Autor Wątek: Radio i glosniki-nisko budzetowo  (Przeczytany 38883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 03, 2010, 19:59:52 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
Mariusz#1926, kupiłem te tańsze
BLAUPUNKT EMx 693.
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 04, 2010, 11:15:07 am »

heccto

  • Gość
witam

kupilem radio kenwood W3044 , z tylu mam stare elipsy alpine w jednym glosniku porwana membranka....a z przodu mam 2x13 calowe glosniki (tak mysle :P ) z jakiegos traktora  :mrgreen: i jak sami juz zapewne wiecie nie daja one rady z tym radiem co do elips slyszalem ze mozna wymienic membranke , prawda to ? a co do przodu to raczej bym cos zmienil ...

i tak

- interesuje mnie w miare czysty dzwiek z soczystym basikiem

- nie chce zeby slyszeli mnie na 2 osiedlu

- z tego co sie orientuje poleca sie na przod wooferki ?

- obecnie nie powiem zeby to az tak tragicznie gralo no ale iz jestem lekkim audiofilem z ograniczonym budzetem chce to zmienic co do wygluszen w drzwi do zrobienia

- wiec co na przod ? narazie tyl zostanie , czy mozna membranke zmienic ?

- itp itd

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 04, 2010, 13:41:34 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
można zmienić mebrame ale jeśli tego nigdy nie robiłeś lepiej oddaj do regeneracji,  w elipsach problem tkwi w  odklejeniu  i przyklejeniu słupka na którym zapewne znajdują się pseudo głośniki wysoko tonowe.  jak wymieniać mębrame to w obu jednocześnie bo jeden będzie taki a drugi taki chyba że dostaniesz taką samą  jak ta uszkodzona.
co do drzwi przednich jak tak jak napisałeś to
wymiana przewodów na 2x2.5mm² na zasilanie do zwrotnicy ze zwrotnicy do  glośnika midbasowego  takim samym  ze zwrotnicy na tweeter  2X1,5mm uciąć max 15 cm od twetera oryginalny i do niego dolutować 1.5mm²
jak już mowa o zwrotnicy to  znaczy że na przód zestaw
do tego panel pod drzwi -  plyta mdf
wygłuszenie całkowite drzwi tak aby głośnik grał w zamkniętej obudowie, wszystkie otwory zakleić matą  oprócz dolnych 4 kwadratowych żeby woda przypadkiem nie stała w drzwiach ( rób to w temp powyżej 15 stopni żeby ci się dobrze kleiła i nie pękała), nasmarowanie cięgien w drzwiach i wyeliminowanie możliwości ich obijania, podklejenie od wewnątrz klamek,
na naklejone maty przykleić  po obwodie otworów i tapicerki uszczelkę z pianki 0.5cm wystarczy i  zamknąć to tapicerka drzwi.
Przód zrobić na sprawdzonym zestawie Power Bass S 6C
do tego potem możesz z powiedzeniom dołożyć wzmacniacz bez konieczności zmiany zestawu czy znaczących przeróbek
 co do tweeterów  rozmieszczenie pozostawiam tobie najlepszym i optymalnym miejscem jest słupek na wysokości oczu lekka modyfikacja słupka da efekt murowany.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 04, 2010, 15:23:27 pm »

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 04, 2010, 16:17:02 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
chcesz  mieć efekt w postaci ładnego basu to żadnego z przedstawionych głośników ci nie zaproponuje ani nie polecę są to głośniki  dwudrożne. zapewne wiesz o tym że im większa powierzchnia mębramy tym ciśnienie akustyczne większe tym samym bas bardziej potężniejszy  w tych głośnikach odrazu jest to ograniczone przez zastosowanie przeszkody jaką są  piezoelektryki bo trudno nazwać to głośnikiem wysokotonowym, tym samum umieszczenie w dolnych  partii drzwi tego głośnika nie da  efektu dobrze słyszalnych tonów wysokich tylko jakieś tam przebitki że niby coś jest ale naprawdę tego nie ma. Nie polecę jeśli chcesz mieć tak jak napisałeś naprawdę ładny bas. i wrażenia z odsłuchu  głośników przednich.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 04, 2010, 16:47:07 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytat: "Mariusz#1926"
Przód zrobić na sprawdzonym zestawie Power Bass S 6C
Pozwolisz ze zaneguje... To znosny "basowo" zestaw na pocztek pod piec ok 70-80w na kanał z niesamowicie uciazliwym i "tandetnym" tweeterem i dlatego znajdziesz cos lepszego do tej kwoty...

Gms 960:
http://allegro.pl/item870806840_gms_960_sklep_audiomaniak_gliwice.html
Duzo lepszy stosunek ceny do jakosci niz w przereklamowanych PB. Zapewni tego samego kicka i choc tweeter jest takze uciazliwy to jednak bardziej znosny.

Blaupunkt velocity Vc 662
http://allegro.pl/item863864802_blaupunkt_velocity_vc_662_system_velocity_320w.html

Sinuslive sl 160+ Neo 25
http://allegro.pl/item864051354_sinuslive_sl_160_neo_25s_niesamowity_system.html

SOUNDSTREAM RUBICON RBC-6
http://allegro.pl/item874299666_soundstream_rubicon_rbc_6_nowe_165mm_75w_rmspoznan.html


Pamietaj ze to budzetliga iu cudów nie bedzie... No i pamietaj ze wypadałoby to zasilic piecem...
  • Jef
  • Czaku

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:42:36 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
:D  velocity nie chciałem polecać żeby nie byś posądzonym o sprzyjanie marce ale jak najbardziej zestaw pozytywny
 Z tego co polecił mastah 22  to możesz zastanowić się nad blaupunktem i  GMS
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:33:47 pm »

heccto

  • Gość
schylal bym sie ku gms tylko ze to 16 a ja w caro pow 13 nie wsadze i bede musial robic panelik a przy tej pogodzie to i w garazu lipa a jak juz to robic to i trzeba by wygluszac od razu

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 05, 2010, 08:41:31 am »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
wie ktos z was jak zrobic by radio w Poldku minusie nie wystawalo za bardzo poza panel srodkowy, myslaelm ze to gdzies kable sie poplataly  ale sie okazalo ze ten nawiew dolny przeszkadza. :(
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:27:36 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
raczej nie tyle nawiew co chyba linka  regulacji idąca tam po tylnej  ścianiie.
 włóż na początku samo radio bez przewodów ( sam kwadrat)i zobacz czy schowa sie całe czy nie.  2 sprawą może być  wtyczka antenowa niektóre radia mają gniazdo zaraz na tylnej ścianie i nie jest ono schowane a sam wtyk wytaje około 1,5 cm i to też może być przyczyną ze radio nie wchodzi do końca
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:05:03 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Najczestrza przyczyna jest wlasnie ta linka, i kable idace z prawej strony wewnatrz tunelu. wez zdejmij mieszek biegów i przy wkladaniu radia te kable przesun, zeby rog radia o nie nie zahaczył. Powinno być good.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:15:26 pm »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
W weekend pokombinuje z tym , wielkie dzieki za pomoc :D
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:19:19 pm »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
Ja z radiem zrobiłem innego myka. Na około wnęki na radio są  4 otwory, włożyłem kieszeń lekko pozaginałem blaszki i wkręciłem w te otwory 4 małe wkręty (z dużym kołnieżem żeby trzymały kieszeń) a póżniej radio dopchnąłem żeby zaskoczyło na zatrzaski i się ładnie trzyma. nawet fajnie te wkręty wyglądaja (napewno lepiej niż dziury). Miałem tak w dwóch poldkach a teraz widze że i kumpel tak zrobił :wink:
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 18, 2010, 14:35:56 pm »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Kombinowalem z tym radiem i nic nie wyszło, ale rozkminilem by z kieszeni zrobic połkieszen i ta zlaczke co laczy sie z radiem od kieszeni poprostu wykrecic i ja tak porsostu zlaczyc z radiem i narazie wszystko jest OK :mrgreen:  i bardziej to wszystko ogarniecie wyglada 8)
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 22, 2014, 12:44:52 pm »

Offline ZMD

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Pozwole sobie odkopać temat,czy warto wogóle w takie coś się bawić ?
http://allegro.pl/glosniki-basowe-do-vw-golf-passat-skoda-fabia-seat-i4135101583.html
http://allegro.pl/glosniki-boschmann-pr-6577kw-maskownice-i-kable-i4140753376.html
http://allegro.pl/glosniki-165mm-16-5cm-woofery-gms-1765-160mm-mdf-i4150092870.html
albo coś takiego ?
http://allegro.pl/2szt-najmocniejsze-16-5-czysty-dzwiek-bass-vw-audi-i4136831751.html
Nie mam wzmacniaczy,tymczasowo zostaną zamontowane w tylnej półce,nie chce rozkręcać żadnych imprez z tych głosników a jedynie zależy aby zagrały tak w miare fajnie.

Odp: Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 21, 2014, 19:29:31 pm »

Offline ZMD

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez

Odp: Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 29, 2014, 20:29:48 pm »

Offline djcygan2009

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • EX Polonez Caro Plus 1.6 GSI
Głośników Blaupunkt nigdy nie miałem ale jakoś osobiście wątpię w ich możliwości, ale mogę Ci polecić w podobnych pieniądzach

http://allegro.pl/lanzar-max-12-max12-atomowy-bass-500rms-megapromo-i4922538733.html

Jeden z lepszych głośników w swojej stawce cenowej miałem i mogę polecić gra głośno, no ale jak wiadomo w tym budżecie nie ma co liczyć na jakość audiofilską ;-) Co do mocy to ma 275 W RMS a nie tak jak podaje sklep 500. Zapodasz wzmacniacz 300 - 400 W rms i powinieneś być zadowolony :)
NO BASS NO FUN :)

Lanzar MAX 12 + CarPower HPB-1502 -> Ground Zero 30 SPL + Crunch GTX 3000D -> ??

Odp: Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 18, 2015, 23:23:49 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Panowie, mam pytanie, czy ten zestaw opisany w tym tutorialu, i ogólnie robota wykonana tam, jest w porządku? Przymierzam się pooowolutku do CA w Poldku, ale bez wzmaków itp - muzyki mam słuchać ja, a nie ludzie w promieniu 500m ode mnie. ;)

http://www.powe.pl/polonez.html

Odp: Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 19, 2015, 08:59:48 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
Szczerze mówiac - nie pamiętam co bylo w tym akurat watku, ale pozwole zacytowac sam siebie z ostatrnich dni z innego watku - myśle że trafiam tam w istote "problemu" i warto przeczytać:
Dobre (może być stare) radio z wbudowaną zwrotnicą (HighPassFilter) i wyjściem na suba (najlepiej direct albo nawet i bez żadnego - o ile mamy suba aktywnego albo przynajmniej ze zwrotnicą) i na fabrycznych głośnikach z przodu oraz małym subiku w bagażniku i jest więcej niż "wystarczająco" (na dobrze dobranej takiej konfiguracji nawet "prawie przyzwoicie" :P) do "codziennego" słuchania, zwłaszcza zważając na śmieszny koszt tylko używanego radia i skromnego subwoofera  :-)
Przynajmniej u mnie się sprawdza póki co - kto słuchał ten potwierdzi :) A już na pewno sprawdza się lepiej niż jakieś tam tanie nowe radio, wzmacniacz "voicekraft" + głośniki "noname" 6x9 250"łat" z marketu w półce lub kolumny od mini wieży czy choćby i same Altusy w bagażniku :P
Wiem z doświadczenia :)
Tylko że przednie, malutkie Tonsile za bardzo się do "bassu" nie nadają - już przy średniej głośności (na radiu) przy niewielkim jego podbiciu "deformuje" on cały dźwięk z nich płynący, a powyżej średniej - nawet bez podbicia... Niestety, są to typowe szerokopasmowce, do tego malutkie - 10cm i jak każde tego typu głośniki nie nadają się do odtwarzania basu (taka "ich dedykacja" - do nie za głośnego słuchania (prostego :) ) radia) i jeśli się tego brz(e)mienia basu z nichnie zdejmie - będzie to psuło cały efekt, niezależnie co podłączysz na tył... Za to jak przytniesz im niskie zwrotnicą (od 80-125Hz w górę)  robią się z nich całkiem przyjemne średnio-wysokotonowce (choć te wysokie tony  może nie najwyższych lotów, ale przy typowym "materiale" z radia lub "pochodnych" .mp3 128-160kbps - akceptowalne).
U mnie w setupie z powyższego posta po odcięciu im poniżej 125Hz (w DSP radia; bo od 80Hz jeszcze za nisko - pierdzenie - a DSP tu daje 3 progi tylko) można głośność kręcić bez zniekształceń praktycznie na pełen zycher :d (85-95% zależnie od rodzaju i dynamiki "materiału")
Jak dla mnie głośniki na tylną półę w wypadku innym niż wyrównanie poziomu dźwięku z tyłu auta tnie mają W OGÓLE sensu (no, chyba ze jest to jedyna metoda na upchnięcie czegoś lepszego gdy nie ma możliwości na dłubanie z przodu). Dał bym zamiast tych w półkę jakieś dorabiane panele + dobre wygłuszenie i wrzucił w drzwi jakiś separowany dwudrożny zestaw (np. Helix DB 6.2) + dobre radyjko (z bardziej rozbudowanym DSP) i nisko schodzący subik do bagażnika (do niższego basu żeby go zdjąć z średnio-nisko tonowych w drzwiach, jako uzupełnienie -  taka "kropka nad i" bo w tej konfiguracji i bez niego jakoś by to zagrało). Tak właśnie docelowo widzę to u siebie :-)

Podsumowując:
Jak ma być tanio, dobrze a przy tym z perspektywa dalszego rozwoju to idziemy schematem:
Głośniki w konfiguracji 2.1 + dobre (znaczy się średnio-wysoki model) radio, czyli na początku audio w oparciu o fabryczne głośniki plus mały pasywny subwoofer (odpowiednio skonfigurowane w DSP radia). Z czasem wymieniasz głośniki przednie na jakiś dobry separowany zestaw (tweeter + średniotonowy, 13 lub 16cm docelowo) i robisz wygłuszenie drzwi (i ewentualnie pozostałych części auta - ściana grodziowa, podłoga, dach...) oraz dodajesz wzmacniacz(e) aby zdjąć z radia całe obciążenie.
Mój typ głośników podałem powyżej, natomiast z radii mogę polecić Pioneery (ale starsza średnia i wysoka półka! a nie obecne "nówki"
 za <200zł...). Podpowiem ze egzamin zda nawet stary "wysoki" kaseciak - za kilkadziesiąt zł masz dobrą, mocną końcówkę, rozbudowane opcje (w tym DSP), kilka wyjść/wejść, wyświetlacz graficzny oled na panelu z windą - a telefon/odtwarzacz .mp3 podepniesz sobie przez gniazdo zmieniarki kabelkiem aux (mini jack 3,5mm) za kilka zł :-)
Tu jedynie mała dygresja - niestety "fajne" modele Pionka (przy okazji pasujące wzorowniczo do Poldków - czyt. bez finezyjnych "udziwnień dizajnerskich") w rozsądnych (jak i wręcz śmiesznych czasem) pieniądzach skończyły się na "erze" CD-MP3 - jak zależy Ci na obsłudze USB i/lub kart pamięci - to niestety z "fajnych" zostają te najwyższe wersje - czyli od min. 300zł w górę (oczywiście za używkę!)
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 09:29:27 am wysłana przez Macki »
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 19, 2015, 19:46:55 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Dzięki za odpowiedź ;)