Autor Wątek: sprzęgło w poldusiu:)  (Przeczytany 2054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sprzęgło w poldusiu:)
« dnia: Marzec 20, 2008, 16:36:05 pm »

lukash21007

  • Gość
witam wszystkich:)mam mały problem z moim Polonezikiem plus 1.6gsi:)Otóz jest coś ze sprzęgłem:)słychac wyrazne szmery w czasie jazdy na 1,2,3,5 biegu na 4 nic nie slychac:)na luzie tez slychac te szmery ale gdy wciskam sprzęgło nic nie slychac:)Co jest przyczyna??tylko nie piszczcie że przyczyna tkwi w łożysku dociskowym sprzęgła ja tez tak myślałem ale to nie jest to wymieniłem i nadal słychać te szmery:)?za podpowiedzi z góry dziękuje:)

sprzęgło w poldusiu:)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2008, 16:48:45 pm »

santi86

  • Gość
prawdopodobnie łożysko na wałku sprzęgłowym

sprzęgło w poldusiu:)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2008, 18:49:33 pm »

Poldixxx

  • Gość
Potwierdzam,że to najprawdopodobniej łożysko.U mnie kiedyś jak wymieniałem sprzęgło pomyślałem,że za jednym zamachem wymienie i łożysko (a tak,na wszelki wypadek żeby sie nie odezwało niedługo).To był błąd bo to nowe odezwało się niedługo po wymianie sprzęgła.Jak pech to pech. :cry: U mnie są takie same objawy co u Ciebie :wink:

sprzęgło w poldusiu:)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2008, 20:46:26 pm »

lotoja

  • Gość
Łożysko wałka na bank , ale mój mechanior od skrzyni wymienia przy okazji prawie wszystkie łożyska i oba uszczelniacze. Czasem warto wymienić synchroniztory (przy okazjii).

sprzęgło w poldusiu:)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2008, 11:18:05 am »

bodzio82

  • Gość
lożysko oporowe walka sprzeglowego tak jak koledzy mowia

sprzęgło w poldusiu:)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2008, 12:17:59 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "lukash21007"
tylko nie piszczcie że przyczyna tkwi w łożysku dociskowym sprzęgła ja tez tak myślałem ale to nie jest to wymieniłem i nadal słychać te szmery
Czasami nowe tez szumia- przy kosztach rzedu 7 zl nie ma co wymagac cudow -a lepszych zamiennikow nie ma  Tylko Kozuchów jest osiagalne  :x  Mozna spróbowac wziosc stara puszke zagrzac w niej towot i utopic lozysko- trzymac pare minut az napelni sie smarem ,wyjac obetrzec i zalozyc. Profilaktycznie dobrze wymienic lozysko w wale- to trzymajace koncówke walka sprzeglowego(koncowke nasmarowac lub spryskac smarem miedzianym a za lozysko wlozyc troche smaru lub miedzianka) Kolejna sprawa ze podobne dzwieki daje wyrobiona lapa sprzegla w skrzyni -obciera o ta kulke na której jest aparta lapa -zobacz lape, pomiedzy kulke i dzwon mozesz spróbowac dolozyc podkladke aby podniesc troche, wymienic lape na nowsza itp aby miala stosunkowo mały luz
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

sprzęgło w poldusiu:)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2008, 12:28:54 pm »

bodzio82

  • Gość
powiem tak 4 msc temu wymienialem tarcze sprzeglowa i lozysko na walku i szczerze nic sie nie zmienilo,wcisne pedal sprzegla nie szumi zwolnie szumi tak jak szumialo przed wymiana :x mi sie wydaje ze z tym nie wygra taki juz urok tego auta