Autor Wątek: Tuba  (Przeczytany 14085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tuba
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 10, 2007, 13:58:04 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
K@mil, czemu bess bass relflexu ??
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Tuba
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2007, 14:47:25 pm »

K@mil

  • Gość
brudny, ponieważ jest to obudowa zamknięta. Głośnik ten po zasymulowaniu go w programie najlepiej się spisuje w tego rodzaju obudowie.

Nie wszystkie głośniki dobrze grają w obudowach typu bass-reflex....

Tuba
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2007, 14:54:56 pm »

Michal

  • Gość
A dlaczego mało stabilnie połączyłeś ściannki obudowy ? Silikon i pare wkrętów cudu nie uczyni.

Tuba
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 10, 2007, 15:07:10 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
K@mil, a skad moge wiedziec jaki glosnik w jakiej sie sprawuje skrzyni??
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Tuba
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 10, 2007, 15:13:50 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
brudny, wystarczy poczytać troszke materiałów, albo włączyć symulacje np. w WinISO.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Tuba
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 10, 2007, 15:16:19 pm »

Michal

  • Gość
Wiekszość głośników nadaje się do obudów typu compact i bass reflex, niektóre dobrze zagraja w obudowie pasmowo-przepustowej. Wszystkie informacje dotyczące proponowanej obudowy znajdują się w instrukcji montażu i na stronie www producenta.

Tuba
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 10, 2007, 15:17:38 pm »

K@mil

  • Gość
Cytat: "Michal"
A dlaczego mało stabilnie połączyłeś ściannki obudowy ? Silikon i pare wkrętów cudu nie uczyni.


Mówisz?? Oj mylisz się. Robiłeś kiedyś taką skrzynkę?? Ja po przykręceniu 2 wkrętów (5.5 cm) już widzę, że się scianka trzyma. A co dopiero jak je co około 5-10 cm przykręcam obok siebie.

Cytat: "brudny"
K@mil, a skad moge wiedziec jaki glosnik w jakiej sie sprawuje skrzyni??


Są do tego specjalne programy. Wszystko zależy co chcesz uzyskać. Jakiej muzyki słuchasz. Szczerze to sam nawet nie potrafię symulować takiej obudowy. Ale na moim forum jest taki user co siedzi w tym od bardzo dawna i wykonuje takie symulacje. I on dobiera najlepsze strojenie najlepszy litraż najlepszy typ obudowy. Wpływa na to wiele czynników np. rodzaj słuchanej muzyki. Mogą być dwa takie same głośniki ale w innych obudowach i w jednej np hip-hop będzie grał idealnie ale za to będzie się gubił szybki bit z techna.

Cytat: "Michal"
Wszystkie informacje dotyczące proponowanej obudowy znajdują się w instrukcji montażu i na stronie www producenta.


Ale nie masz tam napisane dokładnie ten do takiej muzy ten do takiej.

Cytat: "Mr.D"
WinISO.


Lub bass pro

Cytat: "Michal"
Wiekszość głośników nadaje się do obudów typu compact i bass reflex, niektóre dobrze zagraja w obudowie pasmowo-przepustowej.


Otóż to.

Tuba
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2007, 15:24:12 pm »

K@mil

  • Gość
Michal, to w jaki sposób je łączysz? Nie na silikon i wkręty??
Wiesz w CA długo nie siedzę, ale interesuję się tym i ciekaw jestem różnych metod.

brudny, polecam Ci ten poradnik www.strefacaraudio.pl/portal/download/poradnik.rar

Tuba
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2007, 15:31:37 pm »

Michal

  • Gość
Przede wszystkim nie używam starej szafki, płyta MDF lub zwykła wiórowa, klej typu wikol wkrety do drewna (złote) nie tanie  te do suchej zabudowy. Odpowiednia temperatura, wiercę otwory pod wkręty cieńkim wiertłem i skręcam ścianki skrzyni, wkręty w opowiedniej odległosci, tak aby nie rozerwało płyty. K@mil pamietaj, że podstawowym elementem przy połączeniu płyt jest klej, a nie wkręty wkręty tylko dociskają płyty podczas wysychania kleju. Nie zakładaj na krawędź płyty wykładziny w miejscu łączenia z pozostałymi ściankami skrzyni.

Tuba
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 10, 2007, 15:35:01 pm »

K@mil

  • Gość
Cytat: "Michal"
Przede wszystkim nie używam starej szafki


To była moja 1 konstrukcja. I użyłem starych mebli. A inne to z wiórówki 22 mm.

Co do sposobu to też widać, że dobry. Muszę go przetestować.

Cytat: "Michal"
Nie zakładaj na krawędź płyty wykładziny w miejscu łączenia z pozostałymi ściankami skrzyni.


Nie rozumię to co mam w ogóle nie stosować na krawędziach wykładziny?? Czy chodzi Ci o takie zakładki??

Tuba
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2007, 15:44:23 pm »

Michal

  • Gość
Na pierwszych zdjęciach z montażu skrzyni widzę, że wykładzinę na sciankach bocznych zakleiłeś na stronę wewnętrzną boczka, czyili miejsce styku boczka z przodem, górą, przodem i tyłem jest pokryte wykładziną, a więc to miejsce jest niestabilne.

Tuba
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 10, 2007, 15:48:03 pm »

K@mil

  • Gość
Michal, tak już wiem wiem o co Ci chodzi. Fakt to trochę było nie przemyślane, ale przy wkręcaniu wkrętów wykładzina "doszła" i się ścisnęła. Więc jest stabilne.

Ok kończymy z tym OT.

Tuba
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 10, 2007, 15:58:35 pm »

Michal

  • Gość
Nie jest stabilne, uwierz mi, spróbuj połączyć dwie płyty pod kątem prostym klejem i wkrętami, a miedzy inne dwie wsadź kawałek wykładziny i zobacz jak sie ruszają.

Tuba
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 10, 2007, 16:51:10 pm »

K@mil

  • Gość
No ale w całości się trzyma dobrze.

Cytat: "Michal"
uwierz mi


wierzę :)

Tuba
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 10, 2007, 18:02:57 pm »

bruns

  • Gość
Jeżeli ktoś jest mocno zainteresowany tematem audio i car audio oraz konstrukcjami DIY polecam portal dla elektroników elektroda.pl  . Jest tam sporo fachowej wiedzy w tym temacie . Niestety aby mieć dostęp do bazy danych i schematów trzeba się rejstrować ale warto bo jest spory dział poświęcony samochodom .

Tuba
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 10, 2007, 18:53:28 pm »

K@mil

  • Gość
bruns, na elce też jestem i to dość długo mam z 900 postów :)
Do paru załączników trzeba mieć punkty.

Tuba
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 10, 2007, 19:21:14 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "K@mil"
Do paru załączników trzeba mieć punkty.
o to kolega tam jest jak weteran ! ja mam śladową ilość postów ale z dostępem do tego co mnie interesowało nie miałem problemów . Ogólnie " bardzo zacna stronka" polecam !

Tuba
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 11, 2007, 19:46:49 pm »

stana7

  • Gość
mozna cos poradzic temu zeby nie strzelała tak klapa bo jak jade mocno na tubie to mi pyrczy jakis lek na to jest ?

Tuba
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 11, 2007, 19:52:08 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
to chyba rejestracja Ci drży...
  • Jef
  • Czaku

Tuba
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 11, 2007, 19:59:15 pm »

stana7

  • Gość
ściagne ją jutro i zobacze co sie bedzie dzialo...jak to nie bedzie to, to moze jzu ktos ma jakeis propozycje ?