Autor Wątek: Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE  (Przeczytany 3311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:00:11 pm »

Maciej Umerle

  • Gość
Cze?ć. Mam problem. W Polonezie Caro Plus 1998 prtzestało działać pod?wietlenie pokręteł od regulacji temperatury, szybko?ci nawiewu, ustawiania na co ma dmuchać oraz zegarka. Wysiadło tylko pod?wietlenie, urz?dzenia działaj?. Co to może być? Spotkałem się z czym? takim już w kilku Plusach.

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:03:46 pm »

Arnold

  • Gość
u mojego wujka w Espero rozł?czyły się kable. Ciężko się dostać. Pewnie u Ciebie też rozł?czyła się jaka? kostka albo co?.

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:19:53 pm »

Maciej Umerle

  • Gość
Nie widać tam raczej żadnych rozł?czonych ani przerwanych kabli. W Espero jest taka sama konsola, prawda?

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:22:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zarowki sie pala i trzeba wymieniac
mi sie nie chce tego wyciagac (bo ciezko wychodzi i mozna porysowac) to narazie nie ruszam ,ale w wakacje przyjdzie i na to czas
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:25:28 pm »

Maciej Umerle

  • Gość
Cytat: "KGB"
zarowki sie pala i trzeba wymieniac
mi sie nie chce tego wyciagac (bo ciezko wychodzi i mozna porysowac) to narazie nie ruszam ,ale w wakacje przyjdzie i na to czas

Wszystkie od razu, łacznie z pod?wietleniem zegarka? Zegarek działa tylko brak pod?wietlenia.

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:27:52 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
pewnei zarowki sie spalily, koszt jednej do panelu ogrzewania to ok. 50gr wchodza tam dwie zarowki, kupujesz takie caloszklane i przeladasz je do ramek krore tam sa, a do zegarka przychodzi jedna tyle ze kosztuje 1zl bojest razem z taka ramka/oprawka

[ Dodano: 2006-04-20, 22:38 ]
musisz odpiac taka linke z nagrzewnicy aby wyjac ten panel ogrzewania, patrz tu na foto widac, a zegarek pozniej wypchniesz od tylca..



a tak wyglada zegarek po rozebraniu, tu si nie ma co zepsuc wiec na bank to zarowka:



a tak wygladaja pokretla na stole operacyjnym i tez sie niema co popsuc tutaj:

Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:52:10 pm »

Maciej Umerle

  • Gość
Dziękuje OZi#1845. chyba nie rozebrałe? wozu specjalnie dla mnie? :D

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:58:13 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
zarowki sie pala i trzeba wymieniac
mi sie nie chce tego wyciagac (bo ciezko wychodzi i mozna porysowac) to narazie nie ruszam ,ale w wakacje przyjdzie i na to czas


wyci?gniecie tego to włozenie reki w otwór na radio i wypchniecie. Nie wiem co ty chcesz tam porysowac, ale nie moja sprawa...

a zegar... wystarczy nóż i masz go w ręce..

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2006, 23:01:13 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
nie, nie martw sie - poprostu tez kiedys mialemten sam problem.. jak spojrzysz przez hmm wneke od radia to powinienes zauwazyc ta linke i jakos wkladajac reke od tylu konsoli powinienes ja odpiac i taki bialy plasticzek jeszcze ale zauwazysz go bo jest przy lince..
a gdy odepniesz linke to wystarczy energicznie ale z czuciem wypchnac tencaly panel do przodu i wyjac go..
pozniej lokalizujesz zarowki, wyjmujesz je i chwytasz za banke zarowki i wyciagasz ja z tej czarnej oprawki i wkladasz na jej miejsce nowa
tutaj foto, zobacz mniejwiecej na te zarowki jak wygladaja - tylko ty nie musisz tak rozbierac tego panelu..




mnie teraz trapi dlaczego przycisk od tylnej wyczieraczki mi nie swieci mimo ze dioda jest doba i dochodzi prad..
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2006, 23:04:35 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
a ja dodam, ze jak poskładasz, to sprawdz czy dobrze sie chowa i wysówa ciegno do sterowania ciepło/zimno

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2006, 23:04:35 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Lodówa#1826"
wyci?gniecie tego to włozenie reki w otwór na radio i wypchniecie. Nie wiem co ty chcesz tam porysowac, ale nie moja sprawa...
no jakbys nie zmienial oleju to tez bys mogl porysowac :roll:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2006, 00:29:36 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na zdjeciach sa widoczne zaczepy ktore trzeba podwazyc czyms ostrym - i wlasnie wtedy mozna porysowac panel na brzegach
bez podwazania to jak sie ma szczescie (wiadomo ze co drugi glupi ma) to wyjdzie ladnie
kumpel akurat nie mial i wypychal od srodka - dwa gorne pekly i teraz na wybojach ma samopoziomujace sie poktetla  :mrgreen:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2006, 09:04:05 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Pewnie zapomnial odczepic linki i szarpal na zywca :lol: Jak sie umie energicznie i z czuciem wypchanac to nie trzeba zadnych podwazanek "czyms ostrym" hmm pewnie najlepiej zyletka by przy okazji upuscic troche krwi by lepsze smarowanie bylo. Podwazanieitak nic nie da. Wciskajac cosmiedy ten panej a kokpit jeszcze zmniejsza sie przestrzen miedzy tymi jeszcze trudniej sie towyjmuje.
No ale ja sie nie znami przeciez nigdy tego nie robilem i tylko teoretyzuje. KGB niewiesz co ile km nalezy wymieniac te zarowki? :lol:
Mozna tez wyjac te zarowki bez wyciagania tego panelu, ale trzebamiec naprawdezwinne palce.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2006, 14:29:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tez wyciagalem ten panel i wlasnie podwazalem ,zeby nie ryzykowac wylamania zaczepow
zwlaszcza ,ze w pierwszej kolejnosci wyjmowalem oslone licznika i tam trzeba koniecznie podwazyc zaczepy - szarpanie nic nie da
ale sprobuje bez podwazania - czlowiek uczy sie przez cale zycie wkoncu
jezeli polamia sie zaczepy to CIE znajde  :badass:

wzor na wymiane zarowki jest bardzo prosty
jezdzisz sobie autkiem i jak zauwazysz ze sie zarowka nie swieci to patrzysz na licznik
to bedzie ten wlasciwy przebieg na wymiane zarowki :lol:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2006, 18:45:18 pm »

Nadija

  • Gość
zdecyduj sie bo:

Cytat: "KGB"
tez wyciagalem ten panel i wlasnie podwazalem ,zeby nie ryzykowac wylamania zaczepow

albo
Cytat: "KGB"
mi sie nie chce tego wyciagac (bo ciezko wychodzi i mozna porysowac) to narazie nie ruszam
:roll:  :roll:  :roll:


Cytat: "KGB"
jezeli polamia sie zaczepy to CIE znajde   :badass:

przyjedz to OZik ci to wyjmie bez szkód :mrgreen:

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 21, 2006, 18:56:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po raz kolejny nie chce mi sie wyciagac  :roll:
juz dwa razy rozbieralem calutka deske rozdzielcza ,wiec sila rzeczy musialem wyciagnac ten panel - akurat wtedy jedna zarowka byla spalona ,w sklepie zabraklo ,a efekt wizualny byl nieglupi
teraz mam spalone wszystkie i ciezko trafic reka na odpowiednie pokretlo :mrgreen:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Brak pod?wietlenia konsoli ?rodkowej w PLUSIE
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2006, 20:56:25 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
e tam, mnie to nie swiecilo od "nowosci" czyli odkad kupilismy auto czyli jakies 6lat temu :mrgreen:
fajnie sie teraz patrzy i widzi w nocy do czego dane pokretlo slozy ;)
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650