Autor Wątek: Dokrecenie miski olejowej - Szybkie pytanie.  (Przeczytany 2007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dokrecenie miski olejowej - Szybkie pytanie.
« dnia: Luty 16, 2007, 11:43:20 am »

Rider

  • Gość
Mam pytanie : Jak dokrecic miske olejowa jesli sie poluzowala i leci olej ? Na jakich ona jest srubach ? Da sie to zrobic bez kanalu pod blokiem ?

A chodzi oczywiscie o silnik OHV.

Pozdro

Rider

Dokrecenie miski olejowej - Szybkie pytanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2007, 12:20:56 pm »

karol-1987

  • Gość
miska sie poluzowala i leci olej? tak nagle po ilus tam latach? cos kity żenisz... :P uszczelka Ci nie trzyma napewniej. mozesz spróbowac dokrecic w tym miejscu, klucz nasadowy rozmiar 10 ale niech ma (nie wiem jak to powiedziec) mala obwódke? chodzi o to zeby na zewnatrz nie byl za szeroki bo Ci sie bedzie opierac o miske i nie zasadzisz klucza na srube. ale uwaga. jesli za mocno bedziesz dokrecal miske to uszczelka zacznie "wychodzic" na zewnatrz wiec im mocniej dokrecasz robisz coraz gorzej... wiec trzeba miec wyczucie i widziec co sie dzieje. czy bez kanalu? bo ja wiem, "wszystko" sie da bez kanału, tylko nie wiem czy jestes na tyle wygimnastykowany i w ogole :P i jak podniesiesz auto na lewarku zeby bylo wyzej i sie wczolgasz to jakos zabezpiecz zebys nie skrócił se nosa jak auto spadnie z lewarka...

Dokrecenie miski olejowej - Szybkie pytanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2007, 13:29:25 pm »

Rider

  • Gość
Nie nagle po ilus tam latach - ale mogla lekko oberwac kiedy przychaczylem oslona miski o garby. Mozliwe takze ze to uszczelka jest do wymiany. Pozatym ten silnik czesto pracuje w zakresie wysokich obrotow.

O zabezpieczeniu samochodu ktory stoi na lewarku nie musisz mi mowic - nie jestem az takim amatorem ;)
W kazdym badz razie dzieki za pomoc :)

Dokrecenie miski olejowej - Szybkie pytanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2007, 13:33:04 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

O zabezpieczeniu samochodu ktory stoi na lewarku nie musisz mi mowic - nie jestem az takim amatorem

Ja jak mam wchodzic pod autko a nie mam dostepu do kanalu to zawsze przodem najezdzam na wysoki kraweznik.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dokrecenie miski olejowej - Szybkie pytanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2007, 13:43:59 pm »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
Cytuj (zaznaczone)

O zabezpieczeniu samochodu ktory stoi na lewarku nie musisz mi mowic - nie jestem az takim amatorem

Ja jak mam wchodzic pod autko a nie mam dostepu do kanalu to zawsze przodem najezdzam na wysoki kraweznik.


Popieram - najlepsza metoda

Dokrecenie miski olejowej - Szybkie pytanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2007, 16:19:18 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Miska jest na 10. Bez podniesienia silnika i poluzowania poduszek nie zdejmiesz miski olejowej(przeszkadza pompa oleju) ale odsuniesz wystarczajaco aby ja zmienic .Kup gumowa uszczelke pod miske a nie korkowa. Sruby dokrecaj na krzyz a nie jedna po drugiej.
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG