Autor Wątek: Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r  (Przeczytany 18516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 24, 2009, 00:13:10 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Źle Ci się wydaje. To są żarówki do lutowania. Do licznika jak i kontrolek wchodzą:

trzonek: R5 T5 W2x4,6d

 - wedlug tabelki na stronie aukcji. Wymiary się zgadzają - przed chwilą zmierzyłem żarówkę. :) Tu jest link do aukcji z kompletną tabelką.

Nie ma potrzeby ściągania wskazówek - dopiero co oglądałem rozebrane zegary. Cyferblat jest wykonany z miękkiego cienkiego plastiku grubości paru dziesiątych milimetra. Można go spokojnie odchylić od tyłu wykonanego z przeźroczystego grubego plastiku i wymyć lakier spod spodu. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:27:44 am »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Całkiem mi się pokręciło - to R10 była w maluchu na liczniku. a jeżeli chodzi o żarówki z licznika poloneza to jeszcze mi się nie udało wyciągnąć (całej) żarówki z jej plastikowego uchwytu - tu moja przestroga - można się pokaleczyć.
Cytat: "Grzech"
Nie ma potrzeby ściągania wskazówek
- bardzo mnie to cieszy, może sam się skuszę na zmianę koloru  8)
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:37:11 am »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "graczol1"
a jeżeli chodzi o żarówki z licznika poloneza to jeszcze mi się nie udało wyciągnąć (całej) żarówki z jej plastikowego uchwytu


nic prostszego :) Ja wyjalem wszysciutkie ze starego licznika :) Tak na zapas. Po prostu trzeba wiedziec jak chwycic :) Czasem te wasy moga sie odgiac ale to tylko nagiac spowrotrem i juz :)

Ja dzisiaj bede robil operacje "mycie/drapanie cyberblatu". Wieczorem zdam relacje :D

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 24, 2009, 12:39:53 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "graczol1"
Całkiem mi się pokręciło - to R10 była w maluchu na liczniku. a jeżeli chodzi o żarówki z licznika poloneza to jeszcze mi się nie udało wyciągnąć (całej) żarówki z jej plastikowego uchwytu - tu moja przestroga - można się pokaleczyć.
(...)


Nie ma potrzeby ich wyciągać - je się wypycha cienkim drutem (np rozgiętym spinaczem biurowym) korzystając z otworu z tyłu oprawki. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 25, 2009, 11:03:30 am »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Tak jak mowilem zdam relacje z operacji :)







No i zdaje. Rozkrecilem licznik, zdjałem przod i zostalo to co na 1 focie... i od czego zaczac? :D z obrotka bałem sie zdjac wskazowki ale z predkosciomierza zdjalem i ten jeden cyberblat byl wyjety. A z reszta spokojnie dalem sobie rade bez zdejmowania :) Odchylic i drapać. Wiem ze nie jest to idealnie zdrapane ale patrzylem i nie ma tego pomaranczowego koloru. Aha i taka dobra wiadomosc ze nawet jak zdrapiesz wiecej niz ten pomaranczowy kolor to i tak nie bedzie tego widac :) Wiec to jest dobre.
Probowalem zmywacza do paznokci. MASAKRA! Zeby zmyc jedna cyfre to by trzeba pol godziny trzec chyba ;/ jeszcze sie wszystko rozmazywało.

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 25, 2009, 23:09:40 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Probowalem zmywacza do paznokci. MASAKRA! Zeby zmyc jedna cyfre to by trzeba pol godziny trzec chyba ;/ jeszcze sie wszystko rozmazywało.

Mowiłem że tak będzie.
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=13147&start=0

Tu masz dokładny opis co i jak.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 27, 2009, 14:27:13 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Trzymajcie mnie bo zaraz wykituje... :/ No shcurwa zawsze mi to sie musi przydazac?

Zamowilem te "białe" zarowki. Ci z alledrogo sa chyba daltonistami. Miałem dostac zarowki białe zimne - sam osobiscie pytalem sie w mailu... A dostałem takie cos:
http://i30.tinypic.com/qn46fq.jpg

No to skandal! Takie miałem przeciez. A za 10 zarowek dałem 15 zl :/ ŻAL!!!

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 27, 2009, 17:24:10 pm »

Coq

  • Gość
Witam! Fazi_fr  do usuwania takich rzeczy nadają sie tylko najmocniejsze rozpuszczalniki, poszukaj w swojej okolicy sklepu dla lakierników i kup Birol lub popularny Mors który można dostać w każdym sklepie chemicznym Gwarantuje że rozpuści nawet lakier na Twoim aucie:D:D co prawda nie od razu ale szybciej niż zmywacz do paznokci a co do koloru żarówek to ja robilem tak że kupowałem zwykłe białe i moczyłem w farbie akwarelowej rozpuszczonej w wodzie. taka mieszanka lekko zabarwia szkło ale to wystarczy żeby dała światło o żądanym kolorze, problem tkwi tylko w tym że nieznacznie szybciej mogą sie przepalać ze względu na przegrzanie(farba zmniejsza przepustowość ś;,wiatła przez szkło i tym samym bardziej się nagrzewa)

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 27, 2009, 18:04:10 pm »

Piotrekk

  • Gość
Ja uzywałem zmywacza do paznokci i problemów zero. Nie wiem jak wy to robicie....

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 27, 2009, 22:02:09 pm »

Coq

  • Gość
Ja tez nie wiem...  chociaż zmywacz to nie najlepszy środek do takich akcji. wiem bo pracowałem jako lakiernik:D:D

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 27, 2009, 22:12:10 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Chciałem zauwazyć, że mamy to usunąć z plastiku, więc potrzebny jest rozpuszczalnik co go nie rozpuści i w efekcie nie zniszczy...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:12:32 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
co miało miejsce u mnie.
Czy nie jasne jest że tam są dwie farby, czarna i pomarańczowa i to się "mazia jak zupa w kotle" ?
Kurcze... chciałbym zobaczyć jak to się zmywa.. bo jak ja próbowałem to mnie mało szlag nie trafił.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:40:30 pm »

Barnii

  • Gość
Zależy na jakie zegary trafisz, robiłem już kilka sztuk i jedne schodziły ładnie zmywaczem do paznokci, a drugie tak jak mówisz maziały sie jak.......

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:41:55 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "Stingerek"
co miało miejsce u mnie.
Czy nie jasne jest że tam są dwie farby, czarna i pomarańczowa i to się "mazia jak zupa w kotle" ?
Kurcze... chciałbym zobaczyć jak to się zmywa.. bo jak ja próbowałem to mnie mało szlag nie trafił.


A czarna to nie jest od wierzchu? Maże się pomarańczowe czy pomarańczowe z czarnym?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:46:42 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
PLASTIK ZEGARÓW JEST BIAŁY !
Z wierzchu jest pokryty tylko czarną farbą.
Od spodu jest pokryty czarną farbą a w miejscach prześwitu cyferek pomarańczową.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 30, 2009, 21:30:14 pm »

Coq

  • Gość
OK dlatego pisze bo wiem że jest to zależne od środka jakiego użyjemy a jest ich cała masa, często nazwa choć podobna oznacza zupełnie inny skład i działanie takiego rozpuszczalnika - poza tym są inne sposoby do oczyszczania takich powierzchni np. można to usunąć stosując papier ścierny o wysokiej gradacji scierniwa na mokro w końcu cyferblat jest malowany farbą z obydwu stron. Trzeba stopniowo zmniejszać gradacje do drobniejszych papierów aż uzyskamy gładką powierzchnie bez farby. Oczywiście efekt może lekko odbiegać od pierwowzoru ale zawsze to jakaś alternatywa no i zależy trochę od naszego podejścia. robiąc takie modyfikacje w pośpiechu i bez przemyślenia można sobie przysporzyć niepotrzebnych kosztów i nerw.

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 30, 2009, 21:34:29 pm »

Acyan

  • Gość
A ja dodam że Coq, ma dobry pomysł lecz na koniec wypolerował bym to zwykłą pastą do zębów, dzięki temu znikną rysy. :)

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:03:50 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
No dobrze kombinujesz :) ale po co tak, jak mozna zdrapac, sprawdzony i dobry sposob! :)

Co do moich przelacznikow: podswietlilem wszystkie jednakowymi diodami, i nie rozumiem, dlaczego jedne swieca mocniej, drugie ciemniej... od wewnatrz i zewanatrz sa wyczysczone, diody identyczne, wiec nie rozumiem tego... Jak myslicie?

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:06:19 pm »

Acyan

  • Gość
Połączenie szeregowe ? czy każdy osobno ? jak szeregowe to ostatni np. nie dostaje odpowiednio dużo ,,mocy"

Przyciski podswietlane Polonez Caro 90r
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:06:31 pm »

Piotrekk

  • Gość
moze diody są bliżej, dalej, pod innym kątem...