Autor Wątek: CNG  (Przeczytany 1562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CNG
« dnia: Marzec 07, 2009, 14:37:14 pm »

wito

  • Gość
Czytałem wczoraj troszkę o instalacjach CNG i jestem zaskoczony kosztami eksploatacji auta na tym paliwie. Oprócz kosztów instalacji i małą ilością stacji ten rodzaj zasilania silnika nie posiada praktycznie żadnych wad. Aby jazda na benzynie była równie tania litr musiałby kosztować 1,10 zł !! Mam następujące pytanka czy sekwencyjna instalacja LPG oprócz butli rożni się jeszcze czymś. Sterowniki Stag tez mogą obsługiwać CNG i przyszła mi do głowy taka myśl aby założyć sekwencje na Stagu 300 narzazie LPG a gdy powstanie więcej stacji i odłoże troche kasy zmienic zbiornik i przejść na gaz ziemny, dobrze kombinuje?
Może ktoś więcej wie na temat CNG proszę o udzielanie się w temacie, ponieważ wydaje mi się ona zdecydowanie na czasie  :D

CNG
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2009, 16:29:17 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
wito, kolega Sztywny_13 zajmuje się instalacjami, ma u siebie w polonezie CNG.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

CNG
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2009, 16:53:53 pm »

wito

  • Gość
dzięki za info  :)

CNG
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2009, 00:16:39 am »

marcij

  • Gość
Pozatym bylo juz chyba o tym na forum. Tak na szybko , to jeszcze conajmniej reduktor i rurka pod autem. Zeby uzyskac jakis sensowny zasieg to butla musi byc znacznie wieksza i ciezsza, albo kompozytowa , droga. Osobiscie wydaje mi sie , ze zakladanie LPG zeby za jakis czas przerabiac na CNG , to taki sobie pomysl. Poczytaj wiecej na ten temat i zastanow sie jeszcze raz. Pozatym wczesniej czy pozniej dowala na CNG akcyze , taka zeby sie to przestalo oplacac , to tez wez pod uwage.

CNG
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2009, 00:32:23 am »

gucio

  • Gość
Cytat: "marcij"
Pozatym wczesniej czy pozniej dowala na CNG akcyze


to prawda ponieważ w naszym kraju legalnie na nieakcyzowanym paliwie jeździć nie można