Autor Wątek: samodzielna wymiana termostatu?  (Przeczytany 6576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

samodzielna wymiana termostatu?
« dnia: Lipiec 03, 2004, 19:06:42 pm »

andrey

  • Gość
Witam!
Ostatnio silnik w miom polderze nie dogrzewa, zapewne przyczyną jest walnięty termostat, chciałbym go wymienić samodzilnie zaoszczędzając kilka groszy, jako że nie miałem z tym do czynienia chciałbym się was zapytać czy jest sens próbować samemu czy lepiej oddać do mechanika?

Pozdrawiam

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2004, 19:22:30 pm »

Gumiś#593

  • Gość
Ja wymieniałem u siebie sam. Wsumie prosta sprawa ( jak doobrze pamietam to do odkrecenia 3 śruby :) no i przygotuj sie na dolanie troche plynu do chlodnicy bo troche ci go wycieknie przy wymianie) i przyjemność :P , że się samemu zrobiło.
U mnie silnik też sie nie dogrzewał i wymiana termostatu pomogła.

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2004, 19:27:43 pm »

sztywny13

  • Gość
Śmiało się za to weŹ, bo nie jest to skomplikowane i to całkiem prosta sprawa. No i rzeczywiście zaoszczędzisz parę pln.

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2004, 20:19:18 pm »

drucik#1814

  • Gość
proponuję uderzyć młoteczkiem w łby tych śrubek, coby się ruszyły i nie ukręciły, bo ból będzie straszny. Po za tym prościzna.

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2004, 23:20:56 pm »

ajk#1212

  • Gość
Sprawa pikus!

Spuszczasz troche plynu chlodniczego do linii termostatu, potem odlaczenie przewodu gumowego, odkrecenie kilku srub, wyjecie starego termostatu, wlozenie nowego - pamietej o uszczelnieniu pokrywy (!), dokrecenie kilku srub, dolaczenie przewodu gumowego (pamietaj zeby byl szczelny), uzupelnienie plynu chlodniczego, wlaczenie silnika i sprawdzenie czy cos nie cieknie - jezeli tak to poprawa uszczelnienia, gdy wszystko jest ok. to JAZDA....

To jest jakies 0,5 godz. roboty i satysfakcja gwarantowana, a i na browara sie cos ostanie w kieszeni - TYLKO PAMIETAJ, ZE PO BRONXIE ZA KOLKO SIE NIE WSIADA!!!

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2004, 00:02:29 am »

slawek11

  • Gość
to ja sie podłacze do tematu i zapytam jaki termostat zakupic bo słyszałem ze sa rózne dodam ze moja bryczka to polo 1,6GLE i +/- jaka cena jest tego wynalazku :) z góry thx

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2004, 00:27:42 am »

Mebig#489

  • Gość
Są różne rodzaje termostatu i można je podzielić ze względu na : temperature otwarcia czyli 83, 85 i 87 lub 88 stopni (dwóch ostatnich nie pamiętam dokłądnie). 85 stopniowy był montowany fabrycznie w plusach i należałe do grupy termostatów które były odrazu z uszczelką, czyli przechodząc dalej mamy termostaty podzielone ze wzgledu na budowe czyli z uszczelką i bez. Te z uszczelką pasuja ponoć do wszystkich Polonezów, natomiast te starsze bez uszczelki za cholere nie pasują do Plusów, niech nikt mi nie mówi ze pasuja bo przymierzaliśmy z gościem w sklepie i nie pasują ponieważ obudowa plusowska termostatu ma dwa czujniki, a nie jeden. Te z uszczelką produkowane są przez firme Metal Incar z Warszawy i kosztują ok 15 zł, nie pamietam dokłądnie, ale gdzies mniej więcej tylu, chyba nawet mniej.

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2004, 08:08:34 am »

sztywny13

  • Gość
Mi proponowali w sklepie termostat  83 i 87. Bez chwili zastanowienia wziąłem 87 i zapłaciłem 17pln. Lepiej mieć dobrze dogrzany silnik.

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2004, 11:03:41 am »

Wafel

  • Gość
mój lepiej chodzi jak jest chłodny

samodzielna wymiana termostatu?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2004, 22:19:07 pm »

bartheziko

  • Gość

Mi proponowali w sklepie termostat 83 i 87. Bez chwili zastanowienia wziąłem 87 i zapłaciłem 17pln. Lepiej mieć dobrze dogrzany silnik

lepiej wziasc ten 83. tka uwazam. a zaplacilem 12 zł za niego:P