Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 621866 razy)

Maćko, Daniel#1981 i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6301 dnia: Dzisiaj o 06:09:01 »
Przecież oczywiste, że lepiej móc się bronić, niż nie móc się bronić. Od dawna to powtarzam. Pamiętam akcję rozbrajania Meksykanów dobre kilka lat temu - dostawali 500 $ za każdą oddaną sztukę broni palnej, o ile dobrze pamiętam. Zastanawiałem się wtedy, czy ci, którzy idą na taki układ z państwem, na pewno wiedzą, co robią. W Polsce, zwykłych Polaków, też nikt ani nic nie chroni. Jesteśmy skazani na opresyjną władzę ludową, a wszystkich, którzy są poza układem, karanie za samo nielegalne posiadanie broni jak za największe przestępstwo, jest dla nas gwoździem do trumny. Teraz już mogą przykręcać nam śrubę w nieskończoność, aż całkiem nas zmiażdżą. Nie zrobimy rewolucji, bo jesteśmy zbyt zajęci codziennymi sprawami, i zwyczajnie - za słabi.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 06:11:25 wysłana przez mp79 »

Offline Bonifacy

• Nowicjusz
    • Poldek przejściówka '91, FSO 125p '90 - w wiecznym remoncie, Maluch '85
« Odpowiedź #6302 dnia: Dzisiaj o 14:01:49 »
UWAGA KONIEC ZE ZNIŻKĄ PZM dzisiaj ostatni dzień

Jak macie coś do ubezpieczenia w taki sposób to koniecznie dzisiaj migiem do PZU!!

OFICJALNE INFO ze strony PZMotu
https://m.facebook.com/pzmot/posts/1979316798784323
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 14:27:47 wysłana przez Bonifacy »

Offline Dawid91

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
« Odpowiedź #6303 dnia: Dzisiaj o 17:05:12 »
No i liczba członków PZM zmniejszy się o jakieś 90-95%. Kolejna kłoda pod nogi, po zmianie wieku od którego wydają żółte blachy z 25 na 30 lat. A już się cieszyłem, że za niecałe 2 lata będzie mi się Polonez łapał...

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #6304 dnia: Dzisiaj o 17:40:26 »
Ufff, jeszcze się złapałem, w ostatniej chwili, ale najwyraźniej nie potrzebnie wykupiłem członkostwo na następny rok...
Jak widać przedostatnie zdanie z posta mp79 sprawdziło się szybciej niż można było pomyśleć...

Offline Grizli

• Sympatyk
    • Polonez
« Odpowiedź #6305 dnia: Dzisiaj o 17:59:12 »
Ja bym uważał z tym PZU bo to jak ostatnimi czasy likwidują szkody doprowadzi do tego ze jak poszkodowany się dowie gdzie sprawca ma OC to mu da na miejscu po mordzie.

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #6306 dnia: Dzisiaj o 18:29:18 »
jakoś dwóch brokerów nie ma info o końcu zniżek :) ubezpieczyłem historyka z daleko późniejszym startem ubezpieczenia i zero info :)
moim zdanie panika, manipulacja, fejk :)
cwaniactwo Durniom zastępuje intelekt... dlatego Lessi nie wraca, a tylko ... :)

Offline utek

• utek#1915
  • Sympatyk
  • kujawiak
« Odpowiedź #6307 dnia: Dzisiaj o 19:14:30 »
Wczoraj ubezpieczyłem 9 pojazdów ze zniżką i agent nic nie wspominał o możliwości likwidacji zniżek.

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #6308 dnia: Dzisiaj o 19:44:56 »
dwóch brokerów nie ma info

agent nic nie wspominał

Wybaczcie, Panowie, ale te Wasze argumenty...  <rotfl2>

https://www.pzm.pl/pojazdy-zabytkowe/pzu
 <czytaj>
Cytuj (zaznaczone)
zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r.,
ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.
Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1,
jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem,
który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków,
a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za
pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

Offline calak

• Nowicjusz
    • Polonez Atu 1,6 GLI
« Odpowiedź #6309 dnia: Dzisiaj o 19:59:26 »
No i liczba członków PZM zmniejszy się o jakieś 90-95%. Kolejna kłoda pod nogi, po zmianie wieku od którego wydają żółte blachy z 25 na 30 lat. A już się cieszyłem, że za niecałe 2 lata będzie mi się Polonez łapał...
Niestety, ale firma PZU chyba zrobiła kalkulację ile aut będzie się powoli łapać w tą zniżkę i okazało się, że nie wychodzi to dobrze dla nich.
A teraz dla nas po zmianie :(
Polonez ATU 1,6 GLI '97, Polonez 1500 '80, Fiat 126p '78

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #6310 dnia: Dzisiaj o 20:02:09 »
Wybaczcie, Panowie, ale te Wasze argumenty... 

chyba zamknę się w sobie :) po tym zawstydzeniu ;) :)
nie rozumiem tych lamentów, skoro w 2 innych firmach koszt ubezpieczenia jest porównywalny, albo wręcz niższy :)
cóż, mając 10 staruszków kompletnie nie smucę się z PZU zmian :)
cwaniactwo Durniom zastępuje intelekt... dlatego Lessi nie wraca, a tylko ... :)

Offline Dawid91

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
« Odpowiedź #6311 dnia: Dzisiaj o 20:23:31 »
Akurat OC w PZU miało sens tylko dlatego, że była ta zniżka. Teraz stracą dużo klientów. Fakt, że powiększałaby się grupa aut dla których byłaby możliwość OC ze zniżką, to akurat plus dla PZU, bo więcej osób kupiłoby OC u nich. Fakt faktem, że do tej pory na auta młodsze niż 25 lat kupowałem w AXA i płaciłem minimalnie więcej niż zapłaciłbym w PZU przy tej zniżce ( różnice rzędu 100-150zł ) Cóż, trudno. Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i jeszcze do tego wrócą.

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #6312 dnia: Dzisiaj o 20:37:32 »
Jak masz dostawczaka < 3,5 t na firmę, to też opłaca się u nich wziąć OC, bo konkurencja (przynajmniej ta dostępna u mojej brokerki, w szerszym spektrum ubezpieczalni nie porównywałem) wlicza dodatkowe ryzyka i wychodzi sporo drożej - ale poza tym, to nie wiem, kto teraz zostanie w PZU. Ja też już zacząłem pomału ostrzyć sobie zęby na tę zniżkę, więc i mnie trochę wkurzyli tą zagrywką. Trzeba będzie mieszkanie ubezpieczyć tym razem gdzie indziej. Niech spadają. :)

Offline daniel22

• Niewidzialna glaca łysego rynku
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #6313 dnia: Dzisiaj o 20:53:23 »
PZU strzeliło sobie w stopę, a PZM oberwał rykoszetem. Szkoda, straszna szkoda. Wobec tego dalej się będę ubezpieczał u kogoś innego  :]