Autor Wątek: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-  (Przeczytany 257508 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1280 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:03:32 pm »

Offline szczepu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
witam wszystkich !
nie mam poloneza i pewnie nie będę nigdy miał , ale mam trochę polskiego żelaza. Chcę trochę udoskonalić swojego dziadka PF 125p 70' dlatego zaglądam w te gościnne progi
Dzień dobry!

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1281 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:28:32 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Trzymaj go w takim stanie jak jest. Nic nie udoskonalaj. To nie Caro, których jest na pęczki.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1282 dnia: Czerwiec 18, 2017, 16:07:49 pm »

Offline szczepu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
już za późno, będzie nisko i szeroko , silnikowo tez już inaczej, ale spokojnie robie to tak żeby w jeden weekend móc powrocić do oryginału ;)

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1283 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:27:48 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
będzie nisko i szeroko
Matko, następny. Czy to jeszcze się ludziom nie znudziło?  <do bani>
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1284 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:09:30 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
witam wszystkich !
nie mam poloneza i pewnie nie będę nigdy miał , ale mam trochę polskiego żelaza. Chcę trochę udoskonalić swojego dziadka PF 125p 70' dlatego zaglądam w te gościnne progi
Dzień dobry!

Błagam, niech ktoś ukradnie ten zabytkowy egzemplarz zanim właściciel go zniszczy!
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1285 dnia: Czerwiec 19, 2017, 11:11:27 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
robie to tak żeby w jeden weekend móc powrocić do oryginału ;)

Czyli bez obniżania dachu i przerabiania na 2D? Eee, lipa, będzie kolejny nudny fiat, jakich pełno na polskich drogach...  <z jezorem>

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1286 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:09:01 pm »

Offline szczepu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
zaczyna sie gónwoburza , mam już felgi w niestandardowym kolorze i wymienione radio , pójde do piekła ;)

tak na powaznie z racji awarii 1300 wrzuciłem 1500 AB , wszystkie części jakie wymieniam są odnawiane i beda w kazdej chwili czekać na powrót do oryginału, spokojnie wiem jaki mam skarb, krzywda mu sie nie stanie ;)

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1287 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:24:27 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
zaczyna sie gónwoburza , mam już felgi w niestandardowym kolorze i wymienione radio , pójde do piekła ;)

tak na powaznie z racji awarii 1300 wrzuciłem 1500 AB , wszystkie części jakie wymieniam są odnawiane i beda w kazdej chwili czekać na powrót do oryginału, spokojnie wiem jaki mam skarb, krzywda mu sie nie stanie ;)
Witaj serdecznie na naszym forum.
Zapraszam cie bardzo mocno do założenia własnego tematu o aucie w który to będziesz w stanie bliżej podzielić sie z nami swoją perełką  ^-^

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1288 dnia: Czerwiec 19, 2017, 13:19:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
zaczyna sie gónwoburza , mam już felgi w niestandardowym kolorze i wymienione radio , pójde do piekła

Masz pięknego klasyka jakiego się już na drogach nie widuje, chyba raz na rok albo rzadziej, a chcesz zrobić z niego murzyn style i przy okazji zwiększyć ryzyko jego uszkodzenia, więc tak, nie jest to dobre ani gustowne.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1289 dnia: Czerwiec 19, 2017, 13:24:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
będzie nisko i szeroko
Matko, następny. Czy to jeszcze się ludziom nie znudziło?  <do bani>

Sam się zastanawiam, ile jeszcze czasu wiocha będzie modna, aż nastąpi ten moment "przegięcia" i skończy się tak jak z wiejskim tuningiem lat "2000", czyli wyśmiewanie i udawanie, że nigdy się nie doklejało spojlera z plastiku i nie dokładało zderzaka a`la szybcy i wściekli :D.

Co do wymiany silnika nic nie mam, ale kolejna gleba i szeroka felga powoduje u mnie odruch wymiotny. No, ale będzie można mu zrobić zdjęcia ala polaroid pod kątem 40 stopni, walnąć jakąś naklejkę KLASYCZNIE i zbierać poklask na zlocie Kartoflisko 2017  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 13:26:19 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1290 dnia: Czerwiec 19, 2017, 13:58:35 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
będzie nisko i szeroko
Matko, następny. Czy to jeszcze się ludziom nie znudziło?  <do bani>

Sam się zastanawiam, ile jeszcze czasu wiocha będzie modna, aż nastąpi ten moment "przegięcia" i skończy się tak jak z wiejskim tuningiem lat "2000", czyli wyśmiewanie i udawanie, że nigdy się nie doklejało spojlera z plastiku i nie dokładało zderzaka a`la szybcy i wściekli :D.

Co do wymiany silnika nic nie mam, ale kolejna gleba i szeroka felga powoduje u mnie odruch wymiotny. No, ale będzie można mu zrobić zdjęcia ala polaroid pod kątem 40 stopni, walnąć jakąś naklejkę KLASYCZNIE i zbierać poklask na zlocie Kartoflisko 2017  <spoko>
I to pisze ktoś, kto pali lacza w ticu...
Zejdź z kolegi, po to tuning klub, auto jest jego własnością, bawi się a przy tym zachowuje oryginalne elementy na czas, gdy DF pójdzie całkiem do lamusa. Ja tu nie widzę taniego poklasku. Oprócz Twojego podpisu, oczywiście, hehe.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1291 dnia: Czerwiec 19, 2017, 14:57:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
DF dawno już odszedł do lamusa, a wczesny MR z chromami i pionowymi światłami z tyłu to elegancki klasyk. Do takiego auta się kupuje dobrze skrojony jasny garnitur, (na lato lniany) i wyglądasz 5 razy bardziej stylowo i elegancko niż właściciel najnowszego modelu BMW/Volvo itp.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1292 dnia: Czerwiec 19, 2017, 18:58:52 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
DF dawno już odszedł do lamusa, a wczesny MR z chromami i pionowymi światłami z tyłu to elegancki klasyk. Do takiego auta się kupuje dobrze skrojony jasny garnitur, (na lato lniany) i wyglądasz 5 razy bardziej stylowo i elegancko niż właściciel najnowszego modelu BMW/Volvo itp.
Cieszyć się swoim klasykiem można na różne sposoby.
Lniany garnitur bardziej widzę w ferrarce Daytona Spider ale nie noszę broni, duży fiat bardziej mi koreluje ze spodenkami w palmy i sofixami...
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1293 dnia: Czerwiec 19, 2017, 19:55:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
I to pisze ktoś, kto pali lacza w ticu...
Zejdź z kolegi, po to tuning klub, auto jest jego własnością, bawi się a przy tym zachowuje oryginalne elementy na czas, gdy DF pójdzie całkiem do lamusa. Ja tu nie widzę taniego poklasku. Oprócz Twojego podpisu, oczywiście, hehe.

Nie w ticu, tylko w matizie w wersji JOY! Jak można nie rozróżniać tych dwóch aut, to tak, jakbyś trabanta pomylił z maluchem.

Widzisz, gdy wjeżdżam moim matizem na pełnej k..wie na skup złomu, obliczając kąt poślizgu tak, żebym obrócił się tyłem do hałdy z aluminium, w trakcie milisekund jednocześnie zrzucam na jedynkę, zaciągam ręczny, gaz deptam gaz, kręcę kierownicą i otwieram bagażnik. Siła odśrodkowa otwiera klapę i wyrzuca puszki na hałdę aluminium, jak mam dobry dzień, to złom doleci do złomu, a puszki do aluminium, jak zły, to się mieszają. Jak opadnie kurz, wszyscy złomiarze biją mi brawo. Dużym fiatem tak nie zrobisz, bo za wysoka krawędź załadunku, w dodatku nie da się otworzyć bagażnika z miejsca kierowcy.

W związku z tym, uznaję, że DF sprzed MR jest to klasyk i zakładanie do niego garnków zamiast felg i urywanie skrzyń na przejazdach kolejowych to kiepski pomysł, bo kojarzy się nie z sofixami i spodenkami w palmy, tylko z grubym murzynem i złotym łańcuchem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1294 dnia: Czerwiec 19, 2017, 21:23:17 pm »

Offline szczepu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
Szkoda energii, zaorane ;)

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1295 dnia: Lipiec 05, 2017, 23:52:34 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
a wczesny MR z chromami i pionowymi światłami z tyłu to elegancki klasyk
albo mr, albo klasyk.
Widzisz, gdy wjeżdżam moim matizem na pełnej k..wie na skup złomu, obliczając kąt poślizgu tak, żebym obrócił się tyłem do hałdy z aluminium, w trakcie milisekund jednocześnie zrzucam na jedynkę, zaciągam ręczny, gaz deptam gaz, kręcę kierownicą i otwieram bagażnik. Siła odśrodkowa otwiera klapę i wyrzuca puszki na hałdę aluminium, jak mam dobry dzień, to złom doleci do złomu, a puszki do aluminium, jak zły, to się mieszają. Jak opadnie kurz, wszyscy złomiarze biją mi brawo. Dużym fiatem tak nie zrobisz, bo za wysoka krawędź załadunku, w dodatku nie da się otworzyć bagażnika z miejsca kierowcy.
chyba za dużo oparów ze świetlówek tak działa.  <lol>
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1296 dnia: Lipiec 09, 2017, 09:02:28 am »

AndrzejP

  • Gość
Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem kupna Poloneza i w końcu to się stało. Tym samym po części powróciłem do korzeni, bo za dzieciaka przesiadywałem w 125p (2 w rodzinie),  DFem też uczyłem się jeździć. Potem nastała era czeskiego bolidu (Favorit), który póki co jeszcze dzielnie służy  :]

Poldka (Caro Plus GSI) czeka teraz odświeżenie, kompletne pranie wnętrza i drobne poprawki - aktualnie walczę z wyczyszczeniem ukł. nawiewu --> kompletny demontaż deski i gruntowne czyszczenie.

Pozdrawiam

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1297 dnia: Lipiec 09, 2017, 12:12:02 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Witam wszystkich. Jestem Paweł i mam 26 lat. Posiadam Poloneza GSI 2000 oraz drugiego MR91 1993 GLE 1.6 który jest ojca. Jestem z okolic Sieradza. Mieszka ktoś z Was niedaleko mnie? Zawsze warto poznać osobiście ludzi których wspólną pasją są Poldki. Pozdrawiam.  :]
W Łodzi istnieje silna grupa FSO, zapraszamy na spoty :)

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1298 dnia: Sierpień 06, 2017, 13:58:13 pm »

Offline pebo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi
Dzień dobry wszystkim. Jestem tu nowy więc zgodnie z etykietą witam się serdecznie ze wszystkimi. Osobiście Poloneza nie posiadam, ale takie auto (Polonez Caro Plus, rocznik 1997) użytkuje mój tata, a od czasu do czasu i ja. Kiedyś Polonez to było moje marzenie (zwłaszcza Atu Plus bardzo mi się podobały), ale czasy się zmieniły. Autko jest bardzo praktyczne (i bardzo użyteczne) więc zapadła decyzja, że Polonez pozostaje w naszej rodzinie na dłużej. Ma już nalatane 98 tys. km przebiegu (jest bez instalacji LPG) i z racji pełnoletności doganiają je już pewne bolączki. Moja wiedza nie jest zbyt rozległa w temacie Poloneza, więc mam nadzieję, że znajdę tu trochę informacji i ewentualnie poradę czy pomoc. Oczywiście, sam także służę wiedzą i doświadczeniami zdobytymi z innymi markami aut ("serwisuję" kilka sztuk audików).

Odp: -= TUTAJ MOżESZ SIĘ PRZYWITAĆ =-
« Odpowiedź #1299 dnia: Sierpień 06, 2017, 23:48:53 pm »

Offline most_wanted

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI
Cześć. Mam 22 lata, poloneza od pół roku i jestem zakochany w tym aucie chociaż nigdy wcześniej nie jechałem polonezem jako dzieciak;]