Autor Wątek: 1.4 16v odcięcie gazu?  (Przeczytany 4876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1.4 16v odcięcie gazu?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2007, 17:16:50 pm »

Trybulec

  • Gość
Stary temat, ale obiecałem rozwiązanie problemu więc oto i on: problem znany (jak w temacie) roverek odcinał gaz tylko czym wyższy bieg to coraz wcześniej. Komputer gazu odcinał by jednakowo, więc to nie on za to odpowiadał. Problemem była uszczelka pod głowicą (niestety) dostała przestrzał  na pierwszym cylindrze od strony kolektora wydechowego. Zimą było jeszcze ok, natomiast w momencie wiosennych wyższych temperatur stopniowo pojawiał się olej w zbiorniczku (niewielkie plamki). Ale ponieważ to rover i do tego robię nim czasem długie trasy wolałem nie ryzykować i zmieniłem uszczelkę. Po wymianie problem odcięcia gazu znikł. Do tego jeszcze taka mała sugestia, pamiętajcie o dobrych pomiarach szpilek od głowicy bo uszkodzenie mojej uszczelki było właśnie tym spowodowane (uszczelka zmieniana przez poprzedniego właściciela jakieś 30 tys wcześniej) osoba wykonująca wcześniejszą wymianę zbagatelizowała szpilki i głowica nie była prawidłowo dokręcona. I tak dobrze, że nie narobiło to większej szkody typu skrzywiona głowica. Temat uważam za zakończony.

1.4 16v odcięcie gazu?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 24, 2007, 08:58:42 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Trybulec, godne pochwaly podsumowanie tematu.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb