Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #740 dnia: Lipiec 10, 2019, 07:28:45 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
Ja FF pożegnałem jakieś dwa miesiące temu na rzecz Opery.
FF wyłączył AdBloka i niestety od reklam można było dostać oczopląsu.
Czas był poszukać alternatywy i padło na operę, która blokowanie reklam ma na standardzie.
Jedyne czego żałuję, to to że zrobiłem to dopiero teraz.
Widzę, że FF znowu pozwala na AdBloka, ale jak to mówią: nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #741 dnia: Lipiec 10, 2019, 09:20:15 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Windows 10 który ma 3 GB RAMu
Obawiam się, że w twoim przypadku zmiana przeglądarki nie przyniesie dużego efektu. Obecnie telefony ze średniej półki cenowej posiadają więcej pamięci. 8GB to już od dawna standard dla PCtów i laptopów. Mój komputer w robocie z Windowsem 7 i 8GB Ram "na czysto" używa 2.5GB, ale to jako ciekawostka bo im więcej pamięci mamy w komputerze tym więcej system jej sobie zarezerwuje ;>

Używam Firefoxa od ponad 10 lat, nigdy nie miałem z nim problemów. Adblock to przeżytek - wile stron jest na niego wyczulonych i blokuje wyświetlanie treści. Polecam uBlock Origin + Tampermonkey i zapominamy o reklamach.

Ja FF pożegnałem jakieś dwa miesiące temu na rzecz Opery.
Widzę, że FF znowu pozwala na AdBloka, ale jak to mówią: nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Nie wyłączył. Była duża aktualizacja i wszystkie wtyczki i dodatki musiały zostać odświeżone, żeby znowu mogły działać. Jak dobrze pamiętam problem występował przez dzień-dwa.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #742 dnia: Lipiec 10, 2019, 09:40:06 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
mówią też- raz cygan przez wieś przejdzie. wszyscy dziś krzyczą- wyłącz AdBloka to obejrzysz 3 minutowy filmik, wyłaczylim- 3 minutowy filmik trwał minut 7, w sumie zapomniałem o który filmik mi chodziło. AdBlok znów włączony. "wiele stron jest na niego wyczulonych i blokuje wyświetlanie treści", Maćko prawdę rzecze.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #743 dnia: Lipiec 10, 2019, 10:48:09 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
Opera od 2 lat po wieloletnim romansie z FF/

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #744 dnia: Lipiec 10, 2019, 12:02:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Windows 10 który ma 3 GB RAMu
Obawiam się, że w twoim przypadku zmiana przeglądarki nie przyniesie dużego efektu. Obecnie telefony ze średniej półki cenowej posiadają więcej pamięci. 8GB to już od dawna standard dla PCtów i laptopów. Mój komputer w robocie z Windowsem 7 i 8GB Ram "na czysto" używa 2.5GB, ale to jako ciekawostka bo im więcej pamięci mamy w komputerze tym więcej system jej sobie zarezerwuje ;>


To świadczy o tym że optymalizacja programów jest coraz gorsza, albo że mają dodatkowe funkcje które w tle niepotrzebnie robią ..uj wie co.
Pamiętam jak na Windosie ME, i nawet jeszcze XP, po instalacji w tle działało tylko killka procesów. W miarę zasyfienia komputera ta liczba rosła, potrafiłem sobie w rejestrze wyłączyć zbędne procesy i dalej mieć jakieś dodatki które chciałem, typu Acrobat Reader, Antywirusa, czy modulator głosu który podawał czas.

W tej chwili w tle chodzi kilkadziesiąt procesów, nie wiadomo do czego, w dodatku kiedyś jak był zainstalowany program który coś tam robił, to się go włączało, robiło i zamykało, a teraz każda pierdoła ma proces tła który chodzi cały czas, nie wiadomo po kiego wuja.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #745 dnia: Lipiec 10, 2019, 12:16:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w ogole jaki to jest sprzet, oprocz 3gb ram to jaki masz procesor, ram w singlu czy dualu ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #746 dnia: Lipiec 10, 2019, 14:25:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
ram w singlu czy dualu ?

Nie rozumiem co do mnie mówisz. Moje zorientowanie w sprzęcie skończyło się w czasach kiedy RAM liczono w MB, a w prasie dopiero pisano że na rynek mają wejść procesory dwurdzeniowe.
Wtedy potrafiłem sobie ustawiać czasy dostępu, częstotliwości, teraz nic nie ogarniam.

Procek to Intel Core i5 3330.
Pamięć zainstalowana to 4GB, dostępna 3.70, chyba 1 GB jest zarezerwowany na grafikę, bo nie mam karty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2019, 14:33:22 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #747 dnia: Lipiec 10, 2019, 14:34:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
teraz nic sie nie zmienilo w ustawieniach, po prostu liczby sa odpowiednio wieksze,
sciagnij sobie CPU-Z i bedziesz mial podane wszystkie istotne dane, czyli model procesora i parametry jego pracy, ilosc i parametry pracy ramu - takie fizyczne,a nie interpretowane przez system
np. na winXP 32bit system adresuje max 3gb ramu, gdy masz wlozone 4gb lub wiecej, a CPU-Z pokaze ile faktycznie masz ramu w slotach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #748 dnia: Lipiec 10, 2019, 15:21:45 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
System mam 64 bit, ale ściągnę CPU-Z, dzięki za radę  <ok>

A powiedz mi, jaki system byś polecał pod procesor i5, bo ma licencje na Windowsa XP, 7 i 10.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #749 dnia: Lipiec 10, 2019, 16:14:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dotad siedzialem na winXP, ale juz dawno przestali wypuszczac aktualizacje do firefoxa pod wersje dla winXP i przegladarka zaczela mulic, a dodatkowo przy przekroczeniu wielkosci procesu ponad 1gb w pamieci byly chwilowe zatrzymania - to nie sa zapisy na dysku, bo mam wylaczona pamiec wirtualna,
podejzewam,ze to ograniczenia systemu 32bit
nie caly miesiac siedze na win7 64bit i tutaj nie ma problemow z plynnoscia, firefox tworzy wiele mniejszych procesow i jakos tym sprawnie zarzadza, chociaz widac,ze pozera wiecej pamieci,
sprawdzilem, ze nie bardzo moge przekroczyc 2.5gb zajecia pamieci, wiec musi to zgrywac do pamieci wirtualnej (na ten system mam HDD), ale w ogole tego nie odczuwam w plynnosci, tylko widze na wykresie w menadzerze,
twoje problemy na pewno nie sa standardowe,

instalowalem siostrzencowi win10 za kompie z 4gb ramu i chodzilo to dobrze, pewnie win10 nie chodzi gorzej od win7, ale zuzywa wiecej pamieci juz na starcie ,
w ogole w tych wszystkich nowszych niz winXP systemach trzeba na poczatku wylaczyc mnostwo bzdur w stylu odzyskiwanie systemu i kopie zapasowe - to zwalnia sporo zasobow,
jezeli chcesz zmieniac tego wi10 to na win7, jakis taki normalniejszy sie wydaje
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2019, 16:15:48 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #750 dnia: Lipiec 10, 2019, 16:55:50 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ja obecnie nie jestem w stanie się przełączyć na cokolwiek innego niż xp i odczuwam bardzo jak ff zwolnił. Używam 3 różnych przeglądarek i na każdej coś nie działa. Macie jakąś alternatywę na przeglądarkę do xp aby wmiarę wszystko dobrze chodziło? Komp: athlon x2 215 4gb ramu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #751 dnia: Lipiec 10, 2019, 17:03:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na winXP nie ma juz aktualizacji do przegladarek i nic z tym nie zrobisz,
zainstaluj win7 64b i wszystko zacznie dzialac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #752 dnia: Lipiec 10, 2019, 18:20:33 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Napaść uchodźców na przeglądarki!

Są sposoby radzenia sobie z tym. Istotniejsze jest to, co obsłuży wielordzeniowy procesor.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #753 dnia: Lipiec 10, 2019, 19:45:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
4 rdzenie to obskoczy wszystko od winXP pro w zwyz,
pod tym wzgledem nie ma znaczenia, czy rozwazasz win7 czy win10
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #754 dnia: Lipiec 10, 2019, 20:49:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Obecnie telefony ze średniej półki cenowej posiadają więcej pamięci. 8GB to już od dawna standard dla PCtów i laptopów.

Nie porównuj pamięci i procesora telefonu to tego w kompie. To jest inny przelicznik wydajności.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #755 dnia: Lipiec 10, 2019, 22:21:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
4 rdzenie to obskoczy wszystko od winXP pro w zwyz,

To lipa, bo licencję mam na Home.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #756 dnia: Lipiec 10, 2019, 23:02:37 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
home nie sprawdzalem, trzeba doczytac, ale szkoda czasu, by sprawdzac winXP - do winXP nie ma nowych wersji przegladarek, wiec nie ma sensu go uzywac w celach internetowych,
do internetu potrzebny jest co najmniej win7 64bit
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #757 dnia: Lipiec 10, 2019, 23:17:22 pm »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
Od adblocka lepszy jest uBlock, a w zestawie z NoScript to już w ogóle :)
Do przeglądania internetu i amatorskiego przestawiania tabelek w excelu równie dobrze nadają się mniej skomplikowane dystrybucje linuksa, ja od kilku lat używam ubuntu ze środowiskiem LXDE, można to postawić bezinwazyjnie obok windowsa, obsługuje windowsowy system plików i na budżetowym laptopie różnica w działaniu nie do opisania

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #758 dnia: Lipiec 15, 2019, 07:04:19 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
Nie wyłączył.
No napisałem w dużym uproszczeniu. Wiem, że nie przełączyli wyłącznika i już. Po prostu nie był podpisany czy jakoś tak.
problem występował przez dzień-dwa.
U mnie nie działał ze dwa tygodnie, dokładnie nie pamiętam ile, ale zanim adblock był znowu aktywny musiałem korzystać najpierw ze trzy dni męczyłem się z reklamami, później korzystałem z obu przeglądarek równocześnie (hasła, ustawienie zakładek, automatyczne uzupełnianie formularzy).
Teraz już przyzwyczaiłem się do opery i FF leży na dysku w razie "W".

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #759 dnia: Sierpień 16, 2019, 20:42:55 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Uwolnij się od Windows, proste :) Przeskocz na Linuxa - na Twojej konfiguracji większość dystrybucji będzie zapitalać aż miło.

No chyba, że jesteś zapalonym graczem to nie bardzo. Niemniej do przeglądania netu, youtuba i innych "normalnych" zastosowań sprawdzi się w 100%.