Autor Wątek: CB-Radio  (Przeczytany 64668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CB-Radio
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 21, 2009, 10:48:54 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
50o ma kabel antenowy, nie zasilający. Od zasilania może mieć i 5km. Antenowy też może mieć ile bądź (w granicach rozsądku - zwykle starcza max 6m) ale strojenie anteny może okazać się mocno utrudnione a przy niektórych antenach (samochodowych) niemożliwe. Najlepiej puścić kabel antenowy tak aby nigdzie nie zawadzał, dociąć na wymiar, pożyczyć SW-Meter i porządnie zestroić antenę...

CB-Radio
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 21, 2009, 22:06:56 pm »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Cytat: "fist"
Ponawiam wcześniejsze pytanie kolegi odnośnie bezpiecznika, jaki zamontować?

A to zależy jaki pobór prądu przy nadawaniu ma twoje radio. W Harrym przy nadawaniu maksymalny pobór 1.7 A więc mam bezpiecznik 2 A.

CB-Radio
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 20, 2009, 16:28:41 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
a jakie są lepsze anteny z magnesem czy montowane. Mieszkam w miescie i chyba lepsza by była z magnesem :?:

CB-Radio
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 20, 2009, 16:39:12 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
To zależy ;) Ja przykręcaną zostawiam sobie ze spokojem na noc. Magnesowej bym nie zostawił.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

CB-Radio
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 20, 2009, 17:15:08 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
wiem tez chciałem taka ale facet ze sklepu mnie wystraszył. chyba trzeba sie troche natrudzic aby zdjąc lub zniszczyć antene he :?:

CB-Radio
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 20, 2009, 17:23:54 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Osobiście znam kilka osób, którym ktoś po prostu uciął przewód. W Pandzie mam na magnes i ją odkręcam codziennie - jak narazie nic się jej nie stało. Nie polecam zdejmowania razem z podstawką, bo już 2 razy przewód ukręciłem.

I czemu ten facet Cię wystraszył? Dach od Caro jest nawet fabrycznie przystosowany do montażu anteny od CB.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

CB-Radio
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 20, 2009, 18:43:41 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
a czy jak jest montowana na stale to tez mozna ją odkrecic i schowac a dzyndzołek zostanie? jest taka możliwośc bardziej mi odp t a na stale :roll:

CB-Radio
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 20, 2009, 18:46:18 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Pewnie, że można. Antena jest przykręcana do uchwytu na nakrętkę motylkową. Nie potrzebujesz nawet klucza do odkręcenia.

Tak jak tutaj np.:
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

CB-Radio
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 20, 2009, 18:53:51 pm »

fazer151

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
Pewnie, że można. Antena jest przykręcana do uchwytu na nakrętkę motylkową. Nie potrzebujesz nawet klucza do odkręcenia.

Tak jak tutaj np.:
Obrazek

ale i tak ci ja zerwą i tak mi juz jedna powineli a druga spadła przy 140 z poloneza a teraz kupilem hustlera za 40 zl i co mam sie dowiedziec to sie dowiem ;]

CB-Radio
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 20, 2009, 18:55:52 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
i tego sie obawiałem stawiam w miejscu oswietlonym ale i tak ktos sie może zainteresować. i tak juz mam porysowaną przednia szybe i prawa od pasazera oraz miałem pekniety(skopany tylny zderzak bo komuś sie spodobała końcówka wydechu) tak wiec to nie wrózy mi długiej radości z cb. co mi proponujesz :?:

CB-Radio
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 20, 2009, 19:00:38 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja póki parkowałem w niepewnej okolicy odkręcałem codziennie. Grunt to zamocować ją tak, żeby lekko sięgnąć. Masz na przykład specjalne uchwyty na rynienki do takich antenek. Sam mam taki:

Z magnetyczną zawsze mogą Ci samą podstawę zwinąć, jak odkręcisz antenkę - nikomu się co prawda nie przyda, ale ktoś może "tak sobie".
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

CB-Radio
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 20, 2009, 19:09:46 pm »

fazer151

  • Gość
Cytat: "Cobi!@#"
i tego sie obawiałem stawiam w miejscu oswietlonym ale i tak ktos sie może zainteresować. i tak juz mam porysowaną przednia szybe i prawa od pasazera oraz miałem pekniety(skopany tylny zderzak bo komuś sie spodobała końcówka wydechu) tak wiec to nie wrózy mi długiej radości z cb. co mi proponujesz :?:

kup Hustlera z magnesem  na allegro bo maja vmax 200km/h a polonezem chyba wiecej nie polecisz i co noc ja sciagaj i do samochodu jak tak robie co mam zapytac podrodze to sie dogadam .. przeicez nie jezdzisz tirami nie potrzebujesz zabujczej anteny ;]


PS. ja z podstawą zdejmuje

CB-Radio
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 21, 2009, 18:35:05 pm »

Offline Cobi!@#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+
no nie musze i chyba wezme na magnez moim poldkiem 200 nie wyciage wiec mam spokój a przy da mi sie 1m4 lub 1m6 ale wiem czy nie za dlugasna ale dzieki temu jest lepszy zasieg :?:  :shock:

CB-Radio
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 22, 2009, 11:52:12 am »

martynapce

  • Gość
President Johnny II i 1,70 President na klapie bagaznika dziura. przy wyłaczonym silniku do 25-28 km potrafi łapnąc ale jak odpale silnik to spada do 7-10km. i też nie da rady nic zrobic  :x

CB-Radio
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 22, 2009, 20:46:05 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
martynapce, a pod co radyjko podpięte? ( zasilanie ).
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

CB-Radio
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 22, 2009, 23:01:30 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
Ja mam antene za 60zł na magnesie i nigdy jej nie zdejmuje :)
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

CB-Radio
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 23, 2009, 00:05:59 am »

martynapce

  • Gość
matucha#1931, Może zacznę od wytłumaczenia się, że nie jestem taki gamoń i nie wiem tylko strasznie nie lubię prądu. Wole napić się ON i zepsuć sobie paznokcie grzebiąc w aucie niż dotknąć klemy od akumulatora. Dlatego też kupiłam sobie trójnik z włącznikami i żeby kilka razy nie bawi się w kabelki normalnie ciaaaach kabel od zapalniczki podpięłam te dodatkowe gniazda schowałam za deską i tylko pstryczki elektryczki mam na wierzchu. Tak wiem wiem, powinnam z baterii pociągnąć zasilanie, ale mój sposób ciut gorszy a strachu wcale. No i jak tak włączę navi, podświetlenie popielniczki i jeszcze włączę zapalniczkę to w cb zapalają się wszystkie kontrolki jak bym nadawała  :lol: hehe, Ale jak miałam tylko cb podpięte to nie było wiele lepiej.

CB-Radio
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 23, 2009, 08:18:50 am »

fazer151

  • Gość
Cytat: "Fist"
Ja mam antene za 60zł na magnesie i nigdy jej nie zdejmuje :)

jak ci ukradna to zaczniesz...
ja mam pod gdniazdo zapalcniczki podpięte

CB-Radio
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 23, 2009, 10:41:50 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "fazer151"
Cytat: "Fist"
Ja mam antene za 60zł na magnesie i nigdy jej nie zdejmuje :)

jak ci ukradna to zaczniesz...
ja mam pod gdniazdo zapalcniczki podpięte
To co ja mam powiedziec , od pięciu lat mam w kazdym aucie anteny na stałe pozakładane , albo w dziurze albo w uchwycie i jeszcze nikt mi nie zajumał :D. Sorry.... Raz mi z cięzarowego w centrum miasta zakosili ale to chyba po to ktoś ją wyłamal zeby sobie w dupe wsadzic  :lol: , bo do niczego innego ta wyamana czesc sie juz nie nadawała.

Ale magnesówkę mozna sie zdziwić jak sie przyjdzie i zobaczy odcięty kabel , na allegro juz widziałem takie anteny z obciętym zaraz kablem za magnesem , sprzedajacy twierdzili ze sie odłamal przewód  :lol: .

Ja u siebie mam wszystkie radia podpinane pod akumulator bezpośrednio , gdzies tam po drodze na "plusie" jest bezpiecznik zamontowany dodatkowy dla pewnosci. Ostatnio jak jechałem to w Rawiczu ściągalem baze z Leszna. A to jest jakieś 35km odległości. Radio President Herbert I + Sirio TURBO2000. Oczywiście dobrze zestrojona antena , zadnych zakłóceń na radiu nie mam , a wiec polecam zawsze połaczac bezpośrednio pod akumulator.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

CB-Radio
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 23, 2009, 14:08:04 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "martynapce"
Wole napić się ON i zepsuć sobie paznokcie grzebiąc w aucie

Brawo - oto kobieta, ktora za powyzsza wypowiedz powinna z miejsca status klubowicza dostac  :mrgreen: