Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #640 dnia: Listopad 22, 2017, 00:40:13 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ło Jezu, pyta główna ECS serii K7, jak przechodziłem z uszkodzonego AMD Athlon na pierwszego Celeorna D i płytę MSI to mi gość upuścił chyba 100 zł z ceny, aby mu tylko zostawić tą płytę :) A Nvidia MX440 to był szlagier na rejonie :d Ku**a a to już grubo ponad 10 lat temu było <lol>
Tak nawiasem mówiąc, stare chłopy a się zastanawiają czy na ich sprzęcie pójdą gry, które nie nudzą się chyba tylko gimbazie - miałem okazję grać w GTA V i znudziło mnie po 15 minutach. Osobiście jak chcę postrzelać to idę na strzelnicę, za 100 zł nastrzelam się na kilka miesięcy, a na bieżąco nadrabiam na wiatrówkach :) No choć nie powiem w jakieś historyczne strzelanki też lubię ciupnąć, ostatnio grałem w CoD II i MW I, choć to w sumie jakoś 6 miechów temu było <mysli>

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #641 dnia: Listopad 22, 2017, 00:58:06 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
GTA V i znudziło mnie po 15 minutach.

Zależy czy się wczuje  w klimat czy nie mnie po rozwinięciu fabuły wciągało tak ze dopiero puściło jak ukończyłem fabułę :P . Z nowych gier mało mnie wciąga ostatnio natomiast odświerzałem sobie NFS UG2 ;) Ehhh pamiętam te czasy jak nie było mnie stać i ciupałem w demoko potem nastał update kompa nowa płyta Gigabyte GF 5900 FX  właśnie ten Athlon i 512 Ramu + XP SP1 . Jezu jak ja się wtedy jarałem że alusy już nie są kwadratowe :D  albo zaraz po premierze jak specjalnie ojca naciągnąłem na napęd DVD żeby móc zagrać w San Andreas  i po odpaleniu opad szczeny jakie możliwości ehhh brakuje mi tego że co nowszą grę człowiek odpalał to był opad szczeny chodź by graficzny a teraz tak wszystko klepią na 1 kopyto .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #642 dnia: Listopad 22, 2017, 01:18:58 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Macfly
K7S5A nie padaly od wylanych kondziorow, z tej uszkodzonej, ktora mam wylutowalem kondziory i wszystkie dobre,
cos bylo nie tak,albo z chisetrem SISa, albo z wykonaniem ECS,
plyta byla tania i oferowala mozliwosc zastosowania roznej pamieci (nie jednoczesnie oczywiscie), wiec jeszcze bardziej rafiala w targed  ludzi z mniejszymi budzetami,
przez to byla bardzo popularna i faktycznie  moderzy robili do niej biosy, bardzo mozliwe,ze byl taki z obsluga fsb166, bo sam chipset byl dosc świeży i to bylo takie zacofania wzgledem VIA ,ze oficjalnie nie wspieral fsb166 (ale jak mial to robic,skoro SDRAM zatrzymal sie na 133MHz),
gdyby nie olbrzymia awaryjnosc, to plyta bylaby legenda jak najbardziej pozytywna, a tak to raczej nie zapisala sie zbyt pozytywnie,
jezeli twoj egzemplarz ciagle dziala to tylko pogratulowac, bo to juz taki wiek,ze znacznie lepsze konstrukcje sie wykrzaczaja (np. moj nieodzalowany Epox 8KHA+)

co do plyt z PCI-E i AGP to Asrock rzezbil wtedy w takich kostrukcjach ,byla plyta do intela s775, nie pamietam jaki chipset ,ale to PCI-E elektrycznie bylo tylko 4x i pewnie wielu sie nacielo - sprawdzalem nowiutkiego 8800GTX 512 kolesiowi ,bo kupil nowa karte za 1400pln i nie dzialala,
karta sprawna, u mnie smigala ,ale potrzebowala gniazda minimum 8x ,
biedny student kupil prawie najdrozsza karte do bieda plyty i zdziwiony,ze nie dziala  <lol2>
byly tez inne Asrocki na chipsetach ULI ,gdzie PCI-E i AGP sa pelnowartosciowe, bo kazde gniazdo obsluguje odzielny chipset - taka plyta byla chyba s939 ,czyli do athlona64,
w kazdym razie kiedys konstrukcje byly znacznie ciekawsze niz teraz, Asrock jako bieda producent chcial sie na czyms wybic, wiec kombinowal z kompatybilnoscia w okresie duzych zmian - teraz intel sztucznie blokuje obsluge procow na tym samym gniezdzie i producenci plyty maja zakaz to obchodzic pod rygorem zerwania wspolpracy,
kiedys bylo tez o wielu wiecej producentow plyt i to takich najlepszych : Abit, Epox, DFI i takich calkiem dobrych : Soltek, FIC ,
fenomen, bo najlepsi padli, a zostaly sredniaki-padaki z ktorych mozemy teraz wybierac, czyli : Asus, MSI, GB, Asrock, Biostar ,gdzies w Chinach masowe sprzedaje ECS ,a gdzies U$A  jeszcze EVGA,
czyli ogolnie poziom produktow spadl, ale trzeba przyznac Asrockowi, ze zrobil najwiekszy postep i ciagle sie stara ,przoduje Asus ,ale tak naprawdę nie wazne ktorego producenta wybierzemy, bo i tak dostajemy mniej wiecej to samo,

ta twoja fioletowa padaka to tez gf4mx440 8x ,tylko twoja ladniejsza,bo fioletowa,a moja zielona ;p
na takim guano nvidia zbudowala swoja potege finansowa, w rdzeniu tej grafy siedzi ciagle gf2mx przez co gf3 rozklada to na lopatki nie tylko moca obliczeniowa,ale i funkcjami : gf4mx440 nie ma jednostek vertex przez co jest zgodna tylko z DX7 ,nawet nie podchodzi do testu natura w 3dmarku,
tylko zegar ma podciagniety wzgledem gf2mx dzieki nowszej technologii produkcji, inaczej obrywaloby od KYRO tak jak gf2mx - 3 lata pozniej, co w tamtym okresie bylo cala wiecznoscia,
za to KYRO to genialny projekt, nvidia bala sie firmy PowerVR, chciala jak wykupic tak jak 3dfx'a ,przejac patenty i zamknac,
mam KYRO od Herculesa, nie da sie zainstalowac sterownikow na plycie z chipsetem nforce2 ,sprawdzalem na DFI i Asusie - a na VIA i SIS nie ma problemu i nie wierze,ze to przypadek,

te wszystkie gry mozna smialo ograc na platformie socket7, pod warunkiem, ze nie beda to jakies udziwnione wersje sklejone z DOSboxem, bo wtedy to na zadnym sprzecie nie da sie grac - nie mozna myszki ustawic w Duke Nuken zeby ruszac nia gora-dol ,ten sam poblem w Quake i Shadows Warior, chociaz mam HexenII na plytce z cd-action i tez jest ten problem (bez dosboxa),
jezeli dosboxa da sie pominac i puscic normalnie na DOSie pod win98 to nie powinno byc problemow,
Worms2 sa genialne, w ta gre mozna grac latami, akurat mam "oryginał" z przelu wiekow (a nawet tysiącleci ;> ) tak samo NFS3 - inna para kaloszy niz to,co teraz mozna sciagnac z sieci, czlowiek zaluje,ze nie trzymal wszystkiego przez te 20lat, ale to mogloby sie okazac fizycznie nie mozliwe,
jedno,co sciagnalem ostatnio i okazalo sie takie jak trzeba, w sensie w odpowiedniej formie elektronicznej bez udziwnien to polska gra Gorky17,
jeszcze przypoluje na Wolfensteina, powrot do zamku oczywiscie,
jeden kolo na chomiku ma, ryzyko jest,bo na chomiku sie placi, jak okaze sie kupiasty plik, to kasa przepadla
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #643 dnia: Listopad 22, 2017, 01:27:16 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak przechodziłem z uszkodzonego AMD Athlon na pierwszego Celeorna D
tos biznes zycia zrobil, pamietam test,gdzie Duron 1600MHz kopal dude Celeronowi 3000MHz i jeszcze mniej kosztowal, bo w cenie celera to byl Athlon 2000+ ,ktory fabrycznie tylko 1660MHz mial (a wydajnosc, jak Duron 2000MHz) ,ale jednym ruchem ustawialo sie fsb166 i juz byl taktowany 2075MHz i to praktycznie kazda sztuka potrafila ,a nazwa w biosie zmieniala sie na Athlona 2600+,
zreszta Durony tez szly na ponad 2000MHz ,to celer nawet po podkreceniu na 4000MHz sie nie zblizy ,a widziales kiedys celera podkreconego na 4.0GHz ? bo ja nie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #644 dnia: Listopad 22, 2017, 01:37:02 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jedyne co widziałem co Athlona XP 3200+ Podkręconego ponad 3 GHz . Ale to już w tamtych latach nie miało sensu . Niestety z tego co pamiętam procek ten nie obsługiwał  SEE2 przez co  później do grania się nie nadawał . Do dziś pamiętam jak mnie wneriało że znajomi ze słabszym sprzętem na P4 ciupali w jakieś nowsze gierki na minimum ale ciupali a u mnie nawet nie chciały się włączyć . Do dziś pamiętam kumpla który miał P4 3.0 z HTC podkręconego jeszcze do 3.5 GHz Kartę Radon HD jakąś na AGP 1 GB i cisnął w Assasin Creada 1 na full detalach kiedy u mnie nawet włączyć się nie chciał przez procesor bo resztę wymagań spełniał sprzęt ;| .

Cóż a teraz  sztuka dla sztuki coś co teoretycznie jest nie możliwego :D

Japońce to jednak mądre ludzie ;D . Jeszcze bym się nie zdziwił jak by ktoś się uprał i przeportował DX 12 na 7 :D

WMP 11 na Neptunie . Tak wiem krzaki są ściągam XP żeby podmienić pliki odpowiedzialne za język .

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 01:39:42 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #645 dnia: Listopad 22, 2017, 02:12:08 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
programow,ktore do uruchomienia wymagaly SSE2 bylo malo,bo to byl typowe zagranie intela z goownianymi producentami programow,
jakos FarCry czy HalfLife2 bez problemu chodzily na starszych procach, a Ubishit nie bylby ubishitem, gdyby czegos nie odtawil,
intel zreszta tez, nie bez powodu ma zaplacic kare 1mld$ za łpówy, zeby producenci zestawow nie uzywali procow AMD wlasnie w tym czasie

ten win Neptun to jakis pic na wode, fotomontaż - skoro to i tak siedzi na winXP to nie wiem, po co udziwniac, do winXP pewnie tez jest duzo skórek,
ale co kto tam lubi, ja i tak siedze na klasycznym wygladzie, nawet w win7 ustawialem ,ale tam jakos dziko gruby jest ten szary pasek, wiec odpuscilem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #646 dnia: Listopad 22, 2017, 02:44:33 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Nie fotomontaż zobacz sobie na PW mogę ci podesłać link do ISO jeśli nie dowierzasz  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=HvIpM6_VrWg

A co do tych aplikacji  można poczytać sobie na blogu japońća ile rzeczy udało mu się urochomić na 2000 :)

https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.pl&sl=ja&sp=nmt4&tl=pl&u=http://blog.livedoor.jp/blackwingcat/

Cóż sztuka dla sztuki żeby mieć coś i się wyróżniać z tłumu ;)

Tak jak używałem kiedyś na starym kompie Windowsa Longhorn 4074 na polskiej modyfikacji Simga OS kurde bardzo żałuję że ten system nie wszedł do produkcji tylko ta zakichana Vista . Longhorn to nie jest nazwa kodowa Visty to był w ogóle inny projekt ;)

https://www.youtube.com/watch?v=b9ifQvQCO7Y Ehh gdy M$ chciało się jeszcze coś tworzyć fajnego .

http://techvortal.pl/viewtopic.php?t=2889 tutaj opis polskiej modyfikacji . Polakom udało się uruchomić rzeczy które chłopaki z reszty świata twierdzili że nie ma opcji naprawić/Urochomić . Gdyby nie to że ten system gryzie się z  za nowymi sprzętami to bym chętnie postawił go na swojej stacjonarce jak za starych lat był bardzo stabilny , nowszy od XP mniej ramu żał od Visty miał Areo które szło odpalić nawet na GF 4  i nie muliło kompa ;)

na starszych procach, a Ubishit nie bylby ubishitem

Nie tylko ubishit pamiętam że jakoś jak była otwarta beta Win 7 załapałem się na nią i właśnie na stacjonarce mnie zdegustowało że inne osoby z podobnym sprzętem ogrywali GTA IV a ja musiałem sobie na ten zaszczy poczekać 1,5 roku bo oczywiście SEE2 obsługiwane było  . A co do HL2 nawet nie wspominaj do dziś mi jest smutno że nie będzie EP3 czy jak kto woli HL3 ;|
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 02:53:21 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #647 dnia: Listopad 22, 2017, 02:52:04 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie fotomontaż zobacz sobie na PW mogę ci podesłać link do ISO jeśli nie dowierzasz
to przenosnia byla, chodzi o to, ze skoro siedzi na jadrze winXP, to po co sie bawic w hybrydy, skoro nic konkretnego nie wnosza - tylko taka ciekawostka, koles potrafil to zrobil,moze chcial sam sie sprawdzic,
a teraz siedzisz nad tym i dlubiesz,zeby przystosowac pod siebie,
ja tam musze sporobowac pomieszac winXP SP2 PL z SP3 EN ,bo podczas instalacji nie moze odczytac z plyty jednego pliku (lub kilku) ,a znalazlem tylko obraz SP3 EN i ciekawe,czy instalacja pojdzie na dwie plyty,bo podobno podlozyc jezyk polski do zainstalowanego windowsa to nie jest prosta sprawa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #648 dnia: Listopad 22, 2017, 02:54:53 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Do XP niestety nie jest łatwa sprawa . Jeśli nie krzaczy się plik odpowiedzialny za język to ruszy. Vista, Win 7 , 8 , 10 to na spokojnie można po instalacji dodać język więc to nie problem i można by angielską wersję instalować i doinstalować potem język . Do XP z tego co wiem były specjalne edycje z MUI ale w PL raczej rzadko spotykane i działało to tylko na wersji Prof . Wszystko zależy co ci się krzaczy .

BTW kolejnym niedocenionym sytemem jest WIN XP x64 miałem na starym laptopie działał jak marzenie szkoda tylko że SP3 na niego nie wydali ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 02:59:23 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #649 dnia: Listopad 22, 2017, 14:43:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprobuje jeszcze wypolerowac plyte to moze uda sie ja odczyta bez bledow,
na razie skopiowalem na nowa z kilkoma bledami odczytu (Nero pokazuje przy kopiowaniu)

z ta nowa plyta z bledami SP2 PL zamierzam zamieszac druga plyta SP3 EN w ten sposob,ze przy kopiowaniu plikow (przy instalacji) wyskakuje komunikat o niemozliwosci odczytu pliku - mozna probowac ponownie lub pominac,
niby instaluje sie po pominieciu,ale cholera wie czego brakuje,
sprawdze taki myk, ze przy komunikacie wyjme SP2 i wloze SP3,jezeli lyknie sobie ten plik, to powtornie zamienie plyty i dokoncze instalacje z SP2
probowalem juz tak podlozyc plyte z win2k ,ale nie posmakowala mu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #650 dnia: Listopad 22, 2017, 15:10:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
tos biznes zycia zrobil, pamietam test,gdzie Duron 1600MHz kopal dude Celeronowi 3000MHz i jeszcze mniej kosztowal, bo w cenie celera to byl Athlon 2000+ ,ktory fabrycznie tylko 1660MHz mial (a wydajnosc, jak Duron 2000MHz) ,ale jednym ruchem ustawialo sie fsb166 i juz byl taktowany 2075MHz i to praktycznie kazda sztuka potrafila ,a nazwa w biosie zmieniala sie na Athlona 2600+,
zreszta Durony tez szly na ponad 2000MHz ,to celer nawet po podkreceniu na 4000MHz sie nie zblizy ,a widziales kiedys celera podkreconego na 4.0GHz ? bo ja nie
Przypomniało mi się, że to nie był Athlon tylko Duron i to chyba ten 1600+ problem z nim był taki, że dosłownie eksplodował (spadł z niego radiator zrobił zwarcie do czegoś i kaplica), a tak się nieszczęśliwie złożyło, że stało się to tuż po przejściu na nowe sockety przez producentów procesorów i sam procesor był nie do dostania jako nowy,  a z tego co pamiętam płyta też się przy okazji wysypała. W tym czasie wchodziły już C2D, które były dramatycznie drogie, więc wybór padł na płytę, która obsługiwała C2D i budżetowy procek, z perspektywą na dokupienie czegoś mocniejszego potem. Ogólnie to trafiłem w taki ch**wy okres, że już były nowe podstawki pod procki a jeszcze nie było powszechnie stosowane DDRII, więc wydajność takiego zestawu była mizerna. Potem poskładałem sobie kompa z jakiś zdobycznych części, gdzie był wielowątkowy P4 podkręcony na bodaj 3,0 GHz, 4 GB RAMu (oczywiście zwykły DDR), jakaś kartoflana grafika, ale na XP można było na takim zestawie oglądać filmy na YT w FullHD, gdzie w/w celeron ledwo wyrabiał z 480p :d Po przejściu na Win7 już możliwości spadły, ale z 720p wciąż sobie dobrze radził.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #651 dnia: Listopad 22, 2017, 17:42:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dosłownie eksplodował (spadł z niego radiator zrobił zwarcie do czegoś i kaplica)
nie musial zrobic zwarcia, po prostu gole jadro bez chlodzenia potrafi sie spalic doslownie i zostaje krater
W tym czasie wchodziły już C2D, które były dramatycznie drogie, więc wybór padł na płytę, która obsługiwała C2D i budżetowy procek, z perspektywą na dokupienie czegoś mocniejszego potem. Ogólnie to trafiłem w taki ch**wy okres, że już były nowe podstawki pod procki a jeszcze nie było powszechnie stosowane DDRII
C2D chodzily wylacznie na plytach z ddr2 i pod koniec z ddr3 ,wiec plyta na ddr1 na pewno nie zapewniala kompatybilnosci z c2d - chytrusie, zycia nie oszukasz, c2d byly drogie ,ale Athlony 64 byly stosunkowo tanie i mogles wybierac w wersjach jednordzeniowych i dwurdzeniowych z obsluga ddr1 i z obsluga ddr2 ,a tak zostales z reka w nocniku z celeronem, bo niby wymienisz go na c2d ,a musiales zadowolic sie P4 ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #652 dnia: Listopad 22, 2017, 18:13:17 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
spadł z niego radiator

Znam motyw w obecnym kompie stacjonarnym coś mi zagrzechotało jak oglądałem film okazało się że podstawka plastikowa pod zapinkę radiatora skruszyła się (nie możliwe do zespawania) na szczęście miałem uszkodzoną płytę główną od znajomego i przekręciłem ten plastik i śmiga do dziś . Radiator zrobił mi rysę na grafice ale na szczęście nie uszkodził ścieżek ;)

Cóż udało mi się skompletować i zdobyć uszkodzonego kompa którego naprawiłem i siedzi właśnie Neptun na nim . Szukam serwoników i zobaczymy czy odpale na nim klasyka z dzieciństwa (Star Wars Episode I: Racer)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #653 dnia: Listopad 22, 2017, 18:51:12 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
,a tak zostales z reka w nocniku z celeronem, bo niby wymienisz go na c2d ,a musiales zadowolic sie P4
Jesteś w błędzie. Ten komputer nie był używany przeze mnie jeszcze przed jego uszkodzeniem, służył głównie matce do pisania. Ja wtedy miałem już swój komputer, też jakiś tam "zdobyczny", szału nie robił, ale do większości gier, w które wtedy grałem wystarczał. A przesiadka z niego na P4 najpierw 2,4 GHz podkręconego do 2,6 GHz a potem na tego 3,0 GHz to było jakby przesiąść się z malucha do lambo :P Następne takie "o ku**a" miałem, jak zamieniłem P4 na i5.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #654 dnia: Listopad 22, 2017, 20:12:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Następne takie "o ku**a" miałem, jak zamieniłem P4 na i5.
ja mialem tylko raz, gdy z K6-2 450@500 przesiadlem sie na najtanszego Durona ,juz nie bylo 600MHz w sklepach ,wiec 650@935 ,ale najczesciej trzymalem 800MHz bez podnoszenia napiecia,
pozniej AXP 1700+ @2100MHz  konczac 2000+ @ 2400MHz bez podniety wzgledem Durona, przechodzac na A64 @3200MHz i X2 @3400MHz jakos poza benchmarkami nie czulem kopa wydajnosci, w normalnym uzytku bylo normalnie,
moze dlatego, ze z grafami mialem wzloty i upadki ,a gry wtedy glownie na grafach siedzialy,
no i systemy zmieniam rzadko, czyli jak sie wszyscy jarali winXP to ja na win98se siedzialem , jak przestali sie jarac to mialem winXP i niedlugo wyszla vista ,potem win7 - wlasciwie teraz siedze na winXP ,na drugim dysku mam win7 64bit ,bo mi sie 64bity w procu marnowaly ,no i stim nie bardzo na winXP juz trybi po aktualizacjach,
ale chyba bede musial sie przesiasc na codzienne siedzenie na win7 ,bo nawet przegladarka sprawniej chodzi i wspomaganie GPU odtwarzania filmow zdecydowanie wydajniej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #655 dnia: Listopad 22, 2017, 20:42:44 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Panowie szybkie pytanko do was. Tnie mi się youtube. Komputer mam stary, niestety:/
Płyta MSI 770 C-45
Procek AMD Sempron 140 obecne taktownie to 3100MHz
Ram 1 gb
dysk 80gb (z poprzedniego kompa)
grafika ATI x550 256mb
Dźwięk SB live ( nie uznaje zintegrowanego dźwięku)
System XP SP3
przeglądarka firefox
antywirus norton

moje dwa tropy to, primo za mało ram, secundo coś odwaliła mozilla, aby zmusić ludzi do przejścia na nowsze systemy
Dokupiłem właśnie 1gb ramu i czekam na przesyłkę mam nadzieję że to przyśpieszy mi kompa. A jakie jest wasze zdanie? zbierać kasę na nowa maszynkę? ogólnie nie gram w gierki, jak już to siedzę na ptk-u i słucham muzyki z youtuba.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 20:47:19 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #656 dnia: Listopad 22, 2017, 20:59:21 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wina kompa jeśli ci się filmiki tną na moim nawet nowszym kompie na którym GTA V na minimum śmiga nie oglądnę więcej niż 360p a czasem są takie jaja że nawet filmy w 144p się włączają a każde inne tną . Na upartego możesz postawić Androida na kompie jak używasz go tylko do przeglądania neta + muzyki na nim YT jako tako chodzi chodź może być trochę mało ramu  . Kumpel ma podobną konfiguracje i ma androida postawionego ale jemu w sumie chodziło żeby zrobić dorobić sobie "Smart TV" do  Telewizora po wifi ma podłączone sterowanie z telefonu i spoko działa ;) . Ogólnie możesz spróbować zainstalować jakąś pociętą wersie 7 X32 i spróbować  bo widzę że 64 systemu na tym sprzęcie nie ma sensu stawiać .
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 21:03:06 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #657 dnia: Listopad 22, 2017, 21:39:31 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Niekiedy to nawet  filmy w 720p idą płynnie, a niekiedy to nawet 144p się tnie, dziwne jest to że z pół roku temu wszystko chodziło dobrze!

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #658 dnia: Listopad 22, 2017, 22:31:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Niekiedy to nawet  filmy w 720p idą płynnie, a niekiedy to nawet 144p się tnie, dziwne jest to że z pół roku temu wszystko chodziło dobrze!

Łeeh, było mówić, że potrzebujesz lepszego komputera :P. Zajrzyj na PW.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #659 dnia: Listopad 22, 2017, 23:02:53 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
dołożenie ramu może coś pomóc, Jak masz tego semprona to wydaje mi się jest on na am2 albo am3, Więc tanio znajdziesz jakąś używkę phenoma II albo athlona II najlepiej jakieś czterordzeniowce. A wydajność kompa się bardzo zwiększy