Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 141542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #360 dnia: Czerwiec 16, 2011, 10:45:26 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
A po co instalować 1GB skoro wystarczy 200mb?
Oczywiście się zgadzam, mówię tutaj o ustawieniach domyślnych :)

Przy czym HP instaluje się bardzo długo a razem z nim dużo śmiecia.

W Brotherku byłem zdziwiony, podłączyłem do LAN w 10 sekund... i dodając drukarkę na ktorym kolwiek z komputerów w domu odpowiedziałęm na dwa pytania:
Czy drukarka ma być domyślna..... i czy przycisk "skanuj" ma skanowac do tego komputera, do tego drugiego, czy do jedengo lub drugiego po wyborze w menu drukarki :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #361 dnia: Czerwiec 16, 2011, 21:17:24 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Jaki soft do drukarki? Ja tam jeszcze drukuję po LPT  :d
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #362 dnia: Czerwiec 17, 2011, 09:56:13 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ja mam lexmarka E342N polecam.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #363 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:37:25 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A ja mam HP 845C. Bardzo ładnie drukuje, jeden kałamarz wystarcza na ok 600 stron, a do tego drukarka nie ma skłonności do zatykania się i rusza radośnie do działania bez problemów po dłuższej nieużywalności. Aktualnie taki sprzęt można kupić za 7 zł. :d
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #364 dnia: Czerwiec 28, 2011, 21:19:31 pm »

kodzik

  • Gość
Lupo...

ASrock to dziadostwo ? A MSI polecasz bo sam masz ?

ASrock to firma która robi DOBRE TANIE płyty główne ebz zbędnych gadżetów, tak samo jak galaxy karty graficzne.

Nigdy nie słyszałem tak głupawej odpowiedzi msi to se w buty wsadzić można taki szajs jak nie wiem co ja ma mam asrocka 8,5roku i jestem bardzo zadowolony nie można tego powiedzieć o msi która siadła po miesiącu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 21:22:08 pm wysłana przez kodzik »

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #365 dnia: Czerwiec 28, 2011, 23:17:54 pm »

Offline szelest

  • DRUCIARZ
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pn C- 95'
miałem z Galaxy 7300GT i rozleciała się po dwóch latach, teraz mam 9500Gt z MSI już 3-ci rok i śmiga pięknie. - Generalnie zależy jaka partia Ci się trafi...

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #366 dnia: Lipiec 01, 2011, 01:30:17 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Asrock lepszy od MSI, dobre....

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 01, 2011, 10:42:21 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Asrock może nie jest na szczycie firm produkujących sprzęt komputerowy ale ma jedną podstawową zaletę produkuję sprzęt na starych podzespołach (np.zamiast polimerowych kondensatorów stosuję stare puchy) nie od dziś wiadomo że elektronika złożona na starych podzespołach jest trwalsza od nowych, jeśli ktoś nie ma za dużo kasy a ma do wyboru trochę lepszego asrocka na starszych podzespołach które jakby nie patrzeć są wytrzymalsze mniej podatne na uszkodzenia a kupno słabej płyty hmm powiedzmy MSI, Foxconn, Asus(chociaż nie lubię i nie polecam tej firmy wiem z doświadczenia i opinii znajomych) to za małe pieniądze wybierałbym Asrocka.
Niedawno sam składałem kompa i przez moment miałem kupić płytę asrocka, lecz miałem nieoczekiwany zastrzyk gotówki więc kupiłem płytę MSI do O.C. jak narazie MSI(od 1.5roku) działa bezproblemowo i mam nadzieje ze tak zostanie
Więc wybaczcie panowie ale porównanie Asrock vs MSI nie ma sensu bo wszystko zależy o której półce cenowej rozmawiamy jak nie mamy wiele kasy to Asrock wypada lepiej niż MSI, znowy przy większej kasie lepsze będzie MSI bo jakby nie patrzeć nowa elektronika może i jest delikatniejsza lecz napewno przy lepszej jakości jest i wydajniejsza.
Pozatym jak to się mówi każdy orze jak może ;)
Ja uważam że jak ktoś nie miał sprzętu niech się nie wypowiada ;) na temat innych firm ja gdybym nie musiał z powodu ograniczeń sprzętowych wymieniać starych podzespołów komputera to bym tego nie robił lecz przyszły takie czasy że czasami nawet żeby w coś z nudów pograć trzeba mieć kombajn, gdzie podziały się te czasy gdzie procesor 200Mhz to był sprzęt :D ja miałem poprzednio płytę dobrej firmy ENOX która dziś już nie istnieje ale była to wdzięczna płyta działała do końca bardzo wydajnie lecz niestety procek 1.9Ghz to było za mało a lepszych procków do tego socketa nie było i dupa trzeba zmieniać ;) teraz mam płytę MSI pod AM2+\AM3 i procka AMD 3.0Ghz z dwoma rdzeniami i nie narzekam :D chociaż przyznam składając kompa trzeba wiedzieć co się od niego chce wymagać w dzisiejszych czasach min. ramu jaki trzeba mieć to 2GB moim zdaniem i to jeszcze by było dobrze jakby były kości DDR3 ;)
Dobra bo się za dużo rozpisałem tyle z mojej strony ;)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 01, 2011, 10:55:01 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
DDR3 już od jakiegoś czasu to jest już standard, a mniej niż 4gb już nie montują. :]

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 01, 2011, 13:17:53 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
ale ja nie mówię o kupowaniu całego komputera :P bo to jest nieopłacalne bo zawsze wsadzają jakieś badziewie a złożenie kompa nie jest rzeczą trudną ale jak ktoś się boi jego sprawa ja uważam że to strata kasy. Co do tego to żeby dzisiejszy komp chodził na nowym systemie w miare wydajnie potrzebne jest minimum 2gb chodziło mi w tym o to :P. A ddr3 jeszcze nie jest standardem ta technologi dopiero zaczyna się rozwijać i stawać popularna i pamięci ddr2 nadal jest na rynku więcej :P więc to świadczy o tym że ddr3 nie jest standardem jak piszesz, pozatym przeciętny kowalski nie zauważy różnicy pomiędzy ddr a ddr2 i ddr3 :D
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 01, 2011, 14:04:37 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
ponieważ Winda XP zaczęła się dławić i szarpać, syn postanowił wgrać ją na nowo. usunął starą i wtedy okazało się, że  cd key się nam gdzieś zapodział. dzwoniłem do Mikrosoftu- oni już skończyli zabawę z XP i żadnej pomocy nie udzielają. co w takiej sytuacji byście radzili- kupowanie Wisty lub W 7 narazie odpada.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 01, 2011, 14:17:59 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
WRB.kup sobie nowy,jest niedrogi,i oryginalny z kluczem do rejestracji.http://allegro.pl/ms-windows-xp-home-pl-sp3-oem-faktura-promocja-i1677584631.html  <ok>
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 01, 2011, 14:27:20 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Marek, gdybyś doczytał do końca, to małymi literkami pisze, że sprzedają razem z komputerem. ciekawe ile za ten komputer chcą. wietrzę jakiś szwindell.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 01, 2011, 14:36:58 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
Przecież to bzdura.!!! z komputerem by nie kosztowało 60 zł.Zadzwoń do nich i się przekonasz. <ok> Smiało możesz kupować.Ta adnotacja to jest do administratorów allegro[forma tłumaczenia,że nie jest to pirat].Wiem coś na ten temat bo nie jedną rzecz kupowałem na allegro do komputera, w tym oprogramowania . <ok>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2011, 14:48:04 pm wysłana przez Mardas#1946 »
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 01, 2011, 15:52:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Asrock lepszy od MSI, dobre....
juz od dawna te czasy nastaly :p



Więc wybaczcie panowie ale porównanie Asrock vs MSI nie ma sensu bo wszystko zależy o której półce cenowej rozmawiamy jak nie mamy wiele kasy to Asrock wypada lepiej niż MSI, znowy przy większej kasie lepsze będzie MSI bo jakby nie patrzeć nowa elektronika może i jest delikatniejsza lecz napewno przy lepszej jakości jest i wydajniejsza.

 A ddr3 jeszcze nie jest standardem ta technologi dopiero zaczyna się rozwijać i stawać popularna i pamięci ddr2 nadal jest na rynku więcej :P więc to świadczy o tym że ddr3 nie jest standardem jak piszesz, pozatym przeciętny kowalski nie zauważy różnicy pomiędzy ddr a ddr2 i ddr3 :D
kimales ? najwyzszy czas sie obudzic,twoje dywagacje nie maja najmniejszego sensu,
moge cie zasypac modelami plyt ,w ktorych Asrock bedzie mial lepsze konstrukcje niz MSI np. do OC ,a porownywane plyty beda w tej samej cenie,
a DDR3 jest juz jakis czas standardem ,kosc 4gb 1333 cl9 kosztuje ~100pln na dzien dzisiejszy

ponieważ Winda XP zaczęła się dławić i szarpać, syn postanowił wgrać ją na nowo. usunął starą i wtedy okazało się, że  cd key się nam gdzieś zapodział. dzwoniłem do Mikrosoftu- oni już skończyli zabawę z XP i żadnej pomocy nie udzielają. co w takiej sytuacji byście radzili- kupowanie Wisty lub W 7 narazie odpada.
JA to widze tak, ze jak program jest starszy niz 5 lat to faktura za jego zakup poszla do pieca,bo tyle trzeba trzymac faktury,
jezeli maja kase i checi,zeby scigac ludzi za programy starsze niz 5lat to niech kombinuja jak udowodnic piractwo ,czyli na pohybel sku...,
a kluczy na necie pelno
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #375 dnia: Lipiec 01, 2011, 16:11:39 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
ja mówie jakie są prawa rynku a rynek ciągle mówi ddr2 :D zobaczy że więcej nadal na rynku jest do kupienia kości ddr2 więc ddr3 nadal nie jest standardem dopóki ilość kości ddr3 na rynku nie przewyższy ilości kości ddr2. A co do płyt to źle mnie zrozumiałeś chodzi o to iż Asrock jest zbudowany technologicznie ze starszych komponentów lub nowszych ale sprzęt wtedy jest trochę okrojony np mniej kondensatorów słabsza sekcja zasilania itp ale są to płyty godne polecenia ponieważ są dość wytrzymałe, mój wcześniejszy ENOX grzał się bardziej niż nowe MSI a to przez to że był zbudowany na podstawie starych kondensatorów i sekcja zasilania nie była na mosfetach teraz mój komp utrzymuje temperatuje na mostkach i sekcji zasilania nie więcej jak 30 stopni a wcześniej to było w skrajnych przypadkach 55stopni,
Ale mówie każdy ma swoich sprzymierzeńców i przeciwników ja np tak samo jak nie zamienie poldka na inny samochód :D tak samo w kompie musze mieć amd i ati :D znowu kto inny powie że lepszy jest intel i nvidia :D
Pozatym MSI też nie jest zbyt dobrą firmą ponieważ jest to niszowa firma nie tak jak asrock ale i tak nie jest to potentat taki jak np foxconn czy inne tego typu płyty
Każdą płytę można podkręcić mniej lub więcej poprawić i przyspieszyć jej działanie ale tutaj chodzi o łatwość i trwałość takiego zabiegu :D i do tego niewielkim kosztem a nie kupowanie potem chłodzenia wodnego do kompa itp
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #376 dnia: Lipiec 01, 2011, 20:15:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
ja mówie jakie są prawa rynku a rynek ciągle mówi ddr2 :D zobaczy że więcej nadal na rynku jest do kupienia kości ddr2 więc ddr3 nadal nie jest standardem dopóki ilość kości ddr3 na rynku nie przewyższy ilości kości ddr2.

Tak jak napisał KGB. Obudź się. Ciężko chyba teraz kupić nową płytę główną na DDR2, a ty piszesz że DDR3 się dopiero rozwija. Dziś to jest standard, a rozwija sie gdzieś od 2008r.


A co do chcicy rynku, to nie wiem czy zauważyłeś, ale niektórzy modernizują stare kompy przez dodawanie ramu. Więc DDR2 musi być na rynku, tak samo jak jest DDR.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #377 dnia: Lipiec 01, 2011, 20:31:10 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
tak tylko ddr2 kości na rynku jest więcej bo wiekszość ludzi nadal ma kompy na ddr2 więc to jest narazie standard bo gdyby tak nie było to byłoby więcej na rynku kości ddr3 a jednak kości ddr2 jest więcej ja nie mówię o płytach tylko o kościach a skoro jest ich wiecej znaczy to że firmy wiedzą że większość ludzi nadal korzysta z ddr2 więc jest ich więcej proste prawa rynku a te płyty są właśnie dlatego żeby przejść z ddr2 na ddr3 z tym że to co jest w sklepie nie jest jeszcze kupione więc nie można powiedzieć że jest to standard bo w wiekszosci domów nadal znajdziemy kosci ddr2 bo nie każdy zmienia kompa bo zmienił się ram z ddr2 na ddr3
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #378 dnia: Lipiec 01, 2011, 20:49:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Rozumiem, że wg Ciebie świat powinien pozostać na poziomie komputerów z ddr2 bo jest ich więcej. Oczywiste że jest więcej, bo nazbierało się tego przez te 7 lat, a DDR3 jest od jakiś 3 lat.


Jeżeli ktoś mówi np że obecnie standardem w aucie jest klimatyzacja i 2 poduszki powietrzne, to wg Ciebie kłamie, bo większość osób które ma auta nie ma poduszek powietrznych i klimatyzacji?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #379 dnia: Lipiec 01, 2011, 21:37:04 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
nie ze powinien zostać ale uważam że jak kogoś nie stać to nie przeszkadza to w kupowaniu asrocka ktory jednak jest lepszej jakości w swoim przedziale cenowym niż firmy z wyzszej półki bo od tego dyskusja się zaczęła pozatym ja uważam że lepiej kupić 2gb ddr2 dobrej firmy typu ocz lub goodrama chlodzoną niż w takiej samej cenie ddr3 które jest słabej jakości
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)