Autor Wątek: Czas zakupic zimowe oponki - pytanie  (Przeczytany 16821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 15, 2006, 12:35:51 pm »

Adampio

  • Gość
Cytat: "OZZ#1845"
Cytat: "Adampio"
Ja mam porownanie nowych calorcznych (Nawigator II)  z 4-letnimi zimowkami (Continental jakis) z niezlym bieznikiem. I te calorczne ostatniej zimy (kupione na jesieni) byly lepsze od tych zimowek.
pod jakim wzgledem byly lepsze? chyba pod wzglegem przechowywania :laugh:

Po wzgledem przyczepnosci na sniego ofkors (czyli ruszania i hamowanie) :P
Continentale mialy lamelki ale byly jak na opone stare czyli twarde a Nawigatory tez mialy lamelki tylko byly z miekkiej (jeszcze) gumy. Ja nie jestem z takich dla ktorych jesli fakty przecza teorii to tym gorzej dla faktow :D

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 15, 2006, 13:00:11 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
to porownaj sobie nowe zimowki i nowe uniwersalne bo tylko tak mozna przyrownywac jedne opony do drugich i ciekawe co wtedy powiesz

zle przechowywane opony po 4latach nadaja sie na smietnik takze nie dziwne wcale ze universale wypadly lepiej ale to nie znaczy ze zimowki sa gorszeod universalow :!:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 15, 2006, 17:05:00 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Adampio, Focus Combi z przednim napedem. Marki opon niestety nie pamietam, ale byla to jakas zagraniczna dosc znana firma.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 15, 2006, 23:58:08 pm »

Adampio

  • Gość
Cytat: "OZZ#1845"
to porownaj sobie nowe zimowki i nowe uniwersalne bo tylko tak mozna przyrownywac jedne opony do drugich i ciekawe co wtedy powiesz

Ja wiem ze lepiej jes byc pieknym, mlodym i bogatym ale chcialem rozwiac mity ze w zimie to tylko zimowki a kto sie  z tym nie zgadza to jest kamikadze :)

Cytat: "OZZ#1845"
zle przechowywane opony po 4latach nadaja sie na smietnik takze nie dziwne wcale ze universale wypadly lepiej ale to nie znaczy ze zimowki sa gorszeod universalow :!:

A kto mowil ze zle przechowywane? Te konkretne zimowki robily w sezonie "zimowym" maks 1500 km (do pracy i nazad) a "lato" spedzaly na felgach w magazynie dobrego gumiarza i to on te kola zakawilifkowal do dalszej jazdy :)

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 16, 2006, 15:10:06 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
genialne masz porownania :lol:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 16, 2006, 15:29:55 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Wracajac do tematu - oponki wstepnie wybrane. Oczekuje teraz na zalamanie pogody, bo teraz to jeszcze chyba za cieplo na zimowki - czy sie myle?
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 16, 2006, 15:34:25 pm »

Cycu_E30

  • Gość
jak temp spadnie ponizej 7 stopni  - mozesz zakladac   ;)

[ Dodano: 2006-10-16, 15:36 ]
ja czekam na pierwsze sniegi  :D

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 16, 2006, 15:37:48 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Ja chce jak najszybciej bo:
a) stare opony ledwo zipia
b) jak spadnie snieg to bedzie sie trzeba z tygodniowym wyprzedzeniem na wymiane opon zapisywac..
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 16, 2006, 15:57:14 pm »

Adampio

  • Gość
Lupo, bez przesady, jak nie robisz codziennie tras po 200 km z duza predkoscia to juz zakladaj.

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 16, 2006, 16:00:53 pm »

alex1916

  • Gość
Zwłaszcza że np. dzisiaj rano były w Wawie 4 stopnie tylko :)

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 16, 2006, 20:51:41 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
JAk temperatura noca spada ponizej zera czyli sa pierwsze przymrozki to mozna zmieniac juz opony. Weterani zmieniaja dopiejo jak spadnie snieg. Dzis rano bylo -5st wiec powoli mozna juz myslec o zmianie opon. Napewno przed 1listopada zmienie opony na zimowe.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 16, 2006, 21:41:00 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Hmm.. Kusicie.. Zobacze jak sie sytuacja z pogoda wyklaruje. Jak bedzie juz tylko zimniej to wtedy nie bede czekal.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 16, 2006, 21:56:23 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
ja dzis przytachalem takie oto okazy :D po poprzednim poldku... teraz tylko wyczyscic, wywazyc i hajda!

  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 16, 2006, 22:09:50 pm »

Cycu_E30

  • Gość
orał nimi będziesz?  :shock: bieznik jak na pola  :shock: niemniej pewnie sie sprawdza  ;)  :)

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 16, 2006, 22:12:33 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
zebys wiedział CyCu, ze mialem podobne spostrzezenia do Twoich jak je pierwszy raz zobaczylem ;) Zima idzie to trza sie przygotowac na kazda ewentualnosc.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 18, 2006, 00:19:22 am »

Arnold

  • Gość
Ja będę zakładał już swoje.
Ale muszę się wtr?cić, bo mam wrażenie, że zapominacie o jednej rzeczy. Letnie opony od zimowych nie różni? się tylko bieżnikiem. Ba! To nie w bieżniku tkwi siła zimowych. Cały trik w mieszance, z której jest wykonana. Letnia opona w temperaturze ok. 7 stopni robi się strasznie twarda, może pękać itd.. Podobnie z zimow? powyżej ilu? tam stopni. Mój wujek je?dził na zimowych DF-em cały rok, czasem nawet 140 km/h. Moim zdaniem nie było to m?dre, bo opona zimowa nie jest przystosowana do takich temperatur, a wiadomo że jad?c 140 km/h ma nie mał? temperaturę.
Więc - może bieżnik to jedno, ale mówienie, że letnia opona z nowym bieżnikiem jest lepsza niż zimowa ze starszym to... w sumie może i co? w tym jest. Ale zimówka ma przewagę pod względem mieszanki, więc w ekstremalnych sytuacjach to ona prawdopodobnie lepiej się sprawdzi niż nowa letnia (ale to tylko moje zdanie).

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 18, 2006, 00:39:37 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Arnold#1910, masz racje. Stad magiczna granica 7-8 stopni dzielaca obie opony :)

Ja poczekam jeszcze pare dni i chyba juz zamowie zimowki :D Sie doczekac nie moge :)
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 18, 2006, 11:53:26 am »

marcinmk2

  • Gość
nawet nowa opona letnia jest gorsza od slabej opony zimowej jezdzac w zimie i nie ma co sie oklamywac tak jest i koniec! (przede wszystkim sklad mieszanki opon w/w.)

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 18, 2006, 16:54:07 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
a ja wiem jedno. NAWET NAJLEPSZE ZIMOWKI NIE ZASTAPIA MADREJ GLOWKI  i co roku to powtarzam

Czas zakupic zimowe oponki - pytanie
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 19, 2006, 14:51:33 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Cytat: "Arnold#1910"
Ja będę zakładał już swoje.
Ale muszę się wtr?cić, bo mam wrażenie, że zapominacie o jednej rzeczy. Letnie opony od zimowych nie różni? się tylko bieżnikiem. Ba! To nie w bieżniku tkwi siła zimowych. Cały trik w mieszance, z której jest wykonana. Letnia opona w temperaturze ok. 7 stopni robi się strasznie twarda, może pękać itd.. Podobnie z zimow? powyżej ilu? tam stopni. Mój wujek je?dził na zimowych DF-em cały rok, czasem nawet 140 km/h. Moim zdaniem nie było to m?dre, bo opona zimowa nie jest przystosowana do takich temperatur, a wiadomo że jad?c 140 km/h ma nie mał? temperaturę.
Więc - może bieżnik to jedno, ale mówienie, że letnia opona z nowym bieżnikiem jest lepsza niż zimowa ze starszym to... w sumie może i co? w tym jest. Ale zimówka ma przewagę pod względem mieszanki, więc w ekstremalnych sytuacjach to ona prawdopodobnie lepiej się sprawdzi niż nowa letnia (ale to tylko moje zdanie).


z tego co słyszałem ponoć lepiej cały rok je?dzić na zimówkach niż na letnich jesli już kto? chce oszczędzać, a co do granicy 7 stopni - ponoć tę granicę wymy?lili głównie handlowcy by ładnie podzielić rok na prawie dwie równe połowy i na ... dwa ładnie komlety kół dla naszego samochodu  8)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )