Autor Wątek: ręczny nie odbija ?  (Przeczytany 2773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ręczny nie odbija ?
« dnia: Maj 15, 2006, 22:45:05 pm »

Homik

  • Gość
Nie będę nowego tematu otwierał jak jeste?my przy hamulcowaniu...
Mam problem z hamulcami, a dokładnie z prawym tylnim. Objawy s? następuj?ce, jechał sobie raz po pannę i dojeżdzaj?c do jej posesji zaci?gnołem ręczny co by się po mału dokluać, po chwili odjeżdzałem i prawdopodobnie ręczny nie odbił , bo miałem wrażenie jak bym drugiego poldka ci?gnoł. nei miałem narzędzi więc pomału jechałem do celu. Felgi były bardzo ciepłe ale nie gor?ce. najdziwniejsze że po 4 godzinach hamulce pu?ciły i było oka. ale znów do momentu zaci?gnięcia ręcznego, ale już na postoju. Rozkęciłem je i nic tam dziwnego w prawidłowo?ci działałnie nie zauwazyłem więc skręciłem je. Po tygodniu (dzi?) będ? w poznaniu znów zauważyłem ten objaw. rozkęciłem hamulce i nic, wszystko ładnie działa, ręczny odbija, a jednak mu cos nie pasuje i się grzeje i daje popalić tylnemu mostowi. Poza tym my?lałem że układ jest zapowietrzony więc tył próbowałem odpowietrzyć, niestety ani mili powietrza z układu nie wyleciało tylko sam płyn na 0.5 metra wytryskiwał. Panowie prosze o podpowied? bo już ręce załamuje i nie wiem co jest.
Czy może to być wina przewodu który może mieć zator w ?rodku i już z trudem puszcza płyn w druga stronę zostawiajac cylinderek napręzonym...






rozdzieliłem tematy - t#1840

Pozdrawiam

ręczny nie odbija ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2006, 06:46:52 am »

jankiel

  • Gość
a może linka od recznego prosi sie o wymiane ja tak mialem u siebie ze jak zaciagalem reczny to musialem pozniej czekac  pare godzin zeby odpuscil,linka byla spuchnieta w pancerzu ale na tyle ze prawie nie wyczowalne to bylo przy zaciaganiu ale sprezynki od recznego uciagnac jej nie mogly------sprawdz czy linka ci luzno chodzi

ręczny nie odbija ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2006, 21:50:13 pm »

Homik

  • Gość
cały szkopół w tym że linka chodzi jak marzenie... odł?czyłem j? od hamulcy i sprawdzałem  dlatego wiem ze działa bez problemowo. Mechanik powiedział że to moze być wina rurki/węzyka który doprowadza płyn, Naciskaj?c pedał to jest na tyle wystarczaj?ca siła ze przepchnie ale już z powrotem ma problem i sprężyny nie maj? tyle siły co by je cofn?ć. Stwierdził że już kilka taki przypadków miał i win? była wła?nie ta rurka.

 :cry:  :cry:

ręczny nie odbija ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2006, 22:03:22 pm »

Meggido

  • Gość
Najczę?ciej d?wignie w zacisku się zapiekaj? albo sprężyny talerzowe wewn?trz pękaj?. U mnie od nowo?ci lewy zacisk nie odbija.

ręczny nie odbija ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2006, 23:51:40 pm »

elektrokiler

  • Gość
Miałem podobne objawy, u mnie przyczyna była taka, że sie klocki klinowały. Spiłowałem je troche, żeby miały więcej luzu i od tej pory jest ok.

ręczny nie odbija ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2006, 00:00:39 am »

Piterson

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Najczę?ciej d?wignie w zacisku się zapiekaj? albo sprężyny talerzowe wewn?trz pękaj?. U mnie od nowo?ci lewy zacisk nie odbija.


Cytuj (zaznaczone)
Miałem podobne objawy, u mnie przyczyna była taka, że sie klocki klinowały. Spiłowałem je troche, żeby miały więcej luzu i od tej pory jest ok.


Kolega Homik ma prawdopodobnie lucasy wiec to nie to

ręczny nie odbija ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2006, 09:43:31 am »

Lodówa#1826

  • Gość
to z płynem to nie ma nic do rzeczy. Napisz jaki masz typ hamulców?? Heble czy moze Lucasy? Jesli heble to z tyłu w zacisku jest jakis mechanizm, albo jest zapieczony albo cos w nim nawaliło.

ręczny nie odbija ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2006, 21:25:40 pm »

Homik

  • Gość
Lucas... tak jak to w 96 rok... powiem że po ostatnim rozebraniu (i odpowietrzeniu, ale nie były zapowietrzone...) to na razie działaj? bez problemu, ale ciekaw jak długo, pewnie znów z tydzień i po zawodach.