Autor Wątek: Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch  (Przeczytany 9386 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« dnia: Styczeń 29, 2008, 16:10:43 pm »

tebe

  • Gość
Witam,

Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji gdzie znajduje się czujnik temperatury powietrza w Polonezie Atu Plus 1.6 GLI z wtryskiem Bosch Mono-Motronic MA 1.7? Koło termostatu znajdują się 2 czujniczki: jeden do zegara w kabinie, drugi podaje sygnał o temperaturze płynu do komputera.... A gdzie u diabła jest czujnik temperatury powietrza? Mechanik przekopał pół auta i nie umiał go znaleźć - bardzo bym prosił o opisanie tego w sposób "łopatologiczny" i jak możecie obrazkowy połaczony ze zdjęciami, itd :-) Po prostu nikt nie ma nawet pomysłu gdzie on może się znajdować :-)

Dzięki za wszystkie informacji i pozdrawiam.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2008, 16:40:51 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2287
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
czujnik jest w zespole przepustnicy zaraz koło wtryskiwacza jest do niego płaska górna wtyczka
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2008, 16:44:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na gorze wtryskiwacza jest takiem ale oczko z kropeczka po srodku
wyglada jak muszka w wiatrowce - to wlasnie czujnik temp. powietrza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2008, 18:25:11 pm »

tebe

  • Gość
Dzięki. Postaram się go znaleźć :-) Czy może to ten:

http://www.eter-mot.com/default.asp?kat=43515&pro=302267

czy tez ten:

http://www.eter-mot.com/default.asp?kat=43515&pro=276530

a może jeszcze jakiś inny?

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2008, 18:39:50 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Mechanik przekopał pół auta i nie umiał go znaleźć -

Zmień mechanika.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2008, 20:38:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ten pierwszy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2008, 15:51:28 pm »

tebe

  • Gość
Znalazłem właśnie to:



i znajduje się to pod filtrem powietrza (widoczne jest to, jak zdejmę pokrywę filtra powietrza). To jest to? Kurde wszyscy mechanicy (w tym w Daewoo ASO) mówia że ten element to jest "rozpylacz paliwa" czy też "dozownik paliwa", a nie żaden czujnik temperatury powietrza.... Ma toto 2 kabelki (2 biale, 2 czarne) dochodzące do płaskiej wtyczki.

Tak więc jak to jest? Czujnik temperatury powietrza znajduje się w rozpylaczu paliwa i chcąc wymienić ten czujnik mam wymienić ten cały rozpylacz czy jak?

Pozdrawiam.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2008, 17:39:52 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2287
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
wymieniaj cały ten element tak jak masz to na tym obrazku, po co sie p.......ć w jakąś dłubanine, tak jak ci pisałem płaska wtyczka u góry zespołu przepustnicy. :)
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2008, 19:00:26 pm »

tebe

  • Gość
Oki, tylko gdzie to u diabła kupić? :D Wszedzie szukałem, nigdzie w rejonie Katowic nie mogę tego znaleźć. Czy może kupić ten online:

http://www.eter-mot.com/default.asp?kat=43515&pro=302267

i modlić się, by pasował do mojego poldka (na tej stronie nie ma nigdzie napisane, że pasuje...).

A w ogóle dlaczego go chcę wymienić? Poldek gaśnie na zimnym silniku (szczególnie gdy postoi kilkanaście godzin conajmniej) już po uruchomieniu silnika - nie reaguje w ogóle na pedal gazu, obroty spadaja do 0 i gasnie. Za 2 razem odpala i już jest ok. Podłączyłem go przewodem diagnostycznym do kompa i wykryłem że przyczyną jest ten czujnik, który oszukuje. Najpierw (pomimo, że na dworze jest temperaturs około +3 stopni) pokazuje temp, powietrza -10 stopni, następnie sobie skokowo przeskakuje na +80 stopni (sekunde po uruchomieniu silnika) i wtedy obroty zaczynaja spadac, silnik sie dusi i gasnie. Za drugim razem po uruchomieniu silnika tez pokazuje -10 stopni, ale temperatura łagodnie rośnie i systematycznie i wszystko jest ok. Czyli cos jest z tym nie tak i trzeba to wymienic. Tylko... gdzie to kupić?

Aha: i to czego szukam to jest o ile się nie mylę "rozpylacz paliwa do poloneza boscha", który zawiera zintegrowany czujnik temperatury powietrza?

Pozdrawiam.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2008, 19:31:15 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2287
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
w tym badziewiu jest problem bo jest tam razem z  rozpylaczem więc nie ma jak wypiąć tego czujnika trzeba by ciąć 1 kabel od niego żeby sie upewnić że to napewno jego wina, a może zrobić inny myk, prosze o potwierdzenie czy to możliwe. Sposób kombinowany.

rozłączyć czujnik(odciąć kable od niego)  w obudowie filtra powietrza wywiercić otwór wiertłem 10mm i w miejsce otworu zapodać czujnik od GSI i podpiąć go pod te obcięte kable. sposób napewno tańczy z tym że czy sie sprawdzi trudno powiedzieć. Niech ktoś pomyśli nad tym i napisze. Czujnik w GSI jest na wcisk a dookoła niego jest guma która trzyma go w obudowie filtra od GSI.

albo nic nie kombinować tylko szukać na szrocie albo na giełdzie całego zespołu przepustnicy BOSCHA.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2008, 19:34:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jaka ladna nazwa dla wtryskiwacza - rozpylacz :P
troche wioska zajezdza ,no ale coz

co do kombinowania to mozna nawet termistor w elektroniku kupic i wstawic - trzeba miec tylko pomysl i dobry klej :D
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2008, 20:28:38 pm »

tebe

  • Gość
Ale wracając do mojego pytania - czy ten "rozpylacz" opisany jako "czujnik temperatury powietrza" jest dobry do tego wtrysku, czy to jest coś innego:

http://www.eter-mot.com/default.asp?kat=43515&pro=302267

A właśnie - to nie jest na pewno wtryskiwacz :-) Wtryskiwacz do Poloneza Plusa Bosch mamy tu:


Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2008, 02:31:17 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
fakt ,to tylko oslona wtryskiwacza  z kabelkami i czujnikiem temp. powietrza
a wiec pasuje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2008, 08:58:05 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2287
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
bo to  klocki LEGO jedno w 2 na zasadzie wtyczki :D i po to niby w tym czujniku czy tam rozpylaczu 4 przewody 2 na czujnik 2 na wtrysk cała filozofia. Czego to nazwali rozpylaczem może dlatego że nie wiedzieli co to jest bo tworzyło całość z  wtryskiem :D
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2008, 14:07:05 pm »

tebe

  • Gość
Dobra, wymieniłem ten czujnik + wtryskiwacz (musiałem kupić cały zeastaw, razem z samym wtryskiwaczem) i teraz wszystko jest ok. Temperatura się utrzymuje, nic nie gaśnie, itd :-)

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2008, 18:44:59 pm »

Offline mateusz19

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 55
Witam. Nie chcem zakładać nowego tematu napisze tu. Mam poldka 1.6. Gli Bosch +LPG i mam takie problem. związany z obrotami. polega na tym ze  auto nie schodzi ponizej 1tys obrotow i wahaja sie od 1000- 1500 obtorow oczywiscie auto chodzi na benzynie a jak przelacze na gaz to pracuje normlanie. Sprawdzilem ten czujnik powietrza przy wtrysku i jest sprawny.a jak odlacze czujnik temp. cieczy to nie ma zadnej reakcji wiec czy to moze byc czujnik temperatury cieczy chlodzącej?? Jak mam go sprawdzic omomierzem czy on powinien miec jakies okreslone wartości?

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 24, 2008, 19:44:21 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2287
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
trzeba go zawiesić w  naczyniu i podgrzewać naczynie z wodą  a do pinów przyłożyć omomierz i obserwować czy wraz ze wzrostem temp wody rezystancja czujnika maleje około 60 stopni powinien mieć coś w granicach 600Ω
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 24, 2008, 19:58:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no na poczatek zrob reset kompa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czujnik temp powietrza - Polonez Atu Plus 1.6 GLI Bosch
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2008, 20:24:24 pm »

Offline mateusz19

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 55
Ok. narazie dzieki sprawdze jak cos i dam znac.

[ Dodano: 26 Kwi 2008 21:57 ]
Witam. Sprawdzilem czujnik tem. cieczy  i jest sprawny. wykrecilem caly mono wtrysk rozebralem wyczyscilem a przy okazji slilniczek krokowy takze w benzynce wymoczylem poskrecalem a na koniec reset kompa i wszystko narazie dziala tak jak nalezy ale mam dziwne wrazenie ze te obroty jednak szybciej powinny opadac a moze mi sie wydaje. A na dodatek to tez lewe powietrze lapal od gornej pokrywki obudowy powietrza. Jeszcze mam problem z benzyna ktora smierdzi podczas jazdy z odkrecona szyba. Nie moge dojsc z jakiego to miejsca :/  pod maska wachalem i nic nie czuc ten filtr par paliwa wykrecalem to tez nic nie smierdzi. A mam pytanie na wezyku od wtrysku  do  pochlaniacza par paliwa jest czujnik to mozna jakos sprawdzic czy dziala od czego on wogole jest ?? Pozdrawiam