Autor Wątek: [GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu  (Przeczytany 2473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu
« dnia: Wrzesień 29, 2008, 23:35:49 pm »

Adampio

  • Gość
Po letnich upalach zrobilo sie chlodniej i wrocila  usterka z wiosny. Jak sie odpali to w kabinie czuc beznyne.  Im szybciej pracuje nawiew tym mocnej. Czasem nawet smiredzi przez okno boczne kierowcy, jak sie je uchyli i akurat wieje we wlasciwa strone  :shock:
Przestaje smierdziec jak sie silnik dobrze rozgrzeje (tak po 20-30 km) natomiast po podniesieniu maski i obwąchiwani rejonu wtryskow nic lub prawie nic nie czuc.
Ogladalem z kanalu przewody paliwowe od zbiornika do przodu i dakąd sie dalo wlozyc reke pod kolektor (i nie poparzyc) wszedzie bylo suche. Od gory zlokalizowalem jako benzynowy tylko  "gumowy" przewod doprowadzajacy  benzyne do wtryskow (laczy sie z jednych z tych metalowych rurek biegnacych pod samochodem)
W Morawskim rysunku  zbiorczego nie ma tylko jakies  opowiesci o pochlaniaczu par paliwa  :(

Ma moze ktos jakis  pomysl gdzie dalej szukac lub schemat tych rurek zebym sobie sam posprawdzał organoleptycznie?

[GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2008, 08:09:37 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
U mnie właśnie winny był ten wąż co zasila listwę wtryskową. Ale, że to on to było wiadomo dopiero wtedy, jak puścił tak, że lało się strumieniem :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

[GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2008, 09:10:59 am »

Adampio

  • Gość
Cytat: "matucha"
U mnie właśnie winny był ten wąż co zasila listwę wtryskową

Puszczal gdzies na polaczeniu czy sam w sobie?

[GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2008, 12:20:59 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Tzn było tak. Jak zaczęło śmierdzieć, to nic nie było widać, ale z racji że mam odcięcie pompy, to zaraz przestawało więc go nie ruszałem. A jak puścił to wąż od strony kołnierza. A złączkę od strony przewodu u mnie nie dało rady wcześniej obadać, bo muszę do tego odkręcić parownik.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

[GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2008, 13:44:12 pm »

Adampio

  • Gość
matucha i wymieniles go czy jakos lataeles?
Czyli wartaloby odkrecic ten przewod i dokladnie obejrzeć :roll:
Od stony listwy wtryskowej odkrecic to pryszcz. Czy drugi (dolny) koniec ma jakas obejmę, bo slabo tam widac?

[GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2008, 14:33:36 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=17664&highlight=wtryskowej

[ Dodano: 30 Wrz 2008 14:34 ]
Oryginał kosztował 27 zł tak nawiasem mówiąc. I nie daj się naciągnąć, na to że sami założą. Mi mówili, że lepiej niech założą oni, bo czasami i nowy cieknie, a jak się spytałem ile sztuk przywieźli, to powiedzieli że jedną  :lol:
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

[GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2008, 17:05:15 pm »

Adampio

  • Gość
Dzieki, poniewaz u mnie jak sie silnik _porzadnie_ rozgrzeje to juz nie smierdzi to zaczne od  mocnego dokrecenia.

[GSI] zapach benzyny z nawiewow po odpaleniu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2008, 19:58:22 pm »

wiciu

  • Gość
ja ten wężyk wymieniałem ponieważ zauważyłem na nim 2 małe pęknięcia - paliwo przez nie się nie lało ale wolałem wymienić
nowy wężyk po 2 tygodniach był bardziej popękany niż ten pierwszy ..... ale tez się przez niego nie leje i na nim jeżdżę

paliwo szybko paruje, więc ciężko będzie Ci znaleźć ten wyciek, nawet jeśli szukałeś pod samochodem na włączonym silniku, ale szukaj do skutku, bo wyciek paliwa pod maską łatwo może się skończyć pożarem