Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 313764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1660 dnia: Styczeń 20, 2024, 13:00:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5088
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Hmmm... Mam idiotyczne wrażenie, że trochę więcej było tutaj moich wypowiedzi. Zawierały też treści na temat, ale widocznie krytykowanie polonezowskiej propagandy, tym, którzy ją uprawiają, zamyka im oczy na wszelkie rzeczowe treści. 😛
Nieważne...
Mi osobiście to nie przeszkadza, bo ani nie jestem jakimś fanatykiem, ani nie mam oczu zarośniętych Żeraniem, ale temat jest w sumie o "nowych samochodach" a Poloneza ciężko nazwać nowym, więc widocznie ktoś uznał, że to zbędne pierdolenie. Bez urazy.
Ale z faktami ciężko dyskutować, a fakty są takie, że "FSO, to jest potynga".  :d

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1661 dnia: Styczeń 20, 2024, 13:48:04 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
widocznie ktoś uznał, że to zbędne pierdolenie
Będąc moderatorem, można okroić rzeczowe treści z owego zbędnego pierdolenia.

PS. Kolejne posty nie na temat...😅

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1662 dnia: Styczeń 20, 2024, 14:15:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ta, i co jeszcze? Może będę błędy ortograficzne i stylistyczne poprawiał, jak pani od polskiego?

MP79, weź Ty sobie odpal TV republika, to jest dobry kanał dla ludzi z syndromem oblężonej twierdzy :P. Bo Cię jeszcze ta "polonezowska propaganda" wykończy.

Albo zaaplikuj na stanowisko moderatora, może będziesz lepszym, a mi zdejmiesz roboty trochę z pleców ;) To nie będę musiał wyławiać ze stosu pieerdolenia tych wielce wartościowych linijek, co Cię boli, że zginęły.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2024, 14:19:25 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1663 dnia: Styczeń 20, 2024, 14:23:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A kto mnie tu na taki stołek wkręci 😂
Zresztą, po co komu taki porządkowy jak ja, kiedy i przez tydzień potrafię tutaj nie zaglądać...
Moja propozycja jest tylko taka, żebyśmy szanowali siebie nawzajem. Polonez to nie świętość. Miłośnikami jesteśmy tutaj wszyscy, ale nie bądźmy polonezowymi onanistami czy fanatykami i nie róbmy "wycieczek osobistych", kiedy ktoś uważa jakieś auto za "ch*"owe, bo ma do tego prawo.
Tyle w temacie offtopu z mojej strony.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1664 dnia: Styczeń 20, 2024, 14:33:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cytuj (zaznaczone)
A kto mnie tu na taki stołek wkręci 😂

A spróbuj - ja nie prosiłem, a dostałem. Moderatorów brakuje, a nadajesz się idealnie - siedzisz tu jednak często, pilnowałbyś przy okazji poziomu, żeby czasem o polonezach nie mówiono czasem zbyt dobrze za mocno, więcej niż się im należy.  :d

Cytuj (zaznaczone)
Polonez to nie świętość. Miłośnikami jesteśmy tutaj wszyscy, ale nie bądźmy polonezowymi onanistami czy fanatykami i nie róbmy "wycieczek osobistych", kiedy ktoś uważa jakieś auto za "ch*"owe, bo ma do tego prawo.

Ale to Ty masz problem, jak się napisze, że może jednak nie jest aż tak beznadziejny, bo oceniasz go przez pryzmat swojego... ekhm, wiecznie niejeżdżącego egzemplarza :P. Musi być "ch*"owy i koniec, nikt nie może twierdzić inaczej! Dla mnie to samochód jak samochód, zwykły średniak a nie cudo techniki, ale wmówiłeś sobie, że mam kapliczkę w garażu do której się modlę. Ale w sumie to nawet zabawne, bo jednak napędza ruch na tym forum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2024, 14:46:30 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1665 dnia: Styczeń 20, 2024, 14:50:20 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Daniel, zrób tu jakieś szybkie "Lubię to".  <lol>
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1666 dnia: Styczeń 20, 2024, 15:16:43 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Egzemplarz, o którym piszesz nie jest jedynym egzemplarzem, który zdarzyło mi sie poznać...
I ja nie wytykam komuś, że krytykuje samochody, które ja uważam za dobre. Tylko tyle i aż tyle.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1667 dnia: Styczeń 21, 2024, 10:06:59 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Właściwie nie wiem, czy wklejać tu, czy w temacie "linkowisko"...
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/trzy-duze-fabryki-w-polsce-do-likwidacji-masowe-zwolnienia-z-pracy-aa-Dhki-N9z1-sU5q.html#google_vignette
Cytuj (zaznaczone)
przyczyną likwidacji są regulacje Komisji Europejskiej dotyczącej emisji spalin silników spalinowych, co spowodowało spadek zamówień na silniki spalinowe
Nasza kochana Unia Europejska... 🥰

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1668 dnia: Styczeń 22, 2024, 10:36:36 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3027
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
mp79 - dołączyć do klubu można zawsze, serdecznie zapraszamy!

Ale wtedy byś musiał się przestawić izrezygnować ze statusu "autsajder", no bo jak to tak - wtedy będziesz tutaj współgospodarzem na forum :)

Wydaje mi się, że lubisz się stawiać w opozycji - tak aby wszystko i wszyscy byli przeciwko Tobie, ale to moje prywatne spostrzeżenie - bez urazy!  ;p

Może teraz zaryzykuje generalizowanie i regionalizacje, ale tutaj na forum widać, że ludzie z polski północno-wschodniej to lubią ustawiać się w takiej pozycji. Byli tu niegdyś koledzy z Białegostoku, dużo modzili i bardzo dobrze modzili ale stali z boku i się nie chcieli dołączyć. KoleGBa z Ełku mimo stażu na forum niemal tak długim jak ono samo też nigdy nie dołączył do klubu.

Nie jestem ekspertem i nie umiem ocenić skąd taki wzór zachowań, ale pewne schematy można dostrzec. Wniosków się nie podejmuje.

Oczywiście z forum można korzystać dowolnie pod warunkiem trzymania się w ryzach regulaminu i wzajemnego szaczunku, także śmiało nikt nie musi opuszczać swojej strefy komfortu ;)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1669 dnia: Styczeń 23, 2024, 10:01:15 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jest trochę tak, jak piszesz, chociaż ja nie jestem jakąś maksymalnie aspołeczną istotą. Sam "na swoim podwórku" z przykrością zauważam totalny brak integracji w środowisku. Człowiek, który mieszka dwieście metrów ode mnie, i zresztą odkupił ode mnie dwie przekładnie kierownicze, nie chciał pożyczyć mi modułu zapłonowego. 125p na jego podwórku nadal stoi. Dla mnie to dziwne, że ludzie o niszowych zainteresowaniach nie mają potrzeby trzymania się razem.
Być w klubie - bardzo chętnie. Ale nie chcę być autsajderem w klubie miłośników FSO, bo trochę głupio być jedynym jego członkiem, który nie jeździ pojazdem tej marki.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1670 dnia: Styczeń 23, 2024, 10:36:36 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3027
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Ja się wcale nie dziwię, podejście do pozyczanych rzeczy jest takie jakie jest - najlepszy zwyczaj nie pożyczaj, najlepsza rada kup sobie!  <ok>

Jak nie jesteście jakoś super blisko to nic dziwnego, że gościu niechętnie pożycza, zreszta jak sam pokazał kupujesz i masz dla siebie. A tak to się przypomni po pół roku że było pożyczone i się trzeba upominać przypominać, latać za swoim, a jak na półce leży to wiesz gdzie masz i twoje.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1671 dnia: Styczeń 23, 2024, 10:54:52 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No a ja mam inne podejście, bo raczej ufam ludziom, zwłaszcza poniekąd sąsiadom, tym bardziej gdy chodzi o kogoś z wąskiej grupy pasjonatów.
A pożyczyć... Hmmm... Żeby oszczędzić sobie stresu - zawsze można za kaucją, choćby i przekraczającą wartość towaru. Kwestia chęci.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1672 dnia: Styczeń 23, 2024, 13:16:17 pm »

Offline Gordo#1806

  • Administrator
  • Wiadomości: 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6 GLI 96r.
Weź też pod uwagę doświadczenia z życia, czasami niechęć do pożyczania z nich wynika, a niema nic wspólnego z brakiem zaufania. Kiedyś na spotkaniu PTK zamieniłem się modułem (ABIMEX) z kolegą, bo u niego poldek chodził na 2 cylindry i było podejrzenie modułu. Zamianka potwierdziła, że jego moduł jest uszkodzony. Przełożyliśmy części z powrotem i jak już wracałem do domu (po 2 km), to mój moduł też wysiadł i wracałem na 2 cylindrach. To jest tylko elektronika może się uszkodzić w każdym momencie. Jak byśmy go nie ruszali to pewnie by chodził.
Pozdrawiam
Gordo#1806

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1673 dnia: Styczeń 23, 2024, 18:03:05 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2074
elektronikę zazwyczaj uszkadza cewka z zaniżonym oporem, oraz niesprawny układ zapłonowy (kable świece). Niesprawność po stronie pierwotnej podnosi napięcia indukowane na stronie wtórnej i dewastuje końcówki mocy.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1674 dnia: Styczeń 23, 2024, 18:20:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To by tłumaczyło, czemu w abimexie od samego początku nie miałem słynnego problemu z modułem zapłonowym od momentu kupna do teraz. Czytałem też kiedyś, że bardzo ważna jest przerwa między czujnikiem a kołem - u mnie była okej, ale u kolegi wynosiła około milimetra.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1675 dnia: Styczeń 24, 2024, 10:22:23 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
No a ja mam inne podejście, bo raczej ufam ludziom, zwłaszcza poniekąd sąsiadom, tym bardziej gdy chodzi o kogoś z wąskiej grupy pasjonatów.

Żebyś się nie zdziwił. Ojciec kolegi tak stracił szablę która była w rodzinie od conajmniej 300 lat jak ją krewny pożyczył. Historyczna szabla tak długo w rodzinie, już nie jest w rodzinie. Prawdopodobnie ją sprzedał czyli okradł krewniaka z szabli i rodzinę z dziedzictwa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1676 dnia: Styczeń 24, 2024, 11:26:38 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Czyli jednak odpalanie gaźnikowca z elektronikiem wcale nie musi być takie łatwe, jak mi tutaj sugerowano, gdy miałem z tym nie lada kłopot. Bo mamy do czynienia z elektroniką, której różne składowe mogą się w dowolnym momencie wykrzaczyć. 😉

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1677 dnia: Styczeń 24, 2024, 12:21:52 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Toś połączył kropki, jak Columbo skrzyżowany z Jaszczukiem  <rotfl2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1678 dnia: Luty 04, 2024, 16:52:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Bardzo dobry artykuł o tym jak zje... jest silnik 1.2 PureTech:

https://autokult.pl/silnik-1-2-puretech-tak-zla-konstrukcje-mogli-zrobic-tylko-francuzi,6991290650868672a

A we wspomnianym EcoBooscie, przy każdej wymianie paska trzeba wymieniać obudowę rozrządu
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1679 dnia: Luty 09, 2024, 00:51:51 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3027
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nawiązując do tego artykułu to moge potwiedzić, że diesel 1.5 HDI z adblu z 2021 jest całkiem spoko. Na razie 105 kkm bez uwag. Mało pali nieźle jeździ.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .