Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296338 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9080 dnia: Marzec 26, 2024, 16:23:52 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
O nie wiedziałem. Poszedł SUB i sobie wieczorem poogolądam  <spoko>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9081 dnia: Marzec 26, 2024, 18:50:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Obejrzałem, nawet nie znałem tego producenta SRL (Somalijska Republika Ludowa? Kolejny z renomowaną historią i gigantyczną tradycją sięgającą średniowiecza, znając życie i opisy tego typu firm) :P.

Fajnie, że kręcisz takie filmy, od razu ucinają dyskusje typu "zamontowałem chińczyka i działa". Na handel byle komu owszem, ale dla siebie bym tego nie zamontował.

Najlepiej zregenerować oryginalną pompę, szkoda się bawić w wyrzucanie kasy w zamienniki, nowy uszczelniacz, łożysko i po temacie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2024, 18:57:58 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9082 dnia: Wczoraj o 09:29:44 »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
Ta chińska pompa jest całkiem spoko gdyby nie wirnik i brak otworka. Ma nowocześniejszy uszczelniacz, a i same łożysko jest spoko bo zrobiłem na takim 30 tyś km może więcej.
Zacząłem myśleć czy nie zrobić wirnika na drukarce 3D

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9083 dnia: Wczoraj o 19:17:15 »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
No nie wierzę, ktoś wygrzebał poldka rhd w 2024 roku tylko po to żeby go rozbić na banger racing jakby to był rok 1994 czy coś. https://www.youtube.com/watch?v=XaaFh2X9_94

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9084 dnia: Wczoraj o 20:25:54 »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A co tu jest do wierzenia,świetny przykład jaką te auta mają wartość za granicą i jak sztucznie jest pompowana bańka u nas w kraju.Coś co niektórzy cenią kilkanaście tysięcy myśląc że mają "ch*" wie jaki cud techniki i klasyka w innym miejscu Europy jest warte tyle że kończy jak na filmiku  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9085 dnia: Wczoraj o 20:34:46 »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Za granicą, to ludzie nie takie auta rozbijają (może nie na takich "imprezach") ale jednak, wiec nic tu szokującego nie widzę. Tak to już jest, że dla jednego jest to coś fajnego, a dla drugiego kupa złomu. Takie życie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9086 dnia: Wczoraj o 20:54:54 »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
No nie wierzę, ktoś wygrzebał poldka rhd w 2024 roku tylko po to żeby go rozbić na banger racing jakby to był rok 1994 czy coś. https://www.youtube.com/watch?v=XaaFh2X9_94
RHD to raz, ale coś zalatuje mi to trochę poldofordem albo jakimś swapem. Nie brzmi jak ochłap to raz, dwa to ma pionowy lewarek i gałencujsza jak w poldofordzie (dobrze widać w 9:20) :)

Poza tym fajnie się to oglądało, dobry kierownik :P
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9087 dnia: Wczoraj o 22:30:19 »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Bardziej zaskakuje mnie fakt że ktoś sobie zadał tyle trudu, żeby wykopać przygotować i wystartować w tego typu imprezie polonezem, autem które wyginęło na wyspach już dawno temu. Gdyby auto miało kierownicę z lewej to rzeczywiście nic wielkiego, ot ktoś sprowadził bo chciał przypomnieć sobie młodość, ale ori rhd ? Z tym swapem to pewnie jest coś na rzeczy, nawet kierownica widzę ma z logiem daewoo fso. Niezły świr.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9088 dnia: Dzisiaj o 09:20:38 »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wg mnie to był Polonez LHD, przerobiony najprościej na RHD na potrzeby tej imprezy. Kierownica na jakimś dziwnym stelażu, dziura w miejscu przekładni w grodzi, a na dachu ma jeszcze zaślepkę która jest montowana zamiast rączki w podsufitce od strony kierowcy.

Może i Polonez poza Polską jest wart niewiele, ale taki np Ford Capri to ogólnie szanowana i droga fura a również występuje w filmie. Nie rozumiem tego i nie podoba mi się brytyjskie podejście do tych banger race. Nie lubię niszczenia dobrych rzeczy, lub rzadkich rzeczy dla samego ich niszczenia. A tutaj tak właśnie się dzieje, bardzo wiele z tych aut w filmie to klasyki, auta rzadkie w UK i uważam, że nie powinno się ich tak traktować, po prostu nie podoba mi się to. Sam wyścig może i fajna atrakcja, ale nie takimi samochodami. Może za wrażliwy jestem, albo staromodny. W Polsce też są różne wyścigi typu destruction derby, ale tam jak patrzę to są same auta o wartości na oko nie większej jak 1500zł i na ogół są to auta, które gdyby nie wrak race to i tak poszłyby wkrótce do huty.