Autor Wątek: Zwrotnice  (Przeczytany 7968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwrotnice
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2007, 15:40:22 pm »

Offline Bolim#1838

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 2.5 20V Turbo
Najlepiej poprowadzić od razu kabel do wzmacniacza i radia bezpośrednio.  Zastosować odpowiednie bezpieczniki i kable do głośników.

Kamil w tym temacie podał wzmak za ok 260, skrzynie za 350-400 kupisz już dobrą, do tego kable i akcesoria.
Sorek_18 co masz na przodzie?? Przód wg mnie to podstawa dla dobrego dźwięku.
* FSO Polonez Atu+ 97' 2.5T 20V
* FSO Polonez 1.8T 20V 3** KM
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.9 GLD
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.6 GLI

Zwrotnice
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2007, 19:42:38 pm »

Sorek_18

  • Gość
NA przodzie mam tak: Helix Dark Blue 62.1 w porządnie wygłuszonych drzwiach, panelach z MDFu. Wszystko jest zrobione po bozemu i nie ma mowy o drganiach, halasie przy glosniejszym basie.
A radio to Pioneer DEH-3900. Aha a te 800zł to bym chciał na wszystko przeznaczyć (skrzynia, wzmak, kable itd).
Ja myślałem o wzmaku Carpower HBP 602 ma w mostku 225W. więc suba bym chciał tak ze 250W RMS.
Co polecacie??
Tylko zeby sie zmiescil do bagaja bez wywalania półek, czyli musi być nie za wysoki. Co polecacie?? :)

Zwrotnice
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 25, 2007, 22:28:49 pm »

Sorek_18

  • Gość
Wejdz na www.powe.pl i tam zobacz. Ja z tego sklepu je kupiłem i jestem bardzo zadowolony, wszystko pasuje jak ulał. Ja mam Poloneza Caro.
Jaki subwoofer polecacie do poldka??

Zwrotnice
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 26, 2007, 06:19:55 am »

K@mil

  • Gość
Cytat: "Sorek_18"
mam Poloneza Caro.


Cytat: "hans"
do Poldka C+

Zwrotnice
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 30, 2007, 20:22:18 pm »

greg-si

  • Gość
Ja w C+ sam sobie zrobiłem bo nigdzie się nie dostanie. Nie wyglądają rewelacyjnie bo musiałem tam kawał głośnika zmieścić. Głębokość montażowa głośnika 84mm i kosz na zewnątrz ponad standardowe 16,5cm.
Co do tych drgań to jakoś ciemno to widzę. Chociaż może i Ci nic nie drga. Ja u siebie nie jestem w stanie wyeliminować wszystkich drgań. Blacha do której jest przykręcany podnośnik szyby i rączka chodzi przy basie bardzo mocno. Plastiki na szczęście już nie grają z przodu. Ale za to słyszę tylne :)
Fakt mam tylko 100W RMS na stronę :)
Ps. Widzę że Kamil ostro przekazujesz wiedze :)
Pozdrawiam

Zwrotnice
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 30, 2007, 22:16:35 pm »

K@mil

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Ps. Widzę że Kamil ostro przekazujesz wiedze :)


Ktoś musi wiecznie żył nie będę.

Zwrotnice
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2008, 12:12:31 pm »

piaty

  • Gość
mam radio pioneer dehp88rs, na razie helix blue 62 (będzie coś innego ale chyba z helixa podoba mi się to brzmienie) w drzwiach przednich (całe w macie) do radia zasilanie 2.5mm2 z radia do zwrotnicy 1,5mm2, do gwizdka 0,75mm2 i do 16 1,5mm2. mam c+ więc zwrotnice zmieściłem w panelach drzwiowych na górze w miejscu gdzie jest zgrubienie w strone deski rozdzielczej (przy lusterkach). niektórzy pytają jakiego mam suba?? a tu same 16!! faktem jest że po wygłuszeniu drzwi dopiero słychać w aucie muzykę.

pozdrawiam

Zwrotnice
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2008, 16:29:57 pm »

greg-si

  • Gość
Cytat: "piaty"
mam radio pioneer dehp88rs, na razie helix blue 62 (będzie coś innego ale chyba z helixa podoba mi się to brzmienie) w drzwiach przednich (całe w macie) do radia zasilanie 2.5mm2 z radia do zwrotnicy 1,5mm2, do gwizdka 0,75mm2 i do 16 1,5mm2. mam c+ więc zwrotnice zmieściłem w panelach drzwiowych na górze w miejscu gdzie jest zgrubienie w strone deski rozdzielczej (przy lusterkach). niektórzy pytają jakiego mam suba?? a tu same 16!! faktem jest że po wygłuszeniu drzwi dopiero słychać w aucie muzykę.

pozdrawiam

Coś mi się wydaje że kolego troszkę się rozmarzyłeś. Montowałem helixy blue w niejednych drzwiach pod wzmacniaczem i szczerze Ci powiem że mogą się pytać gdzie sub bo najniższych rejestrów te głośniki dobrze nie przetwarzają.
Zastanawia mnie jednak dlaczego tak dobre radio a reszta to najtańsza budżetówka?
Pozdrawiam

Zwrotnice
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2008, 08:32:22 am »

piaty

  • Gość
radio to był wybór dość świadomy, a głośniki były akurat w  "dobrej cenie". grają całkiem nieźle np utworki westbam, aczkolwiek strojenie radia zajęło dużo czasu zanim zagrało. faktem jest że brakuje im dużo do doskonałości, chociaż na pionku grają a kiedy miałem j 909 i 77 dźwięk był płytszy mniej wyrazisty, było zdecydowanie mało basu.

w każdym razie mam drzwi i kable przygotowane na dobre 16cm. niestety wszystkiego na raz nie dam rady zrobić.

pozdrawiam