Autor Wątek: kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.  (Przeczytany 4433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« dnia: Sierpień 14, 2006, 21:52:29 pm »

Tibesti

  • Gość
Witam pali mi sie kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych , powiedzcie mi czy dam rade sam wymienic klocki hamulcowe , a jesli nie to ile by to kosztowalo w Aso albo w jakims prywatnym zakladzie , z gory dziekuje

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2006, 22:01:49 pm »

e_gregor

  • Gość
Poszukaj na ten temat. Na pewo było. Robota z przodu jest dziecinnie prosta i przy odrobinie wprawy zajmuje na spokojnie 15 minut na jedn? stronę. Z tyłu nie jest tak prosto je?li masz też tarcze.

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2006, 22:10:31 pm »

POLD_CAR

  • Gość
15 minut??? co tak duuzo przez to caly przod zrobisz i jeszczew jazde probna:))))a w tyle to co za problem jest?? tyl to nie wiecej jak 15 nie powinien zajac prosta robota  :mrgreen:  :mrgreen: jak sie umie oczywiscie ;)

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2006, 22:48:13 pm »

e_gregor

  • Gość
Z tyłu trza wkręcić tłoczek, a to czasem nie jest proste. 15 minut z przodu na stronę na parkingu pod blokiem, bez po?piechu, z dokł?dnym ogl?daniem wszystkiego, czyszczeniem szczotk? druciana docisku itp.

Re: kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2006, 15:26:09 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Tibesti"
Witam pali mi sie kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych , powiedzcie mi czy dam rade sam wymienic klocki hamulcowe , a jesli nie to ile by to kosztowalo w Aso albo w jakims prywatnym zakladzie , z gory dziekuje

no nie musi to byc od razu wymiana klockow (chodz po to jest ta kontrolka) mogly po prostu sie rozlaczyc kabelki ktore ida do klocka ktore odpowiadaja za kontrolke. jednak lepiej zdjac kolo i dokonac ogledzin czy to klocki czy kabelki.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2006, 23:00:11 pm »

Tibesti

  • Gość
a jeszcze mi powiedzcie ile moge na nich jezdzic i jak sprawdzic czy to sa klocki "lucas" czy cos tam bo polonez to 1.6gli 96 rok.

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2006, 10:53:18 am »

Arnold

  • Gość
Na Lucasach jest napisane "Lucas" :)
A jak będziesz kupował nowe, to nie wiem czy jeszcze s? Lucasy, bo ja chciałem Lucasy na tył szczęki i dostałem TRW Lucas i nikt nie potrafi powiedzieć czy to jest taka spółka czy oddzielna firma. Dałem chyba 60 czy 65 zł, a w necie widziałem Lucasy w zielonym pudełku za 75 zł. Więc nie wiem jak to teraz jest. Ja też muszę z przodu wymienić klocki, a kabelki mam pourywane  :twisted:

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2006, 13:21:28 pm »

Tualatin

  • Gość
a niech mi kto? napisze, jak s? przewody przy klockach podł?czane, bo ja w Borku mam w instalacji wyprowadzone przedowy, sprawdzałęm je, to kontrolka mi się zapalała, jak zamykałem obwód, to bym sobie podczepił...

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2006, 15:59:07 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Tualatin"
a niech mi kto? napisze, jak s? przewody przy klockach podł?czane, bo ja w Borku mam w instalacji wyprowadzone przedowy, sprawdzałęm je, to kontrolka mi się zapalała, jak zamykałem obwód, to bym sobie podczepił...

w borku nie ma czujnika zuzycia klocków na przewodach
chyba jest tylko na kontrolka zuzycia klocków działajaca na zasadzie niższego stanu płynu hamulcowego zwierzaj?ca styk i zapalaj?ca kontrolkę

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2006, 16:12:15 pm »

e_gregor

  • Gość
Pio555#1882, lito?ci! Kole? sobie dorobił instalację żeby było na wska?nik klocków. Odpowiadaj na pytania. Wkurza mnie to jak dałem ogłoszenie że kupie kierkę od Kombi a zamiast ofert dostawałem maile że mi nie wejdzie.

Tualatin, z tego co wiem to w tych klockach z czujnikiem w materiale izolacyjnym jest elektroda. Jak się klocki zetr? to ta elektroda dotyka tarczy, czyli masy pojazdu i zapala kontrolkę. Wynikałoby z tego że wystarczy do klocków z czujnikiem podpi?ć Twoje kabelki

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2006, 16:14:15 pm »

Arnold

  • Gość
Chyba przy klockach jak się kupuje nowe to jest wtyczka (takie widziałem na allegro), więc na logikę przy samochodzie też powinna być. Ale nie wiem - ja mam same kable poucinane i nie podł?czone do klocków choć mam oryginalne klocki Lucasa. Tak już było odk?d kupiłem samochód.

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2006, 10:00:05 am »

PeNY#1816

  • Gość
No tylko sk?d wziac klocki z czujnikiem do starego typu hampli... :|

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2006, 10:44:39 am »

e_gregor

  • Gość
Wła?nie - chetnie bym sobie co? takiego zrobił. A tak nawiasem mówi?c do starych hampli sa tęz  zamienniki klocków produkowane przez lucasa - s? o niebo lepsze od fomarów a kosztuj? podobnie

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2006, 12:20:29 pm »

Tualatin

  • Gość
no wła?nie, czy któs widział klocki do starych hebli z czujnikiem. Borewicz miał przewidziane czujniki zużycia wkładek hamulcowych. na schemacie instyalacji elektrycznej, który mi obecne Daewoo-FSO przysłało, s? do mojego modelu wyprowadzone nietypowe podł?czenia:
- na czujnik żużycia przednich wkładek hamulcowych,
- na spryskiwacz reflektorów przednich
- na silnik elektrycznie wysuwanej anteny!!
jak nie wierzycie, to wy?lę schemat na posta, tylko muszę w domu go przegrać na cd, żeby do pracy zabrać i wkleić, bo całego go skanowałem

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2006, 14:00:10 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Cytat: "e_gregor"
Wła?nie - chetnie bym sobie co? takiego zrobił. A tak nawiasem mówi?c do starych hampli sa tęz  zamienniki klocków produkowane przez lucasa - s? o niebo lepsze od fomarów a kosztuj? podobnie


Wiem, bo używam... sa nieco droższe od Fomarów ?mierdz?cych i piszcz?cych, ale jeżdze na jednym komplecie już drugi rok... NIE piszcz?, NIE brudz? felg, s? w ogóle lepsze...Ale nie maj? czujnika... :|

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2006, 11:36:32 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Szkoda ze nie ma kontrolki zuzycia tarcz hamulcowych bo moje juz byly nieciekawe :)





Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2006, 15:01:41 pm »

Arnold

  • Gość
Senn#1869, kupiłe? oryginalne Lucasa? Powiedz, jak to jest. Ja słyszałem, że Lucas nie robi albo nigdy nie robił tarcz do Polonezów nowych. Ta allegro był zestaw klocki Lucas + tarcze Pilenga za 135 zł. Ja widziałem kiedy? tarcze rzekomo Lucasa na allegro za 200 zł (nie pamiętam czy sztuka czy komplet ale raczej komplet :)), czasem w wyszukiwarce znajdę pod logiem Lucasa tarcze za 30 zł :shock: A w moim mie?cie w sklepie kosztuj? 60 zł/sztuka Lucasa.

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2006, 07:52:21 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Nie kupilem orginalnych Lucasa. Nie bylo na sklepie a mi sie spieszylo. Kupilem jakies za 35 za sztuke + klocki Lucasa. Razem remont hamulcow na przod kosztowal 140 zeta.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2006, 08:29:04 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Senn#1869"
Nie kupilem orginalnych Lucasa. Nie bylo na sklepie a mi sie spieszylo. Kupilem jakies za 35 za sztuke + klocki Lucasa. Razem remont hamulcow na przod kosztowal 140 zeta.


Nie jest ?le u mnie w mie?cinie w pobliskim sklepie klocki lucasa w pudełku TRW czy cós kosztowały 75zeta a tarczka jedna niby fabryczna 50 złociszy ale co? mi tu nie chalo..A ja nie lubie jak piszcz? chamulce..... :roll:



http://allegro.pl/item121701236_klocki_i_tarcze_ham_trw_lucas_polonez_przod.html

kontrolka zurzycia wkladek hamulcowych.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2006, 15:57:19 pm »

Arnold

  • Gość
Pudzian_Puławy, wła?nie o tym zestawie z allegro pisałem.
Ja dałem za Lucasy w TRW 65 zł.