Autor Wątek: Skrzynka basowa w bagażniku poloneza  (Przeczytany 20572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 13, 2010, 13:30:51 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Cytat: "FaZi"
no i wlasnie :D jeden alphard, drugi infinity,, trzeci jbl, czwarty pioneer i co tutaj wybrac :]

Cytat: "myszaradom"
Do wyliczenia skrzyni są specjalne programy
tak wiem, ale obsluga ich nie jest prosta :D

Cytat: "myszaradom"
Ten głośnik właśnie nadaje się idealnie do długiego głebokiego basu
ten co Ty masz?

http://allegro.pl/item1178984688_jbl_infinity_1260wskrzynia_basowa_najmocniej_1200w.html :>

Program jest prosty a jak nie to podasz mi jaki głośnik i Ci wszystko wyliczę. Ja miałem Pioneera głośnik niestety brak kasy i musiałem sprzedać. Miałem go w kliku skrzyniach Br jak i zamkniętej i definitywnie w BR grał pięknie, bynajmniej w sedanie klapa latała jak zła hehe. Co do JBL czy Infinity to ten sam głośnik tak naprawde i jak dla mnie bardziej nadawający się do skrzyni zamkniętej i muzyki techno, dance.
Bynajmniej nie zakładaj żadnej tuby.
Z tego co pisałeś wynika że skrzynia BR a jaki głośnik to hmmm Pioneer duża moc, duży wzmak, chyba że podepniesz na 1 ohm i bd strasznie nie stabilny, albo już JBL ale jak to gra w skrzyni BR to nie wiem, Blaupunkt też ładnie gra.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 13, 2010, 14:19:29 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
Cześć  :D
 Może zaniżę nieco poziom rozmowy, ale mam  Audiona 30cm średnicy z odzysku.
takie cosik
 Chciałbym go  wrzucić do polda ale nigdzie nie mogę znaleźć jego parametrów :?

Byłby mi ktoś w stanie podsunąć pomysł jaka obudowa byłaby do niego najodpowiedniejsza?
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 13, 2010, 14:38:55 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Ja specem dużym nie jestem ale jak brak danych o głośniku to ile cm średnicy tyle litrów skrzynia powinna mieć, to jest taka prosta zasada, do tego skrzynia zamknięta i wtedy można kombinować.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 14, 2010, 11:29:25 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytat: "myszaradom"
Hmm to ewentualnie np kupić pioneera głośnik 2 cewkowy wzmak balupunkta gt480 i masz kupe basu.
Nie  miałes nawet 50% mocy dla tego suba... Miałbyś kompaktowa powiedzmy 43-45l budke zestroilbys go deczko wyzej czyli w 40-45hz a i z techno od biedy by sobie poradził, ale najwazneisjze sa "dobre watty". Nie dziwie sie wcale , ze mozna byc nie zadowolonym z suba ale zdecydowanie polecam kazdemu aby swoje dotychczasowe suby zapal pod dobre piece zobaczycie jak moze zmienic sie gra i specyfika głosnika...

pigini,  Wrzuć go w 45l @ 37 hz ale nie spodziewaj sie szybkosci, to zamulacz i typowa pseudopompa ale pomijajac fakt ze lubia szybo umierac to na poczatek buda trzaść będzie...

Cytat: "myszaradom"
Z tego co pisałeś wynika że skrzynia BR a jaki głośnik to hmmm Pioneer duża moc, duży wzmak, chyba że podepniesz na 1 ohm i bd strasznie nie stabilny,
Jesli piec bedzie sensowny to co za roznica jak spiety jest sub (przy tym profilu grania i klasie sprzetu)?
  • Jef
  • Czaku

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 14, 2010, 12:04:44 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
Cytat: "mastah22"
Wrzuć go w 45l @ 37 hz ale nie spodziewaj sie szybkosci, to zamulacz i typowa pseudopompa ale pomijajac fakt ze lubia szybo umierac to na poczatek buda trzaść będzie...

 27litrów nie wystarczy?
 paczka 27 litrowa idealnie mi się mieści w bok bagażnika.
Jak zestroić skrzynkę bez znajomości parametrów głośnika?
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 14, 2010, 13:29:42 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Moze byc w closed jesli tylko taka pojemność, zamkniete skrzynie stoi sie litrazem po prostu, wiec wóz albo przewóz. Jesli ma być z portem BR to 27 litrow nie wystarczy...
  • Jef
  • Czaku

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 14, 2010, 15:02:05 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
Przemyśle to jeszcze;)
 Może faktycznie zrobię większą skrzynkę na szybkozłączce zamiast małej na stałe  :roll:
A może zamiast BR zastosować obudowę  bandpass ?  
Straciło by się nieco na decybelach ale basik byłby nieco głębszy. (tak słyszałem)
 Pudło było by wielkie to już trudno ważne że byłoby łatwo wyciągane.
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 14, 2010, 16:00:42 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Cytat: "mastah22"
Nie miałes nawet 50% mocy dla tego suba...

Głośnik ma dwie cewki, można kupić na 2ohm lub 4 ohm, ja miałem podpięty wzmak na 4 ohm każda cewka, a ten wzmak na jeden kanał ma 210RMS jedynie szczytowa była za mała. Ja byłem z niego bardzo zadowolony, mam też pare filmów z tym głośnikiem w różnych skrzyniach

Cytat: "mastah22"
Jesli piec bedzie sensowny to co za roznica jak spiety jest sub (przy tym profilu grania i klasie sprzetu)?

Jest różnica, ponieważ w skrzyni BR nie bd miał tak szybkiego basu jak w skrzyni zamkniętej, a jak wsadzisz za mocny wzmak do głośnika to go tylko spalisz, albo przesterujesz,

Fazi jeżeli Ci nie zależy na basie który bd trząsł autem a wyraźnie go bd słuchał to kup zestaw Blaupunkta, skrzynie zamknięta i wzmaka, Tylko stare modele bo te nowe na 2010 niczym się praktycznie nie różnią a są dużo droższe.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 14, 2010, 17:39:11 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytat: "myszaradom"
Jest różnica, ponieważ w skrzyni BR nie bd miał tak szybkiego basu jak w skrzyni zamkniętej, a jak wsadzisz za mocny wzmak do głośnika to go tylko spalisz, albo przesterujesz,
Bzdura, trzeba uzywac z gowa, zapasu mocy nigdy za wiele a przestery beda predzej na slabym piecu niz na mocnym...
  • Jef
  • Czaku

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 14, 2010, 22:30:09 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "myszaradom"
Fazi jeżeli Ci nie zależy na basie który bd trząsł autem
no moze i trzesc, chce po prostu zeby byl ladny i dlugi, bo to najbardziej sie liczy :) tak cichutko leci muzyczka a bass taki długi i mięsisty :)

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 15, 2010, 09:35:46 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Cytat: "mastah22"
Cytat: "myszaradom"
Jest różnica, ponieważ w skrzyni BR nie bd miał tak szybkiego basu jak w skrzyni zamkniętej, a jak wsadzisz za mocny wzmak do głośnika to go tylko spalisz, albo przesterujesz,
Bzdura, trzeba uzywac z gowa, zapasu mocy nigdy za wiele a przestery beda predzej na slabym piecu niz na mocnym...

Nie wiem skąd to wiesz ale ja czytałem na wszystkich forach Car aduio i wiec że jest różnica między Br a zamkniętą, gdyby tej różnicy nie było to po co budować taką lub taką skrzynie. A moc też trzeba dozować z głową bo wsadzisz full wattów i bd słychać jak lata auto a nie jest dobry bass...
A tak naprawde żeby uzyskać dobry bass to nie jest ważna sama skrzynia i wzmak bo jest jeszcze wiele innych czynników odpowiadających za to.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 15, 2010, 09:51:35 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Tak tak to prawda, za szeroko zaytowalem Twoj cytat, naturalnie masz racje i są róznice miedzy closed a BR, ale nie mozna teoretyzować i wrzucac wszystkiego do jednego worka bo nie w kazdym przypadku jest tak jak pisze "na wszystkich forach", nie kazdy głosnik zagra dobrze w closed a sa suby nie nadajace sie do BR. :)

Cytat: "myszaradom"
A moc też trzeba dozować z głową bo wsadzisz full wattów i bd słychać jak lata auto a nie jest dobry bass...
Dokladnie tak, zgadzam sie.
Wydaje mi sie czy sie wycofujesz z swojej poprzedniej tezy o mocach?

Dalej twierdze, ze warto miec nawet duzy zapas mocy (najlepiej z jakiegos oldschoola) i nie tylko dla suba, nikt Ci nie kaze jej wykorzystać ale pozwala to mieć swiadomość tego, ze głosniki wykorzystujesz w 100% jak zajdzie potrzeba.

Cytat: "myszaradom"
A tak naprawde żeby uzyskać dobry bass to nie jest ważna sama skrzynia i wzmak bo jest jeszcze wiele innych czynników odpowiadających za to.


To zalezy o jakim cisnieniu i o jakich mocach mówimy...
  • Jef
  • Czaku

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 15, 2010, 18:42:00 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Cytat: "mastah22"
ale nie mozna teoretyzować i wrzucac wszystkiego do jednego worka bo nie w kazdym przypadku jest tak jak pisze "na wszystkich forach", nie kazdy głosnik zagra dobrze w closed a sa suby nie nadajace sie do BR

To ja dobrze o tym wiem że nie każdy głośnik nadaje się do takiej i takiej skrzyni, z resztą pisałem o tym.
Ale trzeba pamiętać że Fazi ma ograniczony budżet i oczekuje sprzętu typowo do hip hopu czy reggae, czyli jak dla mnie skrzynia BR, chociaż sam jestem zwolennikiem zamkniętej, bo słucham innej muzyki.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 15, 2010, 19:38:58 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytat: "myszaradom"
chociaż sam jestem zwolennikiem zamkniętej, bo słucham innej muzyki.
Ja własnie o tym... Szkoda ze masz daleko bo bym Ci osobiscie udowodnił ze teoretyzowanie o skrzyniach pod konkretny rodzaj muzy to mit...
  • Jef
  • Czaku

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 16, 2010, 09:18:34 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Cytat: "mastah22"
Cytat: "myszaradom"
chociaż sam jestem zwolennikiem zamkniętej, bo słucham innej muzyki.
Ja własnie o tym... Szkoda ze masz daleko bo bym Ci osobiscie udowodnił ze teoretyzowanie o skrzyniach pod konkretny rodzaj muzy to mit...

Ja tylko to stwierdzam na bazie tego głośnika Pioneer, Miałem go w skrzyni BR i zamkniętej i różnica była.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 17, 2010, 10:44:02 am »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
http://allegro.pl/item1187631021_fli_trap_12.html wybór padł na tego. Jest to odłam firmy VIBE, czyli wyzsza polka :) Tylko nie wiem czy on zagra dluugim bassem.

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 17, 2010, 10:53:35 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Nie znam firmy :) Więc się nie bd wypowiadał:) ale nagraj coś jak już to bd chodzić:)

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:29:07 am »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
http://www.youtube.com/watch?v=GlAAkYwkORE&feature=related takie cos :D slychac po ich rozmowie ze ladnei to musi dawać. Tylko wlasnie boje sie tego, ze to bedzie krotki i dynamiczny bass jak to jest w skrzyniach zamknietych...

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:40:21 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Hmmm to się okaże jak bd grać :) Ja miałem 5 skrzyń, a i tak zawsze nie byłem zadowolony w 100% z tego co mam :) Teraz zabawiłem się w tego rovera, ogranie polonie i za rok znowu jakaś skrzynia do auta :D

Skrzynka basowa w bagażniku poloneza
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 20, 2010, 22:47:39 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
doszło :D teraz czekam na kable, bo nie mam :| mysle ze 20mm kwadrat wystarczy na zasilenie tej besti :) sluchalem na cienkich kablach i ladnie dudni :) tylko musi sie "wygrzac/dotrzec".