GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Mechanika

Zmiana oleju w silniku

(1/40) > >>

maxi:
Witam,

czy jest mozliwość zmiany oleju w silniku z Mineralnego Lotos na inny, np.Mobil ?

Mineralny ma tą wadę, że wytrącają się przy eksploatacji różne związki i w efekcie zapycha  się układ odpowietrzania silnika /odma/. Jak go wymienić, by nie narazić silnika na gwałtowne odrywanie się tego "nagaru" co mogłoby silnikowi zaszkodzić...

Niestety, taki wlali fabrycznie... a zanim trochę się o poldku nauczyłam, już było za póżno:(

Pozdr

Arnold:
Na inny tzn.? Półsyntetyk lub syntetyk? Jaki silnik ma przebieg?
Można stopniowo wymieniać: wlać najpierw półsyntetyk, powiedzmy po 1 000 km zmienić go na taki sam półsyntetyk, po kolejnych 2 000 km wymienić go albo jeszcze raz na taki sam albo już na syntetyk, potem ten syntetyk po 1 000 km wymienić jeszcze raz na taki sam syntetyk i potem jeszcze z raz... :) A potem jeździć normalnie na nim :D
Chodzi o to, żeby właśnie to co się wypłuka jak najszybciej zlać, żeby się nie osadzało dalej. A że po mineralnym jest co wypłukiwać, to trzeba to powtórzyć kilka razy.
Ale w praktyce mało kto tak robi, a już na pewno nikt przy Polonezie, bo mało kogo stać, a poza tym "przecież to tylko Polonez"...
Pewnie tylko ja jestem taki wariat, że bym tak zrobił... heh :P

Van:
o ile z półsyntetyka przejcie na pełny silnik wytrzymać moze o tyle z mineralnego na półsyntetyk kończy się całkowitym rozszczelnieniem zwłaszcza w silnikach poloneza. zmień ale na mobil mineralny

karol-1987:
no pewnie, wlejesz polsyntetyk albo syntetyk i bedziesz miala jeszcze tylko problem. kolega Arnold troche poplynal z wyobraznia :wink:  swoja droga nie slyszalem jeszcze zeby po mineralnym oleju jakis wielki syf sie zbieral i odpadal płatami...

[ Dodano: 2008-01-22, 09:33 ]
predzej bym uderzyl w co innego. sa takie specjalne srodki do czyszczenia silnikow, spuszcza sie ok litra oleju, tego sie wlewa, odpala silnik na 15 minut zeby se poklaprotał, spuszcza sie ejszcze troche, dolewa i znowu jakis czas, pozniej sie spuszcza calosc i wlewa nowy olej i po sprawie. tylko za cholere nie wiem jak to sie nazywa i gdzie to za bardzo szukac, kiedys to kupowalem u mnie  w takim sklepie ktorego juz nie ma i dawno temu. tylko nie jakis motodoktor co sie do oleju dolewa i sie na tym jezdzi. tego nie stosuj.

KGB:
nic sie nie spuszcza ,tylko wlewa sie ten preparat i sie wlacza silnik na 10min na wolne obroty
pozniej sie spuszcza olej i nalewa swiezy

przejscie na polsyntetyk nie ma senstu ,bo to wogole taki bezsensowy olej  :P
zalanie rzedszego oleju silnik moze przezyc szczelnie lub nie
nie ma reguly ,ale im wiekszy przebieg ,tym mniejsze szanse ,ze nie bedzie wyciekow symeringami

maxi
napisz cos wiecej o swoim silniku ,bo w Polonezach byly montowane rozne silniki
i podaj przebieg

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej