Autor Wątek: Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?  (Przeczytany 18631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 26, 2009, 19:00:52 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Tyle, że taki liść to z dwie literki zakryje. Jakby to się powtarzało i ktoś się ostro wziął to by auto znalazł ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 26, 2009, 19:23:13 pm »

200sx

  • Gość
dwie wystarczą  :)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 26, 2009, 19:52:42 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
dwie i tylko dwie.. :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2009, 14:23:17 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "matucha#1931"
Tyle, że taki liść to z dwie literki zakryje. Jakby to się powtarzało i ktoś się ostro wziął to by auto znalazł ;)
i co zrobilą wtedy ?? Tablica jest nieczytelna a wiec dowodu na to ze ktoś przekroczyl przykladowo predkosc nie ma. Na tyle co oni fotek mają i je obrabiają ,  to te w ktorych jest jakis cien watpliowsci w odczytaniu numeru wywalają. Kiedys miałem okazje rozmawiac z prawnikiem zajmujacym sie sprawami komunikacyjnymi (jak zaczynalem walke z zanizonym odszkodowanie za szkode spowodowaną nie z mojej winy). Powiedzial ze zdjęcie to jedyny dowód na popelnienie wykroczenia i musi byc na nim tablica czytelna w całosci. Jezeli choziazby jedna litera lub cyfra jest nieczytelna nie mozna ukarac kierowcy poniewaz taki dowod jest do podwazenia w sądzie.

Znam przypadek gdzie własciciel auta nakleil nalepke kontrolną na szybie od strony zewnętrznej. Czyli  numer widoczny był od wewnatrz auta. Nalepka wyblakała i z zewnatrz jej nie widac. Miał kilka konteroli i zawsze tylko pouczali zeby wymienil nalepke bo za brak jej ukarac go nie mogli :D. Od wewnatrz numer widoczny jest , a z zewnątrz nalepka zrobiła sie cała biało-zólta. A jak sam twierdzi zrobil to nieswiadomie ze tak nalepil , a ze starszy człowiek to mozliwe bo jezdzi wolno i przepisowo , a wiec radary mu nie straszne ;). Zresztą wtedy kiedys ja naklejal to u nas fotoradary byly nowością.

obracanie samej tablicy nie ma sensu bo mogą odczytac ją po wytłoczeniu od drugiej strony , zalezy od fotoradaru. Ale zrobic obracaną i w jej miejsce aby pojawaiła sie  jakąs kupiona na allegro francuska lub z innego kraju to juz lepszy pomysl :D. Na pierwszy rzut oka jest tablica ale jak ktoś sie przyjrzy okazuje sie ze jest z innego państwa. A nawet jak wejdzie taka ustawa ze będą sie komunikowac i bedzie mozna dostac do domu fotke zrobioną przykładowow w grecji to i tak bedą szukac wiatru w opolu bo zwykle numery są z aut sprowadzonych i na terenie danego kraju wyrejestrowanych ;).
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2009, 17:50:25 pm »

marcij

  • Gość
Cytat: "Sterciu"
.....Ale zrobic obracaną i w jej miejsce aby pojawaiła sie  jakąs kupiona na allegro francuska lub z innego kraju to juz lepszy pomysl :D. Na pierwszy rzut oka jest tablica ale jak ktoś sie przyjrzy okazuje sie ze jest z innego państwa. .....


Co wiecej , jak bedzie podobna do polsskiej to zaden przypadkowo mijany radiowoz sie nie przyczepi.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2009, 18:29:17 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
W polonezie obca tablica to akurat baaardzo będzie się rzucać w oczy :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2009, 19:19:20 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "matucha#1931"
W polonezie obca tablica to akurat baaardzo będzie się rzucać w oczy :P


Kupujesz te nalepki na tablice z allegro z tłem niebieskim i gwiazdkami , nalepiasz w miejsce francuskich znakow i na pierwszy rzut oka nikt sie nie skapnie ze jest inna ;).
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2009, 20:02:52 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
To może załozyc tablicę z poloneza, którego kupił ode mnie właśnie jakiś pan bezdomny co ma wszystko w dupie ? Będą mu przysyłac zdjęcia...  :mrgreen:
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:28:01 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Pomysł z siłownikiem to prehistoria :D

http://www.youtube.com/watch?v=Pp8YQ8AOBg4
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:42:13 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
a,  nie prościej jeździć zgodnie z przepisami?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2009, 00:32:05 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "wrb"
a,  nie prościej jeździć zgodnie z przepisami?


Nie ma kierowcy jezdzącego zgodnie z przepisami. A nawet jesli ktoś tak twierdzi ze jest , to przy tej ilosci fotoradarów co ma byc to i tak jest duze prawdopodobieństwo ze da sie złapac na jakis . Mnie ostatnio zatrzymali za przekroczenie prędkosci o 7km/h , dokładnie siedem kilometrów na godzine. Obowiązywało 50km/h a ja jechałem 57km/h. Było to na moim osiedlu gdzie mam w sąsiedztwie poligon wojskowy przez który prowadzi normalna droga gminna. Jest to w obrebie miasta a wiec obowiązuje 50km./h. Stali w połowie tej drogi pomiedzy dwoma osiedlami na "poligonie" (droga długosci ponad kilometra a wiec bujnac sie ladnie tam mozna pomimo ze jest kręta). Mandatu nie dostałem bo gliniarz sam stwierdzil po kilku minutach gadki ze to głupota ale zatrzymac muszą bo na fotoradar mnie chwycili. Dostałem pouczenie .  Normalnie szlag czlowieka trafia juz na to co sie wyrabia , a taki sokołowski czy jak mu tam jeszcze mówi ze bedzie wiecej fotoradarów  :roll: . Wiec niestety trzeba sobie z nimi radzic...
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 09, 2009, 00:45:56 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zwłaszcza, że owo łapanie na fotoradary ma się nijak do bezpieczeństwa na drogach i jest zwyczajnym sposobem na dodatkowe łupienie obywateli. W takiej Wielkiej Brytanii w zeszłym roku wpływy z fotoradarów osiągnęły jakąś kosmiczną wartość, a ilość wypadków wcale się nie zmniejszyła. Zamiast drogi budować, albo dać drogówce kasę na paliwo i pozwolić łapać tych co wyprzedzają na czwartego, wymuszają pierwszeństwo, nie zatrzymują się przed przejściem, wyprzedzają pod górkę i na zakręcie, wjeżdżają pod prąd, jeżdzą po chodnikach i trawnikach, korzystają za zatok dla autobusu i pasów do skrętu w celu wyprzedzania itd itp to oni będą łapać za przekroczenie prędkości o 7 km na godzinę... Przy takiej postawie władz naturalną jest calkowicie chęć buntu. :)

Sorki za dygresję; wszystko jest u nas postawione na głowie. Rząd zamiast stworzyć jasne i egzekwowalne przepisy kto może uczyć prowadzenia samochodu i tak wszystko skonstruować żeby ludzie rzeczywiście uczyli się czegoś na kursach i potem w efekcie nie powodowali wypadków to zostawił to wszystko odłogiem.  Za to za nasze pieniądze będzie bezwzględnie tępić wyłącznie tych co przekraczają prędkość. W obecnej sytuacji gdy policja o nic innego się nie martwi przepisy ruchu drogowego są jakąś umowną fikcją i jedyna zasada na drogach to "nie daj się złapać policji". Przecież to nie prędkość jest winną tylko zwyczajny brak umiejętności prowadzenia samochodu i lekceważenie przepisów...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 09, 2009, 10:20:30 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Ja tam nie wiem o co wam chodzi z tymi fotoradarami.Jeżdżę sporo po Polsce i widuje sporo "słupów z fotoradarami".Mając CB i nawigacje z wgraną bazą fotoradarów nie sposób się nadziać na fotkę.
Mam prostą zasadę jak widzę słup (na nawigacji lub naocznie ) to porostu zwalniam do przepisowej prędkości i tyle,a jak jest przenośny to kilka km wcześniej jakiś mobil da znać na 100%.
Wiadomo,że są przypadki gdzie ktoś kogoś mimo CB ustrzeli ale to jest margines.
Piszecie,że łapą was na przekroczeniach o 7km/h. :D
Mam wielu kolegów w drogówce i każdy mi mówi,że do 10km/h to sobie nie zawracają głowy bo szkoda ich czasu na pisanie notatki i mandatów-poza tym do 10km mogą być przekłamania liczników.
Nie piszę tego żeby pokazać jaki ja święty jestem-nie też przekraczam prędkość ale wszystko robię w jakiś normalnych granicach i jak na razie nie mam kłopotów z mandatami fotoradarami i stróżami prawa na naszych kochanych dziurawych drogach

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:10:07 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie jesteś na bieżąco. :) Teraz wprowadzają nowe przepisy - 10km/h =200zł. Mają zbudować ogólnopolską sieć fotoradarów połączoną z komputerową bazą danych, naliczanie mandatów i wysyłanie wniosków ma być automatyczne. Właściciel auta będzie musiał udowadniać, że to nie on prowadził ponieważ z założenia jeśli jego auto będzie na fotografii to jest winny i koniec.

Artykuł1 Artykuł 2  - w sumie to najtrafniejsze jest mimowolne podsumowanie na końcu drugiego artykułu - cytuję: "Zyskami z mandatów gminy podzielą się z budżetem państwa.".

Sam jeżdże bardzo ostrożnie, przestrzegam na ogół przepisów i zwalniam jak jest ograniczenie itd, ale mi się coś robi jak czytam, że jak zwolnię na pustym polu do 60 zamiast do 50 to już mnie to będzie kosztowalo 200zł, bo państwo wpadło na nowy pomysł jak na mnie legalnie zarobić trochę kasy.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:21:32 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Grzech"
Nie jesteś na bieżąco. :) Teraz wprowadzają nowe przepisy - 10km/h =200zł.

jestem jestem
Cytat: "Grzech"
Mają zbudować ogólnopolską sieć fotoradarów połączoną z komputerową bazą danych, naliczanie mandatów i wysyłanie wniosków ma być automatyczne.

mają mają :D
Cytat: "Grzech"
że to nie on prowadził ponieważ z założenia jeśli jego auto będzie na fotografii to jest winny i koniec.

no i widzisz tu jesteś w błędzie najpierw muszą zmienić prawo a potem karać zaocznie a do tego długa droga
Cytat: "Grzech"
Właściciel auta będzie musiał udowadniać

akurat to oni muszą to udowodnić-jest coś takiego jak domniemanie niewinności
W tym kraju różne cuda mieli już wprowadzać-poczekamy jak wprowadzą i co im z tego wyjdzie,bo jak znam życie to wprowadzą na "wariata" a potem szybko będą się z tego wycofywać

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:13:58 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Pio555"
Ja tam nie wiem o co wam chodzi z tymi fotoradarami.Jeżdżę sporo po Polsce i widuje sporo "słupów z fotoradarami".Mając CB i nawigacje z wgraną bazą fotoradarów nie sposób się nadziać na fotkę.


Tez jezdze sporo po polsce , mam cb , mam nawigacje i co z tego ??? We wroclawiu są modne skody octawie kombi nieoznakowane co stoją poparkowane na poboczach i cykają fotki . Gdybym nie znal miejsc gdzie lubi stac to fotki naokraglo by cykały poniewaz jezdzac z cb wlaczonym jest zero informacji o tych autach stojących na poboczu.

Ja jeszcze po tablicach je poznaje , ale ktoś z poza wroclawia murowane ma ze sie natnie na nie jak beda stały gdzies na jego torze jazdy.

Jak juz mówiłem naciac sie nie trudno u nas w kraju.

Cytuj (zaznaczone)

Mam prostą zasadę jak widzę słup (na nawigacji lub naocznie ) to porostu zwalniam do przepisowej prędkości i tyle,a jak jest przenośny to kilka km wcześniej jakiś mobil da znać na 100%.


jezeli jest przenośny i widoczny to tak , mnie kiedys ustrzelili na fotoradar ukryty doslownie za płotem w jakims gospodarstwie domowym. Było to na połuniowym wschodzie polski. Chamstwo jak cholera zeby tak sie ukrywac , ale na cb nikt nawet slowem sie nie odezwał ze gdzies stoja , jak sie pytalem kilka razy to kazdy mówił ze czysto. Naszczescie jeden taki przypadek miałem , ale przykładowo u pepików pochowani gliniarze w krzakach z fotoradarami lub jakich złomach stojacych przy drodze to norma.


Cytuj (zaznaczone)
Wiadomo,że są przypadki gdzie ktoś kogoś mimo CB ustrzeli ale to jest margines.


Wystarczy wziąsc 1 kwietnia  :lol: , jechalem przez calą polskę  :lol:  kierowcy sobie jaja robili i juz naprawde nie było widaomo czy stoją czy nie gdzies  :lol: . Przy kazdym prawie radiowozie co suszyli stało auto z anteną cb na dachu i kierowca był rozgrzeszany  :lol:


Cytuj (zaznaczone)
Piszecie,że łapą was na przekroczeniach o 7km/h. :D
Mam wielu kolegów w drogówce i każdy mi mówi,że do 10km/h to sobie nie zawracają głowy bo szkoda ich czasu na pisanie notatki i mandatów-poza tym do 10km mogą być przekłamania liczników.


Tez mam kolegów gliniarzy ( nie licze wujka bo to juz emeryt ;) ) , z jednym dzień w dzień ostatnio pije  :mrgreen:  a znam go od dziecka wsumie.. , ale on jest od cięzkich przestepstw. Dzieki niemu poznalem kilku z drogówki z którymi tez czasem sie przy piwie spotkamy. Do tej pory nie zatrztymywali jak ktos przekroczyl nawet o 15km/h , zwykle ustawiali fotoradary te przenosne o 15km/h wiecej niz przepisowa byla. Ale teraz mowia ze ma sie to zmienic bo tak naczelnik kazal , a dupy nie beda nadstawiac niepotrzebnie. Jak sam stwierdził im nie zalezy czy kogoś złapia jak przekroczy o 7km/h czy o 30km/h bo dla nich wazny jest wynik jaki pózniej udukumentują. Wolą złapac kogoś za mniejszą prędkosc niz stać i nie zlapać nikogo i nie miec czym sie wykazac pózniej.  Przekłamania licznikow mogą byc o 10% , ale nasz kochany rzad jest niezbyt rozgarniety i wprowadzil nowe  przepisy i 5km/h to juz wykroczenie straszne to jest.

Wystarczy wziąsc instrukcje obslugi od Fiata Ducato z 2002r gdzie wytłuszczonym drukiem pisze ze przeklamania mogą byc 10% na prędkościomierzu.

Dokładnie zacytuje: " UWAGA:
Należy pamietać, że producent pojazdu dopuszcza błędne wskazania prędkościomierza o +- 10% w stosunku do prędkości prawidlowej z jaką pojazd sie porusza. "

Dodam jeszcze co pisze przy rozmiarach opon.

"UWAGA:
Nalzey pamietac , ze błąd wskazań prędkościomierza może byc spowodowany przez zastosowanie wyszczególnionego w/w instrukcji  rozmiaru ogumieninia (zaleznie od wersji)dopuszczonego przez producenta do montazu w pojezdzie Ducato.  W przypadku zuzywania sie opon równiez należy pamietać o wystepującym błędzie prawidlowych wskazań prędkosciomierza. "

Producent do mojej wersji podaje ze mogą być opony
205/70/16C
205/75/16C
215/75/16C

a wiec juz same rozmiary mówią za siebie ze raczej licznik bedzie miał błędy we wskazanich



 

Cytuj (zaznaczone)

Nie piszę tego żeby pokazać jaki ja święty jestem-nie też przekraczam prędkość ale wszystko robię w jakiś normalnych granicach i jak na razie nie mam kłopotów z mandatami fotoradarami i stróżami prawa na naszych kochanych dziurawych drogach


swietych kierowcow nie ma , nie uwierze w to ze sa tacy co przepisowo jezdzą. Musiałby przestrzegac kazdego punktu kodeksu drogowego , kazdego znaku itp.

Ja jezdze duzo po europie i polsce, juz wyroslem z przekraczania prędkosci o niewiadomo ile km/h. To sie chyba "starosc" nazywa ;). W miejscowosciach jezdze nadwyraz przepisowo , i to celowo zeby wiekszosc tych scignatow pozwalniac a nie ze grzeja przez miejscowosci wogole nie zwalniając.... Najgorsi to są przedstawiciele handlowi w osobówkach bo im sie zawsze spieszy wszedzie.

Najlepszym krajem pod wzgledem ostrych przepisow to jest Szwajcaria , tam za przekroczenie o 1km/h juz jest bardzo wysoka grzywna. A nasi dazą do tego zeby zrobic nam tak samo jak w szwajcarii. Jakze byłem zdziwiony jak kiedys przy wyjezdzie ze Szajcarii zatrzymala mnie ich policja do kontroli i wyszło ze dostałem przy wjezdzie do ich kraju ustrzelony fotografem. Przekroczenie o 3km/h... i nie bylo zmiłuj sie , musiałem zapłacic 95 ojro bo jak nie to bym miał zakaz wjazdu to ich kraju. Coprawa po orzeczeniu dopiero sądowym ale odrazu mnie uprzedzili ze sad taki zakaz automatycznie by wydal.

[ Dodano: 2009-04-09, 13:22 ]
Ale jak widze to niektórym nie przeszkadza rosnąca ilosc fotoradarow PL. No tak bo jak kogos jak narazie nie zlapał to pewnie nie zlapie. Ale wierzcie , jak bedzie co 100m etraow fotoradar i pomiedzy nimi jeszcze po dwa ukryte to nie bedzie kierowcy który nie da sie złapac , bo w naszym kraju ciezko nauczyc jezdzić kogos z przepisami i raczej szybko sie by nie nauczyli , A zanim by sie nauczyli to juz fotek by kilka dostali.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:26:14 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Cytat: "Sterciu"
To sie chyba "starosc" nazywa ;) . W miejscowosciach jezdze nadwyraz przepisowo , i to celowo zeby wiekszosc tych scignatow pozwalniac a nie ze grzeja przez miejscowosci wogole nie zwalniając.... Najgorsi to są przedstawiciele handlowi w osobówkach bo im sie zawsze spieszy wszedzie.
nie koniecznie starosc :D bo ja chyba stary nie jestem :D a co do zwalniania scigantow to nie powiem sprawia mi to wielka frajde :D
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:47:57 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
efekt bedzie taki ze wszyscy zaczną jezdzic przez wsie po 120 bo tam nie bedzie fotoradarow. a drogami przez wioski mozna praktycznie wszedzie dojechac. o dziwo dzur tam tez nie ma :D (jesli sie dobrze objazdy zna) a glowne drogi beda dla "jeleni" i dalej zabawa w ciuciubabke trawac bedzie. wiekszosci ludzi nie potrzeba jechac szybcej jak 100-110 wystarcza zwykłe drogi ekspresowe tylko niech beda

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:55:41 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Van#1860"
efekt bedzie taki ze wszyscy zaczną jezdzic przez wsie po 120 bo tam nie bedzie fotoradarow. a


efekt bedzie duzo gorszy dla nich ;) , ludzie zaczą niszczyc fotoradary....

ostatnio mózili w tv ze w samym woj. opolskim w zeszlym miesiacu zniszczyli  cztery "fotoradary". Tutaj napisze w cudzyslowiu bo nie wiem co mieli na mysli mowiac fotoradary , czy chodziło o same skrzynki czy konkretnie o fotoradary.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaki obowiazuje mandat za brak tablicy rejestracyjnej?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:58:50 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
rozumiem, że w szwajcarii samochody nie jeżdżą bo radary i restrykcyjne przepisy to uniemożliwiają.
 tkwiący od wieków w naszych sercach, duch walki i sprzeciwu, zmuszający nas do wyprzedzania wszystkiego co się rusza, nakazuje nam również stawać okoniem wobec wszelkich przepisów, bez względu na ich range. czytając Wasze posty, mam nadzieję że te radary zmuszą Was w końcu do jazdy z głową a nie z pedałem wciśniętym w podłoge. myślę, że dzięki tym restrykcyjnym przepisom, nadejdzie taki dzień, że będę mógł wsiadając do samochodu nie myśleć o tym, czy to właśnie dziś spotkam na swojej drodze wariata, ściganta poruszającego się z szybkością światła a myślącego z szybkością żółwia.
i Wam, Drodzy Koledzy życzę szybkiego nadejścia takiego dnia. dla dobra Waszego, mojego, naszych bliskich i naszych portfeli. a wtedy radary stracą rację bytu.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.