Znikający płyn chłodniczy - po zimie.
« dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:21:26 am »

Haim

  • Gość
Panowie czy to możliwe żeby podczas zimy "uciekł" z literek płynu chlodniczego ze zbironika wyrównawczego? I jeszcze pytanko gdzie znajduje się spust z silnika tego owego płynu??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 15:40:23 pm wysłana przez BARTEK#1925 »

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:50:35 am »

domelek-22

  • Gość
Musiałby? napisać czy auto stało w zimie i płyn uciekł czy w czasie eksploatacji -ja jakie? 2 lata temu straciłem prawie cały płyn (przerdzewiała jedna z za?lepek ("brok" wodny) na bloku silnika i płyn uciekł) ,przyczyny mog? być różne.Co do korka spustowego w bloku -znajduje się on z tyłu silnika pod kolektorem ss?cym :wygl?da jak zwykła ?ruba z łbem sze?ciok?tnym na klucz bodajże 13(14) .

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2006, 14:01:58 pm »

KANAL

  • Gość
Dolacze sie do tematu... na 1 tysiac km musze dolac Borygo. Przewaznie jest to taka ilosc jaka wchodzi do samego zbiornicczka wyrownawczego (zalewam pod MAX a po tysiacu km plyn jest na samym dnie zbiorniczka). Gdzie szukac przyczyny panowie. Chlodnica delikatnie sie poci ale to dobre 4lata a plynu zaczelo ubywac przed zima. Macie jakis pomysl gdzie szukac jakiegos przecieku? Samochod stoi w garazu i jakis plam na podlodze po dluzszym postoju nie widze.

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2006, 08:44:39 am »

antonio

  • Gość
zobacz dywaniki czy nie sa mokre  :smile:

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:25:49 am »

KANAL

  • Gość
Tj. Atu 96, zaworek od nagrzewnicy jest w komorze silnika, zmienilem go ale bez efektu. Tyle tylko ze to gowno potrafi nawet nowe nie dzialac jak nalezy :(

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:25:49 am »

KANAL

  • Gość
Tj. Atu 96, zaworek od nagrzewnicy jest w komorze silnika, zmienilem go ale bez efektu. Tyle tylko ze to gowno potrafi nawet nowe nie dzialac jak nalezy :(

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:30:18 am »

Poldek#1838

  • Gość
Ja też musze dolewać tyle co ty, ale mi to chłodnic? ubywa

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:03:49 am »

Haim

  • Gość
Używam samochodu non-stop.To było dolewane w styczniu i  ubyło po około 2-3 miechach. Tylko ze zbiorniczka wyrównawczego. On raczej jest dobry więć. Kilka razy była nieco większa temperatura niż 90C. Może płyn "wyparował" po prostu...

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:46:09 am »

Arnold

  • Gość
u mnie była dziurawa nagrzewnica i finalnie doszło do tego że jak wlałem ze 2-3 litry (lato było to już wodę lałem bo na płyn bym nie wyrobił ;) ) to wszystko OD RAZU leciało pod wykładzinę. Przy mniejszej ilo?ci płynu wentylator pó?niej się wł?cza. U mnie kilka razy miał ok. 110 stopni ale trzeba było jako? przecież dojechać do domu. Odł?cz nagrzewnicę i zobacz czy przestanie ubywać. U mnie było gołym okiem widać jak kapie spod obudowy nagrzewnicy.

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2006, 15:25:23 pm »

Arnold

  • Gość
np. u mnie jeszcze teraz chyba cieknie gdzie? przy pompie wody  :(

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2006, 21:03:14 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Panowie, przeciez płyn paruje, zawsze jaka? jego czę?ć ucieknie w postaci pary wodnej, na tysiac kilometrow dolewam jakies pol litra plynu (z tym ze na raty, bo kontroluje na biezaco, raz na miesiac...) Co innego jakby ubywalo litr na dobe (mialem tak jak zmienilem wode na plyn PETRYGO i wyplukal on caly syf po wodzie ktory zatykal mikrodziurki) ale podoci?gałem opaski na wężach i wlalem troche zelu do "naprawy" chlodnic, bo okazalo sie ze na zgrzewie tez cieknie... Trzeba dolewac...

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:05:28 pm »

Chudson

  • Gość
Płyn paruje ale nie aż tak, 0,5L na 2-3 miesiace to troche dużo zważywszy na bardzo mał? powierzchnię parowania i korek na zbiorniczkuno i do tego dodatki zapobiegaj?ce parowaniu ( choć w przypadku najtańszych płynów z supermarketów to można się spierać czy maj?takowe dodatki , lub chociaż dodatkiantykorozyjne)

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:42:47 pm »

KANAL

  • Gość
Leje orginalne Borygo i ubywa go dosc duzo... tzn caly zbiorniczek na 2 tyg, czyt. ok 500km wiec mysle ze parowanie odpada.

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2006, 10:42:13 am »

philips

  • Gość
Co do parowania płynu to jako? niewydaje mi się żeby parował bo można to sprawdzić bardzo łatwo- na ciepłym silniku odkręcić korek zbiorniczka wyrównawczego (lepiej mieć rękawiczki i stać daleko) to do?wiadczenie pokazuje że raczej jest tam do?ć szczelnie więc jak może parować, poza tym ja wymieniam płyn co dwa lata i nigdy o czyms takim jak dolewanie niebyło mowy (poza tymi przygodami które opisałem wyżej). Co do borygo to jak wła?nie miałej owe problemy to latalem gdzie się dało i pytałem o wszystko to w jednym sklepie kole? powiedział że borygo osadza kamień bo jak pytałem czemu może niedziałać ogrzewanie to najpierw pytał czym jest zalany układ.

Re: Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2006, 18:22:26 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "Haim"
Panowie czy to możliwe żeby podczas zimy "uciekł" z literek płynu chlodniczego ze zbironika wyrównawczego? I jeszcze pytanko gdzie znajduje się spust z silnika tego owego płynu??


A czy gdy odkręcisz korek od zbiorniczka wyrównawczego to może wydostaje się z niego powietrze pod ci?nieniem?
Czy przypadkiem samochód bardziej niż zwykle nie kopci na biało?
Może być to uszczelka pod głowic?.
Czasami zdażaj? się wycieki z układu chłodzenia pod wpływem zmian temperatury otoczenia.

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2006, 17:55:52 pm »

wujek200

  • Gość
a mnie wywala korkiem ,i co to moze byc ?

Płyn chłodniczy "uciekł"(?)
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2006, 20:45:37 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "wujek200"
a mnie wywala korkiem ,i co to moze byc ?


Prawdopodobnie to uszczelka pod głowic?.

Chyba ze odkręcasz korek gdy silnik jest gor?cy, bezpo?rednio po je?dzie. w tym przypadku jest to raczej normalne, bo w układzie chłodzenia (gli) panuje bardzo wysokie ci?nienie, wyższe niż w ga?nikowcach. Układ chłodzenia jest podci?nieniowy (czy jako? tak)