Autor Wątek: Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?  (Przeczytany 7089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« dnia: Wrzesień 24, 2006, 20:00:33 pm »

Refcio

  • Gość
witam! na wstępie chciałbym powiedzieć że nie bardzo znam się na motoryzacji i st?d moje pytanie. otóż jaki? czas temu zaczeło mi co? trzeć w lewym przednim kole w poldku. słychać było wyra?ne powtarzaj?ce się szuranie ale nie zawsze. często zdarzało się to po lekkim hamowaniu. kumpel powiedział mi że może mam krzyw? tarcze. odkręciłem koło i... tu mam pewn? w?tpliwo?ć. czy normalne jest to że klocki hamulcowe uciskaj? na tarcze? nie chodzi ona lu?no tylko trzeba użyć siły żeby j? przekręcić. nie mam możliwo?ci sprawdzić jak jest na drugim kole bo mam zardzewiały i pęknięty ten zaczep do podno?nika. po je?dzie tarcza jest gor?ca więc wyra?nie klocki o ni? tr? ale nie wiem czy tak ma być czy cos jest nie tak. przy tym obracaniu da się wyczuć moment w którym tarcza ciężej się kręci. nasmarowałem j? smarem ale efekt wrócił.

jak mam wyregulować te klocki? i co z tym tarciem? pewnie to jest powodem zbyt dużego spalania w poldku bo więcej musi pracować :( z góry dziękuję za odpowiedzi!!

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2006, 20:02:47 pm »

Meggido

  • Gość
Delikatne ocieranie o tarcze jest normalne. Jednak je?li stwarza to opór w obrocie kołem, wtedy już nie.

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2006, 20:56:53 pm »

Refcio

  • Gość
delikatnym oporem to ja tego nie nazwe :P jak mogę zmiejszyć nacisk klocków na tarczę?

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2006, 21:07:23 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Jak to nasmarował? smarem :shock:
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2006, 21:10:10 pm »

thomas#1840

  • Gość
Klinuje Ci się zacisk , zdemontuj ,prawdopodobnie nie masz juz osłonki przeciwkurzowej i po wyjeciu tłoczka zobaczysz obraz nędzy i rozpaczy.Jakn ie będzie na tłoczku wiekszych wżerów to wystarczy go tylko przeczy?cić drobnym ( 600 - 800 ) papierem ?ciernym , założyć nowe gumki uszczelniaj?ce ( wyczysc dokładnie to korytko dla niej), odpowietrzyć i jazda. Jak tłoczek będzie lipny to tylko nowy bo po założeniu badziewa za chwilę Ci się rozcieknie , hamulce rozciekaja się zawsze przed jak?? krzyżówk? lub górk?  ;) . Przeleć tez lekko pilniczkiem strzemionka do których wkłada się klocki , góra i dołem żeby chodziły lużno, przy okazji obejrzyj sprężynki dociskaj?ce i wymień - wyeliminujesz dzwonienie. Obejrzyj t? tarcze dokładnie , je?li rzeczywi?cie w jednym miejscu stawia opór to znaczy że jest do wymiany , krzywej nie zakładaj - bedzie powtórka z rozrywki.

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2006, 21:10:44 pm »

Meggido

  • Gość
Wymienić uszczelki na tłokach zacisków i dobrze smarować kliny zacisków żeby się nie blokowały w jarzmie.

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2006, 16:05:10 pm »

Refcio

  • Gość
jak nasmarowałem? odkręciłem koło i posmarowałem tarcze pierwszym lepszym smarem do łańcucha jaki znalazłem w domu :) jak znajdę chwilke czasu to się tym zajmę. spróbuję to jako? rozmontować. budowy nie znam więc będę improwizował :) czyli mam pojechać do sklepu i kupić uszczelki to tłoków do hamulca przedniego tak?

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2006, 17:55:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "Refcio"
jak nasmarowałem? odkręciłem koło i posmarowałem tarcze pierwszym lepszym smarem do łańcucha jaki znalazłem w domu :) jak znajdę chwilke czasu to się tym zajmę. spróbuję to jako? rozmontować. budowy nie znam więc będę improwizował :) czyli mam pojechać do sklepu i kupić uszczelki to tłoków do hamulca przedniego tak?


No ja przepraszam za swoj? infantylno?ć ale zawsze mi się wydawało że na tarczy nie ma prawa zle?ć się olej ani smar bo o to przecież chodzi aby stawiała jak najwięszy opór przy hamowaniu więc... Czy to nie jest niebepieczne? Po co? chyba te wszystkie ?rodki do usuwania
smarów z tarcz chyba s?.

Propo smarów nie używa się do łańcuchów.  ;)
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2006, 18:20:18 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
kto? se normalnie jawne jaja robi, JA bym tam posmarował sobie smarem czoło. Co by się czapka lżej nakł?dała. Ewentualnie wyjał gumke z beretu bo widac za mcono uciska.
A jak na serio posmarowałes tarcze smarem to koniecznie zbierz wszelkie klucze jakie posiadasz i wywal do najbliższego kontenera na smieci. I nigdy więcej nie zblizaj siędo auta bo jak masz takie pomysły to ja Ciebie na drodze nie chce spotkac z nasmarowanymi hamplami.

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2006, 20:13:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Czyli miałem rację, tylko bałem się z tym za ostro wyskakiwać.[/scroll]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2006, 20:28:09 pm »

Meggido

  • Gość
:shock: ja już nic nie mówię...

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2006, 20:45:12 pm »

Refcio

  • Gość
hehe no to widzę że paln?łem gafę :P nie robie sobie jaj tylko na serio posmarowałem tarcze smarem do łańcucha do roweru :) ok teraz możęcie mnie wy?miać :P ale już się tłumaczę. kumpel powiedział mi że jego ojciec posmarował sobie tarcze WD40 więc my?lałem że to ok. posmarowałem tylko t? jedn? tarczę gdzie tarło. przy okazji napisze że po smarowaniu z hamowaniem niema problemów - hamuje jak wcze?niej a tarcie w kole po krótkim czasie powróciło :( no pisałem wcze?niej że jestem pocz?tkuj?cy :P

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2006, 21:05:49 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
To teraz to co smarowałes bierz benkę i wszystko zmywaj. Czysc klocki, myj tarczę. Klocki papierem sciernym. Przy okazji wyczy?c zacisk. daj tam pare kropel płynu hamulcowego na tłoczek i zobacz czy wychodzi jak delikatnie nacisniesz hampel. I czy przy użyciu jakiej? rury(klucza od kół )da się go wcisn?c

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2006, 16:25:00 pm »

jgajek

  • Gość
:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh: smar na tarczy  :kotz: koniec OT

Zapieczony tłoczek w zacisku albo prowadnice/ prowadzenie tloczka. Naprawa jak wyżej, nowy tłoczek około 20 zeta no chyba że lucas to niewiem ile....

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2006, 18:42:08 pm »

Refcio

  • Gość
smar już zmyłem z tarczy i klocków. je?dzi jak dawniej :P narazie nie mam czasy sprawdzić co z ta uszczelk?. kupiłem now?, wg go?cia w sklepie powinna być lucasa i pewnie na weekendzie będę się bawił z tym

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2006, 12:24:21 pm »

Bulkake#1920

  • Gość
hahahahaha ale numer........

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2006, 12:56:42 pm »

Joker

  • Gość
hahahahaha jak mozna posmarowac tarcze  :roll:  :roll:  :roll: to lepiej klocki wyjmij to tez niebedzie tarlo a efekt ten sam*  :roll:  :roll:  :roll:





* niebierz kolego tego na serio  :mrgreen:  :mrgreen:

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2006, 16:52:15 pm »

Refcio

  • Gość
aaaa no :D potraficie tak?? :P:P tak to jest jak się nie zna i ma łeb pełen pomysłów :P niestety nie wszystkie trafne.

swoj? drog? nie mam czasu się jeszcze tym zaj?ć gdyż wszystkie weekendy mam zapchane :( może kiedy?... póki co narazie przestało trzeć :D

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2006, 19:51:24 pm »

RooS

  • Gość
jak gumka do lucasa.. w podpisie masz 1.5 GLI .. nei bylo chyba 1,5 na lucasach? czy teraz ja sie myle ????

Tarcie klocków hamulcowych o tarcze. czy to normalne?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 17, 2006, 20:38:10 pm »

Refcio

  • Gość
nie wiem. go?ciu w sklepie też mnie się pytał jakie maj? być. nie wiedziałem to sprawdził czy z tyłu mam bembny czy tarcze. mówił że jak bembny to lucas będzie i dał mi lucasa. sam muszę sprawdzić czy mam bembny czy tarcze tylko nie mam czasu się za to zabrać