Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140762 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 08, 2013, 02:30:36 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
w tej chwili mam bez obciążenia (przeglądanie W.P., naszego forum) 37 stopni. wentyl CPU kręci się 2109. 40 minutowe obciążenie programem ORTHOS dało maksymalnie CPU- 57 stopni i 2909 obr. temperaturę CPU osiągnął po 10 minutach. przez kolejne 30 minut obroty i temperatura oscylowały ale nie przekroczyły podanych. to był max. przez 48 godzin ciągłego działania oryginalna pasta za którą zapłaciłem ponad 30 zł (za 1,5 g), wyschła i trudno ją było oderwać od procesora, przy okazji okazało się że procesor nie przylega całą powierzchnią do radiatora a jedynie tylko rogami. sprawdziłem stopę radiatora  liniałem włosowym, była wklęśnięta na głębokość 0,15 mm. powierzchnię prostą i gładką osiągnąłem po 3 godzinach ręcznego szlifowania. zastosowałem pastę miedziano- aluminiowo- grafitową do gwintów za którą zapłaciłem też ponad 30 zł ale za 15 dkg.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 08, 2013, 11:51:36 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
No i ok. Tak ma być.

sprawdziłem stopę radiatora  liniałem włosowym, była wklęśnięta na głębokość 0,15 mm. powierzchnię prostą i gładką osiągnąłem po 3 godzinach ręcznego szlifowania. zastosowałem pastę miedziano- aluminiowo- grafitową do gwintów
A to się nazywa PROFESJONALNE podejście do tematu!
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #502 dnia: Luty 08, 2013, 13:22:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zastosowałem pastę miedziano- aluminiowo- grafitową do gwintów za którą zapłaciłem też ponad 30 zł ale za 15 dkg.
jakie sa parametry przewodnosci cieplnej takiej pasty ? pewnie produkt do smarownia gwintow nie posiada takich not katalogowych ;]

pasta miedziana nei nadaje sie do aluminiowego radiatora,
pasta aluminiowa nie nadaje sie do miedzianego radiatora,
smar grafitowy nie nadaje sie do zadnego radiatora,
GRATULUJE ,polaczyles wszystkie cechy ,by stworzych najgorsza paste termoprzewodzaca :D

pasta do tego przeznaczona ,ktora wyschla po 48h zachowala sie tak jak nalezy,
priorytetem w chlodzeniu nie jest to, by mozna bylo latwo oderwac radiator od procesora, tylko to ,by lacznik (pasta lub pad) zmniejszyly do mozliwego minimum opor przeplywu ciepla
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #503 dnia: Luty 08, 2013, 14:02:27 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
te wszystkie nie lubiące się materiały złączone w jedną pastę, dały jak dotychczas najlepsze wyniki. na żadnej paście nie pisze do jakiego typu radiatorów jest przeznaczona. mnie interesują wyniki a nie to co jakiś kutas w przypływie inwencji napisał w reklamówce. masz rację- miedź nie "lubi" się z aluminium. w jaki sposób miedziane "heat pipes" mają oddać ciepło aluminiowym blaszkom radiatora nie będąc w żaden sposób z nimi połączonymi? przyniosłem właśnie chłodzenie "heat pipes" i oglądam je. później będę je testował.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 08, 2013, 14:28:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak sam wspomniales, wyrownales powierzchnie radiatora i teraz lepiej przylega i stad lepsze wyniki,
kiedys uzylem pasty miedzianej do aluminiowego radiatora i bylo bardzo dobrze,ale po 3 miesiacach wydajnosc drastycznie spadla,bo wytworzyly sie tlenki,
aluminiowej pasty nigdy nie mialem ,ale na miedzianym radiatorze efekt bedzie taki sam ,z ta roznica ,ze sproszkowane aluminium zamieni sie w tlenki szybciej i skuteczniej bedzie izolowalo,
pasta ma jedynie wyrownac nierownosci ,a nie tworzyc jakas gruba warstwe termoprzewodzaca,
najnowsze wynalazki w tej kategorii sa plynne (nakladane pedzelkiem) i nie wysychajace,
starsze pasty z pylem metalowym (niby srebrne dawali ,ale jakos nie przewodzily pradu, miedziane kleje niby tez nie przewoda,ale jakos zwarł mi nozki pamieci) w nosniku silikonowym najlepiej wetrzeć w radiator i naniesc cienka warstwe na proca (tez wcierac w kilku etapach),
ilosc pasty wyplywajacej z laczenia po docisnieciu trzeba ograniczyc do absolutnego minimum,

co do aluminiowych żeberek na miedzianych hotpipach ,to oni w produkcji pokrywaja te elementy jakas warstwa i dlatego nie zachodzi reakcja na zlaczach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #505 dnia: Luty 08, 2013, 15:57:15 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
pożyczyłem chłodzenie "heat pipes" firmy Cooler Master. z pierwszych oględzin wynika że rurki mają 6 mm średnicy natomiast otwory w aluminiowych blaszkach 6,3 mm blaszka grubości 0,3 mm ma wywiniętą krawędź otworu. nie jest w żaden sposób połączona w rurką. miedziana stopa radiatora z którą stykają się rurki ma 2,15 mm grubości. celem zwiększenia powierzchni kontaktu, rurki zostały w tym miejscy spłaszczone. miedziana stopa jest krzywa jak wklęsłe lustro. oczywiście powierzchnia wypolerowana. blaszki wyglądają na duraluminiowe, duraluminium jest stopem aluminium i miedzi i zachowuje się obojętnie w stosunku do tych dwóch metali. nie utlenia się tak szybko jak aluminium. sądzę że działa tak jak wygląda czyli marnie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #506 dnia: Maj 24, 2013, 21:45:35 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Ech, kolejny odcinek problemów z baterią w moim kompie. Dwu-trzyletni laptop Lenovo G560, z dnia na dzień przestał ładować baterię. Wyświetla w tej chwili, że bateria jest naładowana w 18%, i jednocześnie, że jest pełna. Próba resetu wskaźnika akumulatora nic nie dała, komp kilka godzin nic nie zrobił. Jak sądzicie, można coś z tym zrobić softwareowo, jakieś formatowanie baterii czy coś w tym stylu, czy po prostu akumulator padł i ma dość?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #507 dnia: Maj 24, 2013, 21:52:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprawnosc akumulatorow mozesz ocenic po rozebraniu,
jezeli okażą sie jeszcze dosc sprawne to pewnie trzeba zresetowac uklad sterujacy w baterii,
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #508 dnia: Maj 24, 2013, 21:53:18 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Nie da rady.

W laptopach akumulatory mają własną elektronikę która takowym akumulatorem zarządza - liczy cykle ładowania, jakieś tam szacunkowe zużycie ogniw itp. Podejrzewam, że po prostu licznik w pamięci wewnętrznej baterii się skończył i wydaje jej się że jest już do dupy. Trzeba rozebrać akumulator, wyczyścić pamięć (tego sam w domu nie zrobisz). Wtedy baterii powinno się cofnąć trochę życia, ale równie dobrze może się okazać, ze któreś z ogniw jest uszkodzone...

W praktyce - najszybciej i najprościej będzie zakupić dobry zamiennik bądź poszukać serwisu regenerującego baterie w laptopach.

BTW bateria trzyma cokolwiek czy nie?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #509 dnia: Maj 24, 2013, 22:02:07 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Przy poprzednich problemach z baterią (komunikat Windowsa "przygotuj się na wymianę" czy coś w tym stylu) i po resecie wskaźnika trzymała koło godziny-półtorej, od tamtego czasu starałem się cały czas korzystać na kablu. Teraz jak zobaczyłem, że przestała się ładować, miała 95%, i do 21% zeszła przez jakąś godzinę, może trochę krócej. Dlatego myślę, że trochę jeszcze by potrzymała, tylko jak przekonać kompa żeby raczył ją podładować? Wear level ma w tej chwili 53,35%.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #510 dnia: Lipiec 19, 2013, 03:27:39 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
sprawa wygląda tak-  włączam W. P. wybieram jakiś temat, klikam- wchodzi momentalnie. ale pokazuje się tylko tekst, komentarzy nie ma, w pasku zadań rozpoczyna się liczenie czasu. tekst już przeczytałem a komentarzy jeszcze nie ma. mija minuta, półtorej- pokazują się komentarze. klikam następną stronę, tekst wskakuje momentalnie, komentarze się dorabiają. i znów musi minąć minuta aby pokazały się komentarze. u góry na pasku zadań cały czas lecą sekundy, minuty. niekiedy trwa to 5, 6 minut. w tym czasie nie można napisać i wysłać komentarza. przeczytanie tekstu i napisanych do niego 2 stron komentarzy trwa czasem 6- 7 minut. co się dzieje? Windows XP Home Edition, Opera, antywirus Kaperski z licencją. tak dzieje się od miesiąca. co Wy na to, macie jakieś pomysły?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #511 dnia: Lipiec 19, 2013, 07:50:24 am »

piciek

  • Gość
Javę uaktualnij, wyczyść przeglądarkę ze śmieci, ustaw ile MB moze pożerać z pamieci RAM w trakcie używania.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 19, 2013, 16:49:58 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
O jakich śmieciach piszesz? Ładowanie strony zatrzymuje się na "wysyłaniu żądania" albo na "odbieraniu daniu danych" z "adsearch.adkontext.pl". Pamięć "podręczna RAM" : Automatycznie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #513 dnia: Sierpień 10, 2013, 23:35:31 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
U mojego operatora była akcja wymiany modemów i nie działa mi teraz net w lapku. Na stacjonarnym, który jest podłączony przez kabel jest ok, ale przez router nie ma neta. Samo połączenie z routerem jest, ale pojawia się komunikat "brak dostępu do internetu". Próbowałem jak radzą  w tym temacie http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=110751, ale bez rezultatu.

Konsultant z kolei odpisał:
Cytuj (zaznaczone)
Witam,
W naszej sieci istnieje weryfikacja po adresach mac podłączonych terminali. Proszę o sprawdzenie adresu WAN MAC Pańskiego routera.
Pozdrawiam,

Szczerze mówiąc nic mi to nie mówi. Owszem, jest numer na naklejce, ale co dalej?  <co>

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpień 11, 2013, 14:59:14 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Te rzeczy można znaleźć na stronie rutera w dziale "informacje o" lub "informacje systemowe".  (Na tej gdzie się konfiguruje wszystkie rzeczy czyli na ogół 192.168.1.1 lub 192.168.1.2 itd...)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2013, 15:03:22 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #515 dnia: Październik 22, 2013, 01:06:48 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Mam problem z usunięciem wirusa -  Antivirus Security Pro.  Znalazłem jakiś kod w sieci i zadziałał. Ręcznie odinstalowałem. Ale teraz pytanie - jak sprawdzić czy faktycznie już nie ma tego ustrojstwa?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 01:52:24 am wysłana przez mati_lecha »

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #516 dnia: Październik 22, 2013, 07:17:16 am »

Offline Master82

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pabianice
Mam problem z usunięciem wirusa -  Antivirus Security Pro.  Znalazłem jakiś kod w sieci i zadziałał. Ręcznie odinstalowałem. Ale teraz pytanie - jak sprawdzić czy faktycznie już nie ma tego ustrojstwa?
Przeskanuj programem OTL i sprawdź wpisy startowe. Instrukcje obsługi znajdziesz na necie.
wszyscy mają tajne projekty, mam i ja ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #517 dnia: Listopad 02, 2013, 01:14:12 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Dzięki za radę, wirusa udało się usunąć. Teraz  mam inne pytanie.

Skąd można ściągnąć jakieś stare gierki typu Midtown Madness, Test Drive i tym podobne samochodówki? Czy jakoś legalnie można to wykonać? Czy  w grę wchodzą jedynie same niepewne strony?
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2013, 01:16:10 am wysłana przez mati_lecha »

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #518 dnia: Listopad 02, 2013, 02:35:55 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
polecam Spin Tires- jazda w terenie- tajga, tundra- Syberia. różne pojazdy, woda i bagna. drzewa do łamania i wyrywania.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #519 dnia: Listopad 02, 2013, 03:02:26 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Faktycznie screeny wyglądają super, ale na moim kompie to raczej i tak nie zastartuje.