Autor Wątek: Czy to sprzęgło?  (Przeczytany 1972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy to sprzęgło?
« dnia: Sierpień 13, 2006, 09:12:55 am »

sgrzegorz

  • Gość
Witam.
Mam taki problem, że auto nie bardzo chce się bujać tzn. ma obroty ale 70 km/h to góra co da się z niego wyci?gn?ć. Jest taki efekt że silnik kręci wysoko ale ni chu chu nie ma to przełożenia na jazdę. tak jakby się sprzęgło ?lizgało no i czuć zapach w aucie.Przy okazji silnik się przegrzewa i często wł?cza się wentylator) Najbardziej to widać na wstecznym auto kręci wysoko obroty s? a ni chu chu nie jedzie ledwo się toczy a silnik wyje.(a może to skrzynia?) Jak my?licie?
Sorki za nieskładny opis .
Dajcie radę co robić bo za 2 tygodnie mam nim jechać na wesele spory kawałek i nie chcę niespodzianek po drodze.
Z góry dzięki za pomoc.

Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2006, 09:19:43 am »

tomallus1

  • Gość
Na 99% sprzęgło.

Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2006, 21:32:15 pm »

Godzill

  • Gość
a mozliwe ze to nawet tarcza i docisk jak zdejmiejsz to zobacz jaka grubosc ma tarcza sprzegla jak zunasz ze okladziny sa grubosci 4mm czy tam nawet 3 to na 100%tez docisk

Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2006, 21:58:11 pm »

Krzychus

  • Gość
A jak już rozbierzesz to obejrzyj dobrze docisk bo może być pekniety ale przeważnie to tarcza pierwsza się poddaje ;) Pozdrawia

Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2006, 21:58:20 pm »

e_gregor

  • Gość
A ja jestem zdania że jak jest problem ze sprzęgłem to warto wymienić komplet, czyli tarczę, docisk i łożysko oporowe. Dzięki temu zapomnisz na długo o problemach z tym mechanizmem.

Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2006, 09:36:48 am »

PeNY#1816

  • Gość
Zgadzam sie - jak robic to tylko komplet...

Jak jescze ojciec zajmowal sie moja maszyna to przy wymianie sprzegla stwierdzal ze docisk jest jeszcze dobry i mozna znow zalozyc... Efekt- po 5 tysiasach kilometrow sypal sie docisk, wiec wymiana docisku... Ale na nowym docisku uzywana tarcza sie sypala po nastepnych pieciu tysiacach... To sie wszystko od nowosci musi ulożyć i wpolpracowac owocnie aż do ostatniego tchu...

Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2006, 15:19:12 pm »

e_gregor

  • Gość
PeNY#1816, jest dokładnie tak jak mówisz. I niech sobie gadaj? że docisk jest jeszcze dobry... olać ich

Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2006, 15:38:44 pm »

sgrzegorz

  • Gość
Ok. Dzięki wszystkim za pomoc. Już kupiłem tarcze, docisk i łożysko wyciskowe, tyle że mechanik nie ma dzi? czasu, więc wymiana dopiero w ?rodę. Sam nie mam warunków do wymiany( chyba że kto? z K-P ma czas i chęć ) ;) Pozdro :D