Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nasze komputery.
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 19, 2007, 12:54:24 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja swojego Celerona 300 bez problema kręciłem na 450, bez dodatkowego chłodzenia. :mrgreen:

nasze komputery.
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 19, 2007, 13:46:52 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
dziękuję Kolegom za wypowiedzi. myślę, że temat zacznie żyć swoim życiem pomagając w przyszłości innym użytkownikom forum przy wyborze sprzętu.
kol. utek, czy możemy przejść na szybszy rodzaj komunikacji, np. GG?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

nasze komputery.
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 19, 2007, 13:48:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zadnych asusow ,gibakoop ,msi i tym podobnych
sa za drogie do swoich mozliwosci
jezeli ma byc max tanio to asrock moze byc - to samo co asus ,a tanszy
ecs moze byc - ale te tanie ecsy ,a nie te ich specjalne serie co kosztuja drozej od normalnych plyt
generalnie polecam Epoxa -ktorego kupic w Polsce juz nie mozna
Abita - ktorego mozna kupic i ma sie dobrze ,ale zadnych zintegrowanych grafik
Foxconna - rewelacyjna plyta ze zintegrowana grafika nf61 za 166pln ,zwykle plyty bardzo dobre i dosc tanie jak ktos potrzebuje do szczescia nowszych chipsetow i np.SLI
DFI - absolutny pogromca jezeli chodzi o mozliwosci OC ,ale jezeli komus niekoniecznie na tym zalezy to warto sie obejzec za ktoras w/w ,bo cena dfi jest wyzsza

ten spis obejmuje plyty pod AMD ,bo plyty pod intela to porazki
aczkolwiek do intela to zostaje DFI ,bo jezeli na s775 najlepsze maja byc asusy i gigabyte to nie wrozy dobrze tej podstawce  :P

generalnie jako tani zestaw polecam foxconna na nf61 + Sempron 3200+ ,Athlon od 3000+ .Athlon X2 zaleznie od preferencji
najlepiej byloby gdyby autor podal ile ma kasy i co musi za to kupic - bedzie mozna cos zlozyc

Wczoraj kupilem DFI Infinity nf ultra
trafil mi sie swietny procek Athlon3500+  - chodzi na 3000MHz bez zwiekszania zasilania ,wlasnie sie wygrzewa
swojej seryjnej czestotliwosci 2200MHz nie widzial przy pierwszym uruchomieniu ,przez przypadek ,ale wstal na 2.93GHz - zapomnialem fsb sciagnac na serie :mrgreen:


zreszta zapraszam do przejzenia tego tematu - tu glownie mowa o plytach z karta graficzna
biostar prezentuje sie bardzo dobrze ,tylko cena odstrasza
http://ocforum.pl/showthread.php?p=166386#post166386
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 19, 2007, 14:04:52 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "KGB"
jezeli ma byc max tanio to asrock moze byc - to samo co asus ,a tanszy


Tak. O 10zł. To nawet ze względu na samą gwarancję opłaca sie dopłacić 24M > 36M.

nasze komputery.
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2007, 14:13:37 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "utek"
Cytat: "KGB"
jezeli ma byc max tanio to asrock moze byc - to samo co asus ,a tanszy


Tak. O 10zł. To nawet ze względu na samą gwarancję opłaca sie dopłacić 24M > 36M.

niestety ,ale roznica jest wieksza
jak juz pisalem sporo zalezy od niuansow i jezeli ktos chce miec np. chipset via k8t890 to roznica w cenie jest 50pln
jezeli ma byc ATI CF ,to juz 120pln roznicy
inna sprawa ,ze asus nie dopuszcza by asrock mial plyty konkurencyjne ,wiec w asrocku bedzie to xpress1600 ,a w asusie xpress3200 ,ale jedna i druga obsluzy CrossFire


widze ,ze abit AN52 stanial do 187pln - nie ma co sie zastanawiac ,trzeba brac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 19, 2007, 14:28:04 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Co Ty masz za cenę?

nasze komputery.
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 19, 2007, 14:31:39 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
i dla tych 50zł użerasz się z płytą słabej jakości niczym z zamiennikiem cześci orginalnej.
TU płyta o której mówiłeś
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Abit/Socket_AM2/Abit_AN52/pelny,id,41600,s,1/

A tu odpowiedz od MSI w tej samej nawet niższej cenie
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Microstar/Socket_AM2/bez_grafiki/Microstar_K9N_Neo_F_V2_nForce_520_/pelny,id,44768/
co by nie było ten sam chipset

Takich przykładów jest na pęczki a ze swojego doświadczenia (równiez zawodowego) smiem twierdzić że dobra płyta to podstawa dobrego komputera

nasze komputery.
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 19, 2007, 14:52:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no wlasnie w tandemie asus-asrock jest inaczej niz normalnie ,czyli nienormalnie
to asrock sprawia mniej problemow niz asus ,to do asusa wychodza co tydzien nowe biosy opatrzone napisem beta i to ostatnio co drugi asus wraca do serwisu
wcale nie namawiam do kupowania asrocka ,JA poprosu namawiam do omijania asusa

Van#1860,
i uwazasz ,ze to msi ma jakiekolwiek podejscie do abita ?
badzmy powazni
MSI to srednia marka ,dobra na gelde komputerowa w wawie ,bo ma sprawny serwis ,przystepna cene i dobrego dystrybutora zalewajacego rynek
podobnie jest z gigabyte ,ale ten ma troche gorsze plyty
Abit to byla kiedys marka sama dla siebie ,jej lata swietnosci juz minely ,ale dalej ma wystarczajaco duzo pary by zgnebic MSI

wiec te 15pln warto dolozyc ,bo to sie zwroci
zwlaszcza ,ze ty nawet 50pln dolozysz dla swietego spokoju :twisted:

tu abicik http://www.ulubiony.pl/komputery/plyty_glowne/plyty_glowne_socket_am2_amd64/abit_an52_nf520_sam2_pcx_dz_gl_sa_ra_169907.html

a tu foxconn http://www.ulubiony.pl/komputery/plyty_glowne/plyty_glowne_socket_am2_amd64/foxconn_mcp61sm2ma_ers2h_nvidia_mcp61s_socket_am2_pcx_dzw_la_159934.html
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 19, 2007, 14:57:54 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "KGB"
i to ostatnio co drugi asus wraca do serwisu


Tak. :roll:

nasze komputery.
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 19, 2007, 16:56:40 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Dla nie wiedzacych ASrock to ASus.
Po drugie
Zeby bylo jasniej platforma nie ma obsolutnie zadnego wplywu na wydajnosc. Plyta glwona nie ma wplywy na wydajnosc calego zestawu.

Zeby bylo smieszniej na Asrockach mam w domu 4 kompy.. NIGDY ZADEN nie odmowil posluszenstwa.


jesli ktos sie boi asrocka to moze kupic Abita, albo Epox. ECS to tragedia.
ASrock w przeciwienstwie do ASrusa nie posiada wielu gadżetów dostarczanych z płyta.. z reszta.. co ja bede...

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

nasze komputery.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2007, 17:33:48 pm »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
Zeby bylo jasniej platforma nie ma obsolutnie zadnego wplywu na wydajnosc. Plyta glwona nie ma wplywy na wydajnosc calego zestawu.


Farmazon. Mostek północny służy do wymiany danych między procem, pamięcią i grafą. To jeden z najważniejszych podzespołów kompa. Od niego mocno zależy wydajność. Z resztą mam laptopa A2600+ (czy jakoś tak, bo maks czestotliwości to 1800MHz) na chipsecie SiSa i chodzi to dużo słabiej niż np chipset Nforce albo Via

nasze komputery.
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2007, 17:39:40 pm »

Eddek

  • Gość
Jemu chodzilo raczej o sama plyte, jako laminat i reszte komponentow, bo chipsety sa naturlanie kupowane od ich producentow. Niemniej plyta glowna to nie tylko gniazdko na proca i chipset, ae tez masa innych scalakow, kondensatorow, resystorow, cewek... Jakos tych elementow rowniez ma wplyw na ogolna wydajnosc i co wazniejsze - stabilne dzialanie calej plyty. Czyli belkotem jest gadanie, ze jakosc wykonania plyty glownej nie ma wplywu na jej wydajnosc.

nasze komputery.
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2007, 17:41:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Eddek_MKP,
primo - pisalem ,ze na asusach ciezko jest przekroczyc fsb300 ,a nie 200

secundo - znak abita nie sprzedaje ,bo sie z serwisem podarli ,wiem bo w znaku zostawilem jakies 6000-7000pln jak do tej pory i ostatnie NF7-SL kupowalem w znaku zeby bylo smieszniej
chlopaki tylko to mieli na skladzie z normalnych plyt

DFI jest drozsze od asusa ,ale tylko plyty na tym samym chipsecie
tylko co z tego skoro  dfi na nf4sli jest lepsze od asusa na nf590sli  :lol:
a jest tansze

jeszcze raz powtarzam : asrocki sa mniej awaryjne od asusow ,a gdzie jest asrock w hierarchii  ,a gdzie asus
pochodzenie jednak powinno zobowiazywac
dobre plyty Asusa skonczyly sie na SDRAMach
mam A7V-133 - swego czasu bardzo dobra plyta ,ale co z tego skoro tanszy Abit KT7 (mialem na swiezo w 2001 roku) i Soltek KAV byly lepsze
tak samo abit odwala fuszerke w plytach ze zintegrowana grafika i dostaje na tym polu lupnia od foxconna i biostara

ECS ma male mozliwosci ,ale za to zawsze nadrabial cena
dla kogos kto nigdy nie wejdzie do biosu nie potrzeba abita czy dfi - jemu wystarczy ECS lub Asrock
ECS mial tylko jedna plyte 90% - czyli 9/10 wracajacych do serwisu
byl to K7S5A i to przez nia zyskal opinie awaryjnej marki
a to jest dopiero bzdura ,bo ECS to drugi najwiekszy producent plyt glownych (przynajmniej kiedys) wiec i sporo zwrotow musialo byc (ale w ilosciach bezwzglednych ,a nie %)
Epox tez mial plyte 90% i zeby bylo smieszniej to ukochana 8rda
i co z tego ? Epox to nadal jeden z najlepszych producentow :mrgreen:

co do osiagow Asusa w OC to proponuje test plyt glownych AM2 na egieldzie - i wszystko bedzie jasne



Cytat: "Eddek_MKP"

Zaraz mi pewnie jeszcze powiesz, ze zintegrowane grafiki sa lepsze od zewnetrznych... Paaanie daj pan spooookuj.

nie powiem
ale ciezko mi sie powstrzymac ,zeby jednak uswiadomic ci ,ze Biostar ze zintegrowana grafa jest lepszy od twojego asusa - mimo ,ze to nie ta sama podstawka ,ale wkoncu roznica tkwi jedynie w kontrolerze pamieci zawartym w procku
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2007, 17:52:59 pm »

Eddek

  • Gość
Cytat: "KGB"
primo - pisalem ,ze na asusach ciezko jest przekroczyc fsb300 ,a nie 200


E tam. Wcale nie jest ciezko. Kwestia tylko tak ustawienia HT i pamieci, zeby ich nie pojarac, a utrzymac na optymalnych parametrach.

nasze komputery.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2007, 17:53:02 pm »

e_gregor

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
belkotem jest gadanie, ze jakosc wykonania plyty glownej nie ma wplywu na jej wydajnosc.


Jasne. Pzy tych czestotliwosciach ważne jest prowadzenie ścieżek sygnałowych oraz zasialnia. Dochodzi do tego projekt zasilacza (na płycie głównej jest kilka przetwornic) czyli jego stabilność oraz wydajność. Płyty przeważnie pala sieprzez usterki którejś z przetwornic. Bardzo ważne są tutaj paraetry kondensatorów. Mogłoby się komuś wydawać że taka płyta główna to nic wielkiego bo jest stosunkowo tania (za takacene są alaramy lepsze samochodowe) ale to technologia iście kosmiczna tyle że robiona w takiej masówce że każdego na nią stać.

nasze komputery.
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 19, 2007, 18:31:11 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "KGB"
jeszcze raz powtarzam : asrocki sa mniej awaryjne od asusow


Tak. :roll:  To już wiemy.

KGB masz wiedze (szacun dla Ciebie), a taką propagande uprawiasz.


Kolega, mojego kolegi miał kolege, który miał Asrocka. I co? Nic. Może był dobry, a może nie. Jak na razie więcej widziałem walniętych samych Asrocków niż innych płyt razem.
Albo sama kwestia (nie wiem jak teraz) SATA i RAID. Normalny, nieznajacy się na takich "pierdołach" użytkownik sobie z tym nie poradzi.

nasze komputery.
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 19, 2007, 18:34:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no wlasnie
niedawno plyty glowne byly 4 warstwowe ,a ile teraz ?
moze juz nawet 6 warstwowe
to beda kilometry sciezek ,setki kondziorow i rezystorow SMD

co do przetwornic to m.in. dlatego lepiej wziac Abita AN52 niz MSI na tym samym chipsecie - poprostu Abit ,DFI i Epox od paru dawnych lat dbaja o przetwornice napiecia ,szczegolnie Abit byl pionierem postepu w tej dziedzinie pierwszy raz wprowadzajac przetwornice 3 fazowa w KT7
i kto by pomyslal ,ze mogl odrazu wprowadzic 4 fazowa ,bo kontroler napiecia na to pozwalal :P
ECS K7ZA mial 2 fazy ,ale za to solidnie zrobione ,lepiej niz Asus A7V (z tego nie moglem uciagnac dodatkowych 20A rownolegle do proca - drazniace)

co do wydajnosci platform ,to na dzien dzisiejszy chipset sie nie liczy ,bo A64 ma kontorler pamieci zawarty w jadrze - a to praktycznie determinuje predkosc systemu ,bo komunikacja z HDD czy pci to niuanse wydajnosci

[ Dodano: 2007-10-19, 18:46 ]
utek,
moze dlatego ,ze Asrock byl swego czasu bardzo popularny
mozliwe ,ze sa jakies niedorobki ,ktore nawet nie wychodza w tanich kompach
moze Semprony nie przeciaza przetwornicy w Asrocku i dziala
w kazdym razie zadko slysze narzekania na Asrocka ,za to kazdy asus z jakim mialem ostatnio do czynienia jest druga sztuka z gwarancji
i to nie wazne czy jest na VIA ,NV czy Intelu
jakosc lutowania kondensatorow elektorlitycznych jest porazajaco niska
wiec jezeli asrock i asus to ta sama firma ,cena asrocka jest nizsza ,to zwyczajowo wole asrocka
nawet uwzgledniajac wymiane kondziorow po dwoch latach bardziej sie to oplaca (zmienialem gosciowi kondziory ,pierwszy raz widzialem jak wszystkie powyzej 470uF sie wylaly  :mrgreen: )

od Asusa wole MSI
mam czasem takie dylematy ,bo ktos chce kompa na jutro ,a wiadomo co jest u nas w sklepach na biezaco : Asrock ,Asus ,Gigabyte i MSI  - z tego grona staram sie wybierac MSI ,ale i tak robie to z bolem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 19, 2007, 20:02:13 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
ASrcok wypuszcza bardzo dobre płyty przykładem moze byc slawna 939DUAL SATA2.


To chipsety maja wplyw na wydajnosc a nie konstrukcja plyty glownej ! Rodzaj zastosowanych elementow nie ma zadnego wplywy na wydajnosc. Conajwyzej na trwalosc.

Trzeba jeszcze zwrocic uwage na fakt że 90% jakichkolwiek uszkodzen w komputerach spowodowanych jest przez badziewne zasilacze.
Ile to juz ja mam czesci w pudle spalonych przez zasilacze producentow takich jak Codegen czy inne wynalazki...

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

nasze komputery.
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 19, 2007, 22:16:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Stingerek,
konstrukcja plyty ma wplyw na wydajnosc - bardzo mala ,ale ma
wszystko rozbija sie o czasy propagacji sygnalow
przyjzyj sie plycie ,ze ma w niektorych miejscach sciezki pozawijane ,zamias puszczone prosto
to po to by uzyskac odpowiednia impedancje sciezki sygnalowej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 19, 2007, 22:33:06 pm »

sebek

  • Gość
a ja powiem tak, lepiej poczekać 2 miechy i kupić coś o 100zł drozej niż potem męczyć sie z za przeproszeniem gównem przez 4 lata, jak pisałem mj asusek ma juz chyba 5 lat i działą bez problemów , co do grafy mam starego radeonka by ATI z pierwszej serii 9200, 128 bit itd..., nie narzekam, troszkę się poprawiło na sterach omegi i działą jak ta lala, fakt z driverem 3 były problemy ale to gółwnie z powodu ramu, no trzeba wziąć poprawkę na latka mojego kompa ;)

Ps. i szukać dobrej zasiłki, mi się udało kupić roczna używkę za chyab 170 z przesyłką a nówka w sklepie stał za prawie 400  :twisted: