Autor Wątek: Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym  (Przeczytany 2575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« dnia: Październik 26, 2006, 18:24:54 pm »

e_gregor

  • Gość
Witam. Ostatnio wymieniłem klocki. Jednak po skończeniu jedenego koła przypomniało mi się że znacznik na tłoczku został na dole a nie jak był na górze. Czym to grozi? Po co ten znacznik. Mowa o nr 12 na rysunku


Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2006, 09:22:44 am »

Cyneq

  • Gość
Z do?wiadczenia Ci powiem że niczym.
Z teorii, według wujka Morawskiego - nie działaniem układu samoregulacji ręcznego.
Ja mam chyba za słaba wyobra?nie, bo rozebrałem zacisk do ostatniej sprężynki i blaszki w tłoczku i ni cholery nie rozumiem, dlaczego działanie samoregulacji zależy od położenia tego znaczka. Na mój gust to raczej zalezy od rozkładu sił tarcia (tzn. może nie działać bez płynu hamulcowego)

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2006, 09:46:11 am »

e_gregor

  • Gość
Cyneq#1748, też kiedys rozbierałem ten zacisk na czynniki pierwsze i o ile pamietam to faktycznie położenie tłoczka nie powinno mieć na to absolutnie wpływu... Ale wolałem zapytac dla pewno?ci

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2006, 20:34:31 pm »

kamil

  • Gość
wymieniałem już "ty?i?c razy" razy klocki ale w tylnich zaciskach tylko wyciecie w tłoczku wowinno być w poziomie, bo klocki maj? takie małe wypóstki. a tak ogólnie jak jedzie i chamóje to to trzeba olać

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2006, 12:21:03 pm »

e_gregor

  • Gość
No wiem że musi byc poziomo. Ale po prostu jestem ciekawski. A tak na marginesie. U mnie ktos z?łożył kiedys (jeszcze za poprzedniego wła?ciciela) zuzyte klocki przednie bo były bez tych wypustek  :roll:

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2006, 21:20:33 pm »

RATMAN#1809

  • Gość
ja tak miałem w fiacisku - do starych zacisków kupowałem klocki Lukasa (wyra?na poprawa w porównaniu do pseudoklocków zw żółtych pudełeczkach wiecie o które chodzi :roll: ) i jak z przodu sie trochę zużyły - l?dowały na tyle a na przód nówki
całkiem nie?le sie to spisywało
Oczywi?cie przednie nie mogły być zjechane za bardzo ale akurat klocki wymieniałem raczej za często niż za rzadko

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2006, 21:55:52 pm »

e_gregor

  • Gość
No ja mam lucasy i s? spoko (klocki lucasa do starych hampli)

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2006, 10:52:51 am »

Cyneq

  • Gość
Cytat: "kamil"
...wypóstki. a tak ogólnie jak jedzie i chamóje...


ZLITUJ SIĘ CZŁOWIEKU NADE MNˇ!!
Po jakiemu to qrwa jest???

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2006, 11:09:30 am »

e_gregor

  • Gość
Cyneq#1748, ja jaki? cudem zrozumiałem ;)

Pytanie o znacznik w tylnym zacisku hamulcowym
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2006, 07:28:13 am »

RATMAN#1809

  • Gość
zrouzmłaie? bo gnerealine wzsycsy cztyamy całe sołwa a nie litery :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll: