Autor Wątek: od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?  (Przeczytany 20310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2006, 10:47:18 am »

Guciu/nl

  • Gość
ja mialem sloik po cukierkach. Lapal ze 4 litry a do tego miescil sie po lewej stronie chlodnicy (nie mialem parownika). Sloik ten mial wielki otwor wlewowy, przez co nie musialem sie palowac w zadnego rodzaju lejki ani nic takiego. Po prostu bach i 2/3 pojemnika z plynem ladowalo w zbiorniku w aucie. A myslalem tez, zeby zaadaptowac jakos butelke po plynie. I po prostu przelewac banke do banki. Zaden problem, troche cierpliwosci, poxipolu i silikonu. Nawet wejdzie obok chlodnicy. Trzeba go tylko tam umocowac i miec nadzieje, ze nie przetopi sie ani nie przetrze.

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2006, 14:08:52 pm »

Chudson

  • Gość
ja mam umocowany obok chłodnicy ( starej w?skiej ) zbiornik od mercedesa 123. mie?ci co? koło 2 litrów a jak się dobrze poszuka to nektóre takie miały nawet czujnik poziomu płynu. Psika super w porównaniu z tym woreczkiem na mięso. DO tego dokupiłem w akwarystycznym zaworek zwrotny - troszke zmniejszył ci?nienie ale za to psika odrazu po wł?czeniu.

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:42:18 pm »

Fistasz

  • Gość
Cytat: "Marcin#839"
z ktorego golfa?? 2 czy 3? i czy zbiornik jest z grubego, sztywnego plastiku?

Z golfa 2, dałem za niegio chyba 30 złtych razem z pompka i sika az miło. Jest gruby plastik wiec mozna załozyc czujnik :D


Cytat: "Bocian_s#313"
Cytat: "Fistasz"
ja mam taki 4,2 litra u siebie i jest super!! troszkę było gimnastyki z włozeniem tego ale mam jutro zapodam fotki jak mi sie uda
Czekamy czekamy.

dzis nie dałem rady zrobic zdjęcia ale obiecuję ze jutro umieszcze, zeby nie było ze to tylko moje wymysły :smile:

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:52:34 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja u siebie miałem worek jak poldka kupilem ale sie przetarł , okazało sie ze oczywiscie  otwor na wlew do zbiorniczka spryskiwaczy w nadkolu z plusa mam ale zaszpachlowany , wystarczyło mocniej pukn?c i dziura była , załozyłem nowy zbiorniczek od plusa i sikało az miło , moim zdaniem wystarczajaco ale pewnej zimy mi go rozsadzilo przy pompce i tak do tej pory jest , kiedys moze zostanie sklejony a jak narazie co wleje wode to zaraz wycieka , takze polecam zbiorniczek plusowski choć malej pojemnosci ale..... wode zwykle miałem w bagazniku na dolewki :P
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 26, 2006, 08:34:42 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Cytat: "Bocian_s#313"

I przez filtr powietrza będzie sobie nalewał płyn do spryskiwania  :lol:  :lol:  :lol:
w sumie pomysł z pluszakiem nie jest zly ale musi zmodyfikować wlew coby mu nie kolidował z litrem powietrza.


Bocian, przeciez w plusoroverku nie ma problemu z wlewem. Wszystko sie miesci i jest obok siebie
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:10:33 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Senn#1869"
Cytat: "Bocian_s#313"

I przez filtr powietrza będzie sobie nalewał płyn do spryskiwania  :lol:  :lol:  :lol:
w sumie pomysł z pluszakiem nie jest zly ale musi zmodyfikować wlew coby mu nie kolidował z litrem powietrza.


Bocian, przeciez w plusoroverku nie ma problemu z wlewem. Wszystko sie miesci i jest obok siebie

No niby racja. We? zrób zdjęcie jak to się mie?ci obok siebie :D.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:16:05 am »

Chomal#1856

  • Gość
Napewno da sie zadaptowac zbiorniczek z F. fiesty rocznik 71-85  oraz z renaulta megane v1 (f1 i f2)
Takie mi się udało kiedy? zalatwic jeszcze za czasow pracy w w/w firmie i były one wlasnie montowane do polda :) zaraz za wlotem powietrza [mowa o zbiorniczku z megane (długi, niski i srednio szeroki  :mrgreen: ]

Tego z f. f. montujemy za reflektorem kwadratowa kostka ladnie sie tam komponuje ;)

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 26, 2006, 10:19:54 am »

Robertus

  • Gość
Witam wszystkich

Już kombinowałem wielokrotnie z pompk?. Wydaje mi się, że najlepsza jest od skody felicji. Ostro pryska. Ja zrobiłem tak. Mam polda 1.4 odkręciłem zbiorniczek, poucinałem niepotrzebne wystaj?ce elementy i zmiesciła się obok akumulatora a do tego dodatkowo dopiołem pompkę od skody. Teraz pryska, że nie trzeba uzywac wycieraczek. Poprostu bomba. Co dwie pompki to nie jedna.

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 26, 2006, 14:40:44 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Robertus"
Witam wszystkich

Już kombinowałem wielokrotnie z pompk?. Wydaje mi się, że najlepsza jest od skody felicji. Ostro pryska. Ja zrobiłem tak. Mam polda 1.4 odkręciłem zbiorniczek, poucinałem niepotrzebne wystaj?ce elementy i zmiesciła się obok akumulatora a do tego dodatkowo dopiołem pompkę od skody. Teraz pryska, że nie trzeba uzywac wycieraczek. Poprostu bomba. Co dwie pompki to nie jedna.

1,4, zbiorniczek, akumulator, poucinałem.... Chyba nie mówimy o fabrycznym poldroverze...
najlepiej do nie przemawiaja fotki. Czekam na wszelakie.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2006, 20:43:23 pm »

Fistasz

  • Gość
Oto fotki mojego wynalazku:

 taki prowizoryczny uchwyt ale trzyma :D
 
Troszkę musiałem przestawic modul i cewke ale akurat byly jakies wolne sróby wiec miałem gdzie przykrecic:

No i jest 4,2 litra:

 sorki za jakosc ale robiłem je jak juz sie szarawo robiło a przy telefonie nie mam lampy blyskowej :D

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2006, 21:09:17 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
no, to chyba sobie kupie taki zbiorniczek z golfa, bo z felicji to chyba trudno znalezc i drogi jest i maly zbiornik.

chcialbym jezcze, aby nie lecial strumien wody tylko taka rozproszona (cos jak spray :mrgreen: ) woda poleciala na szybe jak w nowych furach, ale to zapewne jakes inne dysze sa do tego.
to ja, byly Marcin#839

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2006, 21:21:16 pm »

Fistasz

  • Gość
Ja jeszce bym chciał załozyc spryskiwacz lamp przednich ale narazie nie ma na to funduszy. kiedys moze to załoze :D

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2006, 21:51:04 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
hehe ja chciałem w moim obecnym aucie ałozyc spryskiwacze reflektrów bo oryginalnie były ale po dzwonie sie zbyły :P i został załozny nowy zdrzak to juz ich nie ma ale cena za uzywane mnie zwaliła z nóg , 450zł. za dwa spryskiwacze czyli obudowa z dyszami , zbiorniczek z dwiema pompaki jedn? do szyby drug? do spryskiwaczy i wł?cznik , zdecydowałem ze lepiej odłoze i juz bede miał wiecej kasy na instalacje gazow? która chce załozyc :P tylko czy warto  :?
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2006, 12:11:32 pm »

OLO35

  • Gość
Ja bede montowa plusowski. Przy filtrze roverowym siĂC zmie?ci - spokojna glowa.
Je?li sie chce spryskiwacz reflektorów to warto zaożyć zbiornik poniżej poziomu dysz jak sie chce mieć kontrolę nad wyplywaniem pynu :D
W sztywnym zbiorniku obowi?zkowa należy zaożyć czujnik poziomu. Należy bo można :D

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 27, 2006, 12:59:03 pm »

Janek#1612

  • Gość
Do tego należy w przewidziane miejsce zamontować dodatkow? pompkę, też należy bo można

 :)

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 27, 2006, 15:34:01 pm »

Chudson

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Napewno da sie zadaptowac zbiorniczek z F. fiesty rocznik 71-85 oraz z renaulta megane v1 (f1 i f2)
 


Ten z fiesty jest dobry bo prostok?tny i powinien idealnie wej?ćkoło akumulatora, tylko troche mały. No i sprostowanie - fiesta była produkowana od 76r

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 27, 2006, 21:57:20 pm »

batorejro

  • Gość
wystarczy zalozyc pomke z opla kadeta lub vectry i bedzie git, nawet na "worku moczowym"

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 01, 2006, 12:18:35 pm »

Chomal#1856

  • Gość
jak by kto pytał, chciał to mam do sprzedania zbiorniczek z renault megane bez silniczka ale silniczek tez jakis znajde prawie dopasowany :)

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 02, 2006, 18:08:29 pm »

maxbest

  • Gość
ja mam  2  worki założone "te orginalne"po jednym na strone   razem jest 4 litry płynu i nie ma problemu z pompowaniem płynu na szybę

od czego macie zbiorniczki spryskiwaczy...?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 02, 2006, 18:51:46 pm »

martinpl

  • Gość
tak na marginesie chce dodac ze najlepiej pryska chyba spryskiwacz z Mazdy6 po 2003r. Na szybe leci 8 strumieni (2x4) plynu, a sam zbiornik miesci (wedlug danych katalogowych, ale mysle ze to prawda) 5l. plynu, tylko trzeba uwazac zeby pasazera nie wystraszyc, bo jak naraz te 8 strumieni zadzwoni w szybe to naprawde :P