Autor Wątek: kierownica <bezradny>  (Przeczytany 17121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 24, 2009, 22:47:04 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "Plus98"
Bo znaczek robi się tak: :mrgreen:

Klakson z Opla nie pasuje.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 24, 2009, 23:00:03 pm »

Offline Plus98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Kombi 1.6 MPi
Cytat: "Mr.D"
Cytat: "Plus98"
Bo znaczek robi się tak: :mrgreen:

Klakson z Opla nie pasuje.

Jak nie pasuje jak z opla jest właśnie. Czerwony bo czerwone auto miałem i tak się fajnie komponował.
Kierownica od kombi, sygnał vectra.

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 24, 2009, 23:06:41 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "e1mo"
z jakiego samochodu to ejst kiera :?:
z poloneza kombi, a nexi czy opli nie pasuje momo ze wydlada taksamo :(

stylistycznie nie pasuje :roll:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 24, 2009, 23:21:45 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Kierownica to nie ma "pasować stylistycznie" tylko dobrze leżeć w rękach i nie zasłaniać zegarów.  :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 25, 2009, 10:58:37 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Do wnętrza nie pasuje moja kierownica - Jacky 350mm - ale jest tak pierońsko wygodna, że w życiu nie wsadzę normalnej kierownicy. Niepraktyczna bo zasłania zegary ale... widać prędkościomierz w zakresie normalnej jazdy (60-160) i obrotomierz (2500-6000) - poza tym... zero wad.

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 25, 2009, 15:49:32 pm »

Offline adamek9026

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 109
    • Passat b5 FL 05'
i pasuje jak świni kamizelka :roll: ...

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 15, 2010, 14:52:14 pm »

Meyron

  • Gość
Witam potrzebuję szybkiej odpowiedzi na pytanie jak odkręcić w poldku caro kierownicę  :oops: -a dokładniej jak zdjąć przycisk klaksonu żeby go nie połamać i dobrać się do tej sróby mocującej kierwonicę. W książce instrukatażowej wskazówka brzmi:
-odkręcić dwa wkręty w ramionach kierownicy i pociągnąć za dolną część nakłaki przycisku sygnałów wyjąć go.- Tyle teoria gorzej z praktyką, tym bardziej że obmacałem całą kierownicę ze wszystkich możliwych stron i nie zauważyłem na niej żadnych wkrętów. Proszę o pomoc. :P

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:22:23 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
od dolu jak jest napisane pociagnac mocno, nawet czyms podwaz :) są tam 2 zatrzaski. Jak puszcza to zdejmiesz, tylko ostroznie, bo jeszcze bedziesz musial odpiąc kabelek od klaksonu :) i pozniej klucz bodajze 24 nasadowy i juz ;) a jak kiera nie bedzie chciala puscic to po obwodzie ją mocno obstukaj rękami.

kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 17, 2010, 18:55:45 pm »

Meyron

  • Gość
Dzięki śliczne.Mam jeszce jedno pytanko w sprawie która mnie dość mocno intryguje.Konkretnie chodzi o to, że podczas jazdy na wprost ściąga mi lekko samochód w prawo.Własciwie przyzwyczaiłem się do tego bo można powiedzieć że jest tak "od zawsze".Na zimowych oponach mniej na letnich bardziej ale od zawsze.Dlatego podczas jazdy na wprost kierownica jes lekko uchylona w lewo.Ostatnio miałem wymienine końcówki na drązku kierowniczym ,po ustawieniu zbieżności na warsztacie samochód nieco bardziej stał się podatny na ściąganie w prawo, a ustawiane na przyżądach przecież było.Zauważyłem na tomiast coś ciekawego;gdy stanę w pewnej odległości na wprost samochodu podczas ustawienia kierownicy idealnie na wprost lewe koło jest ustawione prosto a prawe jakby bardzo delikatnie na prawo-w takiej pozycji podczas jazdy samochód jest ściągany na prawo.Podczas ustawienia kierownicy delikatnie w lewo prawe koło jest na wprost a lewe delikatnie w lewo,natomiast podczas jazdy przy tym ułożeniu kierownicy samochód toczy się prosto.Jak myślicie gdzie leży problem -a może w tym przypadku należało by polegać na tak zwanym oku i koła ustawić wizualnie i na wyczucie a nie na przyżądach?

Odp: kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 17, 2011, 12:36:15 pm »

Offline fizzy87

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 48
    • http://www.nodn.pl
Żeby nie zakładać nowego tematu, napiszę tutaj.

Macie może jakiś  sposób na estetyczne podłączenie klaksonu pod kierownice z nabą ? Nie podoba mi się jak aktualnie mam to zrobione bo kabel wisi koło naby zeby miec zapas przy skręcie

Odp: kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 17, 2011, 16:26:29 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Tak, włącznik typu "reset" na końcu dźwigni od świateł drogowych (np. jak w citroenach). By użyć klaksonu i świateł drogowych wystarczy jedna ręka.
Wykopałeś temat sprzed roku ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: kierownica <bezradny>
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 17, 2011, 19:24:37 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Kabel środkiem, przynajmniej kiedy naba to samoróbka.

"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender