Autor Wątek: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM  (Przeczytany 3010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« dnia: Sierpień 28, 2020, 23:33:32 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Cześć.
Zastanawiam się jaką skrzynię biegów najlepiej byłoby wsadzić do poloneza. i nie martwic się, że silnik o mocy 200KM lub więcej ją zmieli?
Czytałem ten temat -> http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=32333.80 i tam piszą, że skrzynia z opla omegi nie da rady. Więc jak nie omega to co?
Założenia konstrukcyjne są takie:
- żeby przeniosło 200-300KM i się nie rozleciało jak się noga ze sprzęgła specjalnie przez przypadek ześlizgnie
- pasowało na silnik VW lub polonez (omego podobno wchodzi bez problemu na VW)
- pasowało pod polda bez cięcia tunelu (omego podobno wchodzi bez problemu)
- pomijamy problem wytrzymałości polonezowskiego mostu
- koszt zakupu samej skrzyni max 1000zł.
Podobno coś z volvo daje radę i podobno skrzynia od VW LT da się wcisnąć, ale tak na prawdę nie ma na ten temat informacji.
W sumie LT to dostawczak z silnikami diesela więc i skrzynia jest wytrzymalsza (niższe obroty -> wyższe momenty), ale też miała by krótsze przełożenia co by skutkowało niską prędkością maksymalną.
Podobnie z volvo bo brał silniki od LT-ka.
Może jakiś mercedes albo BMW? ale jakie?

Co bractwo wie lub uważa na ten temat?

Odp: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2020, 01:02:04 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Rx-8 ale lewarek pionowo wychodzi i trzeba tunel przemodelować. Są gotowe adaptery do tych silników.

Odp: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2020, 08:57:30 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wystarczy umiec sie obchodzic ze skrzynia FSO i tez bedzie dzialac
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2020, 09:58:00 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W tunel wchodzą też N9 i MT75 z forda. Tyle że nie wiem jak z max mocą i momentem. N9 jest o tyle fajna że ma zdejmowalny dzwon i były wesje pod V6. W UK są też zestawy do zmiany przełożeń ale to nie będzie 1000PLN...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2020, 13:30:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
skrzynie z volvo sa teraz poszukiwane, a wiec i drogie,
skrzynie z mazdy RWD, to jak wynika z tematu o jednym PN wspolna rodzina, a MX-5 jakos wiecej na rynku niz RX-7,
skrzynie z hondy S2000 to pewnie tez jakos skoligacone z mazda sa, bo Japonia to nie az tak duza wyspa ;>
skrzynie z BMW sa male, zgrabne i latwo dostepne - w sumie maja jedna wade w postaci niemieckiego ukladu biegow,
skrzynie z opla maja taka sama wade jak BMW, ale sa slabiej dostepne, wiec w sumie nie maja sensu, jezeli silnik nie bedzie z opla,
skrzynie z forda dekade temu byly latwo dostepne i tanie, a dzisiaj moze byc tak, ze latwiej znajdziesz skrzynie z nowego Mustanga niz N9 lub MT75 (przy czym jedna z nich jest zeliwna, wiec szkoda sobie nia dude zawracac)
skrzynia z FSO wbrew czarnowidzom okazala sie w ...uj wytrzymala w stosunku do tego co prognozowali
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2020, 15:52:32 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Skrzynie z opla panie kolego mają identyczny układ biegów co fso a w dodatku kosztują czapkę śliwek na pierwszym lepszym szrocie  <spoko> Z tymi skrzyniami do Volvo też nie do końca,moja zapasowa po 940 długi czas wisiała aż w końcu poszła za bodajże 350 cebulionów,więc też śmieszna cena patrząc na to ile potrafią znieść momentu ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2020, 15:54:52 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2020, 17:07:44 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Skrzynie z opla panie kolego mają identyczny układ biegów co fso a w dodatku kosztują czapkę śliwek na pierwszym lepszym szrocie  <spoko> Z tymi skrzyniami do Volvo też nie do końca,moja zapasowa po 940 długi czas wisiała aż w końcu poszła za bodajże 350 cebulionów,więc też śmieszna cena patrząc na to ile potrafią znieść momentu ;)
Skrzynie z opla padają bardzo szybko. Poza r28, tylko one są masywniejsze od starszych generacji więc jest znowu walka z miejscem w tunelu.

Odp: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2020, 15:52:51 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
czytam i nie do końca jest dla mnie jasne , skrzynia od Omegi pasuje bez żadnej flanszy pod silnik VW ?

Odp: Jaka skrzynia biegów do polda, która wytrzyma +200KM
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2020, 16:24:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
skrzynia od Omegi pasuje bez żadnej flanszy pod silnik VW ?
watpie,
raczej mozna znalezc skrzynie z Omegi pasujaca pod silnik BMW, ale nie wiem czy to nie byly po prostu skrzynie BMW w Omedze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.