Autor Wątek: Dziurawy zbiornik  (Przeczytany 2532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziurawy zbiornik
« dnia: Luty 19, 2009, 19:40:22 pm »

90Krzysiek90

  • Gość
Witam. Mam pytanie czy wie ktos moze czy jest jakis specjalny klej zeby zaklejic zbornik paliwa w polonezie??? bo zrobila mi sie zboku dziura na wielkosc igly ;/

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2009, 19:44:36 pm »

Offline Bolim#1838

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 2.5 20V Turbo
Może spróbuj wkręt z oringiem.
* FSO Polonez Atu+ 97' 2.5T 20V
* FSO Polonez 1.8T 20V 3** KM
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.9 GLD
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.6 GLI

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2009, 19:47:58 pm »

90Krzysiek90

  • Gość
tez tak nad tym myslalem ale to nie bedzie dobrze ;/ najlepiej jak by byl jakis klej do tego zeby to zamazac (zaklejic)

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2009, 19:52:17 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Ja u siebie taką mikro dziurkę załatałem włóknem szklanym i żywicą epoksydową, dziurka była pod opaską zbiornika. Ponad pół roku już minęło a nie wydostała się tamtędy nawet kropelka benzyny.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2009, 19:54:48 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
można zastosować poxilinę.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2009, 19:56:33 pm »

90Krzysiek90

  • Gość
hmm moze ro i dobry sposob

[ Dodano: 19 Lut 2009 20:00 ]
ale poxlina to moze odpeknaż na wstrzasach, ale moze to i dobry sposo. Kiedys poxlina zalatalem pekniety blok w kombajnie bo leciala woda i chodzi pare lkadnych latek na tej pokxilinie  8)

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2009, 20:05:28 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
U mnie poxilina i inne wynalazkowe kleje do zatykania dziur w zbiornikach nie wchodziły w grę bo mimo pustego zbiornika blacha wkoło dziurki robiła się mokra, a po drugie dziurki tej wielkości nie zaklei się skutecznie takimi wynalazkami. 5 warstw włókna i żywicy załatwiło sprawę.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2009, 20:11:27 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Kiedyś to się zbiorniki lutowało :>
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2009, 20:12:44 pm »

90Krzysiek90

  • Gość
moze sie pobawie z ta zywica i wluknem a nawet mam jeszcze tego troche. bo ta poxlina to sie zrobi jak kamien i na wstrzasach bedzie pekac to juz lepsze by byl poxipol  8)

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2009, 20:18:39 pm »

90Krzysiek90

  • Gość
u mknie jeden znajomy kiedys chcial pospawac zbiornik tylko dobrze ze mial go wyjetego bo jak przytchnol  rozgzana elektrode to jak mu pierrrrrr to w gore polecial na kilka ladnych metrow dobrze ze jemu sie nic nie stalo

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2009, 21:33:44 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "90Krzysiek90"
u mknie jeden znajomy kiedys chcial pospawac zbiornik tylko dobrze ze mial go wyjetego bo jak przytchnol  rozgzana elektrode to jak mu pierrrrrr to w gore polecial na kilka ladnych metrow dobrze ze jemu sie nic nie stalo


Niech następnym razem zaleje zbiornik wodą.

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2009, 19:04:10 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Jest specjalny kit/plastelina, którego nie rozpuszcza benzyna.
Rozprułem sobie kiedyś zbiornik tak na ok. 5 cm. Próbowałem różnymi klejami ale niewiele pomagało bo kruszyło się i odpadało od blachy. W końcu znalazłem a jakimś sklepie motoryzacyjnym ten wynalazek. Składał się z dwóch pasków tej "plasteliny". Sposób użycia jak plasteliny - dwa składniki wymieszać  czyli mientolić paluchami i przykleić do dziury.
Oczywiście nie pamiętam nazwy tego czegoś.
Trzymało chyba pół roku a potem sprzedałem auto więc nie wiadomo jak długo naprawdę (może jeszcze trzyma).
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2009, 19:27:16 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
DF, próbowałem tego samego specyfiku ale przy tak maleńkiej dziurze nie ma szans żeby ją zatkał.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Dziurawy zbiornik
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2009, 16:15:08 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Kiedyś jak w poldeczku szwagra pokazała się dziurka to wziąłem wiertło chyba 5  i takowy nit zrywalny, mały oring i silikon i dało się naprawić poprzez wywiercenie dziurki ,założeniu oringu na nit , posmarowanie wszystkiego silikonem,wypicie piwa i założenie nitu i ściąganie tak z wyczuciem ,żeby nie został zerwany przez sprztęt tylko póżniej odciełem obcęgami i było dobrze az poszedł na szrot.