Autor Wątek: Humor II  (Przeczytany 592340 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2740 dnia: Sierpień 16, 2018, 20:11:31 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Też tego trochę nie rozumiem.Generalnie zawsze jak robię takie interesy to tak czy siak się coś więcej dorzuca na choćby głupie paliwo.Okej określona część ma jakąś cenę ale ta osoba po drugiej stronie musi po nią zajechać,tracić czas,pakować to więc czemu by miała dopłacać do interesu?Osobiście by mnie też to wkurwiło jak bym coś załatwił,tracił czas na odbiór i wysyłkę a na sam koniec dostał wyliczoną kasę.
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2741 dnia: Sierpień 16, 2018, 20:28:25 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Jeżeli ktoś poświęca czas na szukanie i faktycznie przekopuje cały internet by coś ciekawego dorwać to dlaczego miałby komuś podawać na tacy komu nawet często w Google się nie chce sprawdzić najprostszej rzeczy bo łatwiej spytać po raz setny na grupie ?

Sytuacja oczywiście mnie w żaden sposób nie dotyczy, ale to moim zdaniem brak szacunku dla swojego cennego czasu. Nie bronie kolegi, nie mi go oceniać.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2742 dnia: Sierpień 16, 2018, 21:07:41 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
W końcu jakieś głosy rozsądku :)
Strach pomyśleć jakim ja muszę być, mówiąc kolokwialnie, siurkiem, sprzedając np. łapy do swapów, kolumienki, wzmocnienia i inne customowe części do FSO :o

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2743 dnia: Sierpień 16, 2018, 21:12:36 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
I bardzo dobrze że nie mówi.Zaraz znajdzie się jakiś Janusz który wykupi żeby sprzedać z zarobkiem.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2744 dnia: Sierpień 16, 2018, 21:39:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
O, to skoro są głosy zrozumienia dla tego typu zachowań to może jest przesłanie dla pozostałych użytkowników forum - bądźcie siurami, jak znajdziecie współcześnie produkowane dobrej jakości termostaty, końcówki drążków, przeguby elastyczne czy podpory wału - nie bądźcie frajerami i nie podawajcie czasem nazwy producenta na forum! Wykupcie natychmiast w hurtowni cały zapas, żeby pozostali userzy-frajerzy sobie zbyt tanio nie kupili w sklepie i sprzedawajcie 2x drożej na allegro. Najlepiej wydrapując nazwę producenta gwoździem, żeby czasem nikt sobie samodzielnie nie znalazł, kto je produkuje :).

Oczywiście mowa o ciągle produkowanych częściach, a nie jakichś piwnicznych znaleziskach czy częściach z hurtowni, bo dla osób umiejących czytać ze zrozumieniem przypominam, że temat dotyczy nazwy producenta linek którą wyżej opisany osobnik ukrywał, a nie jakichś rarytasów dla mitycznego konesera wyciągniętych z magazynów OBSRO, czy części załatwianych dla kolegi, bo to naturalne, że jak ktoś sobie doliczy parę złotych za fatygę, czytaj: zużytą benzynę, czas, to się płaci bez gadania lub stawia piwo. Przynajmniej w moim, nie wiem, może nienormalnym środowisku to tak działa, że się ze znajomymi wspieramy informacjami, gdzie można dostać części, bądź który producent robi najsolidniejszy towar. Ja także jak się dowiem, że np. przeguby elastyczne z łady dostępne na allegro są lepsze od naszego rodzinego rzemiosła, piszę to na forum dzieląc się wiedzą z innymi, zamiast kupować je za 50zł, wydrapywać z gumy logo łady i sprzedawać jako "najlepsze przeguby do poloneza, rarytas!" za 80zł. No jak tak mogę, niebywałe frajerstwo i nieposzanowanie dla własnego czasu. :]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 22:00:01 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2745 dnia: Sierpień 16, 2018, 22:40:13 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
O, to skoro są głosy zrozumienia dla tego typu zachowań to może jest przesłanie dla pozostałych użytkowników forum - bądźcie siurami, jak znajdziecie współcześnie produkowane dobrej jakości termostaty, końcówki drążków, przeguby elastyczne czy podpory wału - nie bądźcie frajerami i nie podawajcie czasem nazwy producenta na forum! Wykupcie natychmiast w hurtowni cały zapas, żeby pozostali userzy-frajerzy sobie zbyt tanio nie kupili w sklepie i sprzedawajcie 2x drożej na allegro. Najlepiej wydrapując nazwę producenta gwoździem, żeby czasem nikt sobie samodzielnie nie znalazł, kto je produkuje .
https://www.youtube.com/watch?v=0D_Q8HBx5KY

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2746 dnia: Sierpień 16, 2018, 22:55:54 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
termostaty, końcówki drążków, przeguby elastyczne czy podpory wału
Tylko w tych kwestiach już tematy są wyjaśnione,bynajmniej 3 na własnej skórze sprawdziłem  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2747 dnia: Sierpień 16, 2018, 23:20:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gomulsky: sam miałem to wrzucić do posta  <lol2>

Morfina: to był tylko przykład; można tam wstawić dowolną nazwę czysto eksploatacyjnej części, trudno dostępną dobrej jakości. Ja też na własnej skórze się przekonałem o fatalnej jakości przegubów, końcówek drążków czy podpór wału, wszystko zresztą jest opisane na forum, jak znalazłem jakąś część zamienną, która była lepsza od bubla na którym się przejechałem płacąc za wymianę i tracąc nerwy w trasie, czekając aż ktoś mnie zaholuje do domu - pisałem o tym od razu na forum. Zepsuł mi się fabryczny czujnik oleju, znalazłem podobne, połowę tańsze lczujniki od kamaza które pasują do poloneza, zaryzykowałem, kupiłem, zamontowałem, działał - napisałem o tym na forum. Koledze rozpadł się tak jak mi 2 lata temu przegub elastyczny z allegro - nikt na forum nie potrafił doradzić lepszego - znalazł przegub z łady, który pasuje plug and play i jest dobrej jakości - dostałem informację, że są tańsze i lepsze od polfarmera - napisałem na forum i dałem link do aukcji allegrowej. Czy kolega się za to obraził, zwyzywał mnie, no bo jak to tak - jemu się rozwala przegub, traci dwa razy pieniądze na zakup części i zapłatę dla mechanika, a ja o tak po prostu daję innym rozwiązanie na tacy?! Przecież powinien, co nie? :) Niech inni też się męczą, skoro on się męczył :) Ale dziwnym trafem, nie ma mi tego za złe, ba, uznał to za normalne, że "sprzedałem" informację na forum  <lol>

Szkoda, że dla niektórych, nie widzących więcej jak czubek własnego nosa, jak widać po niektórych postach powyżej, taka zwyczajna koleżeńska wymiana informacji na forum jest niezrozumiałą głupotą i wolą kisić te "cenne informacje" o producentach części dla siebie i ukrywać przed światem. No prawdziwi miłośnicy FSO, jak w mordę strzelił. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 23:35:52 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2748 dnia: Sierpień 17, 2018, 00:30:27 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
No właśnie - "ktoś" - nawet nie pamiętasz, kto.
Nie no pamiętam gościa dobrze, bo dzięki niemu mogłem dorwać po taniości przełączniki, dostępne od ręki. Nie wiem tylko czy jest sens przytaczać kolejne osoby do dyskusji. Jakby ktoś potrzebował to oczywiście w tym momencie mogę podać nick i różne linki do nich - nie ma problemu <spoko>. Tu po prostu chodzi o życzliwość, gościu mógł mi po prostu nic nie mówić, zachować dla siebie, ale jednak napisał na priv dokładnie o co chodzi, czym się różni itd.

Zresztą niedawno była dokładnie taka sama sytuacja jaką opisujecie, tylko że z wiązką do lusterek. Ktoś wrzucił ( tu się przyznaje bez bicia, że już nie pamiętam kto) bo dawali całą wiązkę nową do  <co> abimexa <co> bodajże z wiązką lusterek i podgrzewanych foteli (i to za 50zł). W każdym razie było 8 kompletów które się rozeszły w jeden wieczór od wrzucenia. Ktoś kupił w sumie 4 albo 5 sztuk i dosłownie kilka dni później wystawił same wiązki lusterek po 80 albo 90zł sztuka. Takie są realia... Trafił raz i zarobił dobrze na tym, że ktoś po prostu tego wieczora nie odwiedził forum.
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2749 dnia: Sierpień 17, 2018, 00:35:06 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
I tak w temacie niszowego humoru. Znowu o nas mówią.
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2750 dnia: Sierpień 17, 2018, 01:06:13 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jak widać standardy naszych polityków dotarły już wszędzie.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2751 dnia: Sierpień 17, 2018, 05:39:14 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ktoś tu chyba sobie zbuki robi, a przynajmniej ja nie znam sposobu na wyjęcie tego kierunkowskazu przy zamkniętej masce bez jego uszkadzania.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2752 dnia: Sierpień 17, 2018, 20:00:17 pm »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Dużo czasu spędziłem na szukaniu zamienników oryginałów rarytaśnych dodatków, czy po prostu kontaktując się z producentami danych części by uzyskać informacje na ich temat, gdzie dostać, itd.
Chętnie się również zawsze dzieliłem tą wiedzą, nie traktując ją jak wiedzę tajemną albo biznes. Korona z głowy mi nigdy nie spadła.

Forum miłośników danej marki, czy modelu, w każdym innym przypadku niż to, służy do wzajemnej wymiany informacji, dzielenia się możliwościami zdobycia użytkowych, czy też bardziej wypaśnych elementów auta.

Ale nie tutaj. Tutaj jest zawsze pomysł jak zarobić na drugiej osobie, jak zrobić z siebie "guru" wiedzy tajemnej i jak propagować chamskie odzywki. (nie mówię o wszystkich, ale tych co to mieli tego dość po prostu stąd odeszli).

Teatr kilku wołów, co zapomnieli jak cielętami byli.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2753 dnia: Sierpień 17, 2018, 21:08:42 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Po prostu jest tutaj za dużo januszy biznesu.Pomożesz publicznie a jeden z nich wykupi wszystko i od razu na sprzedaż z przebitą tak jak z wiązkami lusterek bylo.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2754 dnia: Sierpień 18, 2018, 13:44:23 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
I dobrze mu tak - niech sobie teraz spaghetti z tych kabli ugotuje.  <wysmiewacz>

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2755 dnia: Sierpień 19, 2018, 07:35:17 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2756 dnia: Sierpień 26, 2018, 12:39:56 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2757 dnia: Sierpień 27, 2018, 13:38:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2758 dnia: Sierpień 27, 2018, 21:37:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2759 dnia: Sierpień 28, 2018, 18:39:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...