Autor Wątek: Duży szum spod auta - podpora ?  (Przeczytany 7576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:40:51 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Najlepsze są w żółtym opakowaniu. Cena mówi sama za siebie, te inne wynalazki wymienialiśmy u kumpla co miesiąc :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 15, 2009, 16:11:17 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
DF, a które to łożysko w skrzyni? bo ja ostatnio zauwazyłem że tak około 3k rpm uaktywnia się jakieś głuche żempolenie nie jest to aż takie uciążliwe ale jednak, najpierw myślałem, że to alternator, ale nie słychać tego na zewnątrz od przodu, tylko najbardziej jak się w środku siedzi. Na postoju przy wciśniętym sprzegle też się to pojawia, tylko przy ciut wyższych obrotach. nie jest to jednostajny hałas tylko taki troche przerywany. najbardziej mnie to irytuje na trasie, gdy silnik spokojnie sobie pracuje, a słychać jakieś żempolenie.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2009, 00:18:47 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Ja pisałem o takim małym łożysku igiełkowym chyba czy jakoś tak się to zwie. Nie mogę nic konkretnego napisać bo nie znam się tak dokładnie na skrzyniach więc nie będę zamieszania robił. To małe łożysko które szumi sobie i słychać je zwykle jak auto stoi bo w czasie jazdy to reszta zagłusza zwykle jest lekceważone bo oprócz hałasu to ponoć niczym innym nie grozi. Natomiast jak masz jakieś inne poważniejsze zgrzyty to uważam, że lepiej się temu dokładniej przyjrzeć bo może zrobić przykrość w nieoczekiwanym momencie... Już raz wymieniałem skrzynię bo coś tam się w niej działo i po zdemontowaniu obudowy sprzęgła się okazało, że to wielkie łożysko, które pierwsze widać było rozsypane. Innym zaś razem zlekceważyłem dziwne dźwięki łożyska dociskowego sprzęgła i oczywiście pękło na pół na autostradzie w Katowicach w połowie trasy. Więc lepiej nie czekać...
Jednak jak objawia się to na postoju przy wciśniętym sprzęgle to przecież skrzynia nie pracuje więc jest wyeliminowana z podejrzeń.
Może jednak ten alternator. Zdejmij pasek i pokręć samym alternatorem. Łożyska potrafią się tak zatrzeć, że zablokują alternator i koniec jazdy (też tak miałem  :mrgreen: )
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2009, 11:28:37 am »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
altek sprawdzany, poza tym z przodu wcale tego nie słychać. Pewnie coś gdzieś jakichś wibracji dostaje, tylko nie wiem co. Może poprostu dzwon się od silnika odkręca, a ja zamieszanie niepotrzebne robię...
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 18, 2009, 13:06:34 pm »

szczaw

  • Gość
Cytat: "DF"
To małe łożysko które szumi sobie i słychać je zwykle jak auto stoi bo w czasie jazdy to reszta zagłusza zwykle jest lekceważone bo oprócz hałasu to ponoć niczym innym nie grozi.



No dokładnie. Po 20kkm ten sam hałas (w sumie to takie delikatne szumienie i leciutkie pukanierazem) i problemów ze skrzynią żadnych, a lubi się depnąć...

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 18, 2009, 21:07:00 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Coś mi się jeszcze przypomniało na temat niepokojących odgłosów żępolenia lub podobne...
Czasem jest to coś czego nigdy byśmy nie podejrzewali. Nie tak dawno zamartwiałem się strasznie dzikimi zgrzytami i stukaniem, które pojawiały się znikały ale częściej jednak były... Sprawdziłem wszystko (tak mi się zdawało) i już myślałem, że silni trzeba wymienić. Pojechałem po pomoc do prawdziwego mechanika chociaż garażowca. On też rozkładał ręce. Już mieliśmy rozbierać silnik gdy odkrył niedokręconą śrubę koła pasowego  :oops:

Może trzeba sprawdzić wszystkie połączenia, śruby. Może coś po jakiejś wymianie/naprawie jest luźne i wpada w wibracje...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 18, 2009, 22:13:13 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
DF, bede musiał sprawdzić, ja kiedyś dawno, dawno temu potrafiłem niedokręcic koła zamachowego - poluzowało się i taki rumor robiło, że matko boska. jak w pierwszej chwili zajrzałem pod auto i zobaczyłem co się rusza to myślałem że wał korbowy mi pękł...
dzięki za konstruktywne uwagi, jakby sie komuś coś przypomniało co mu kiedyś dziwnie hałasowało to tez niech pisze.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 18, 2009, 22:18:48 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Mi kolektor wydechowy :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 18, 2009, 22:22:14 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
To jeszcze dorzucę do kolekcji niedokręconych części podporę wału. W pośpiechu nie dokręciłem dobrze. Luz był tak mały, że prawie niewyczuwalny ręką. Ale napier... tak, że myślałem, że mi dziurę w podłodze zrobi...
No ale to nie od strony silnika naturalnie dochodziło...  :mrgreen:

Przepraszam za mały/duży OT ale jeszcze coś mi się przypomniało...  :mrgreen:
Coraz dalej od silnika... Kupiłem sobie kiedyś poloneza... Miał dziurawy wydech... Wymieniłem tłumiki i cieszyłem się cichą jazdą przez jakieś 2 godziny... Potem nastąpił potworny zgrzyt w moście i już było okrutnie głośno... Potem przez kolejne dni zdarzało się, że most blokował się całkowicie. Musiałem go wymienić. Okazało się, że jakiś kretyn nie dokręcił dobrze śrub. Dwie się wykręciły i wpadły między zęby :evil:  A miałem taki cichy most...  :cry:
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 19, 2009, 11:06:56 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Mam pytanko, czy łożysko przedniego koła, może się wysypac przez noc ?
Caly dzien jeździłem autem i nic nie huczało, postawiłem wieczorem pod blokiem, dzisiaj rano ruszam a tam szum taki jakby mi sie jednoczesnie wysypalo lozysko, klocki, podpora wału i łożyska w skrzyni.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 19, 2009, 14:15:41 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Najszybciej może się klocek tak zużyć, że pozostałość wpadnie pomiędzy zacisk a tarczę i zdziera ją. Zaglądałeś tam ?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2009, 09:21:44 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
juz wiem co to... tarcze mam tak cholera cieniutką (okolo 5mm) że tłoczek wysunął się już tak daleko, że klocki (pomimo że nie dawno wymieniane były) trą o brzeg tarczy. Obstukanie młotkiem i potraktowanie tarcz szczotką drucianą wyeliminowało szum i tarcie.
Teraz już wiem dlaczego mam tak słabe hamulce :D
Ale to robota na wiosnę dopiero, bo teraz nie mam ani czasu ani "piniendzy"

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 06, 2009, 00:41:45 am »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Mój hałas zlokalizowany i usunięty- był no spowodowany zużytym bendinksem rozrusznika lub pękniętym mocowaniem poduszki silnika, nie wiem dokładnie, ważne że już mnie nie wkur...ia.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:33:11 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Mam zamiar wymienić w sobotę podporę. Seba pisał, że po złożeniu nawet na zaznaczonym wale mu wał zaczął bić. Jaka jest szansa na to, że nie zacznie bić?  :wink: I na jaką nakrętkę jest połówka przegubu przykręcona? Zwykłym kluczem da radę odkręcić?
Na coś konkretnie zwrócić uwagę?
Ewentualnie jak już wał wyjmę spod auta to jak stwierdzić, czy podpora napewno do wymiany. Ile mniej więcej powinno się ugiąć jak np nadepnę na wał?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 08, 2009, 21:23:09 pm »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
matucha#1931, jak masz wał jeszcze na aucie to wystarczy jak ręką poruszasz to zobaczysz czy musisz przyłożyć dużo siły do poruszania nim czy nie. jak jest dobra guma to jest twarda

Duży szum spod auta - podpora ?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 09, 2009, 11:33:11 am »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Jak  wymieniałem krzyżaki to robiłem znaki na wale i złożyłem wszystko tak jak było, a wał teraz dostaje wibracji przy 40km/h, poniżej i powyżej jest ok. No i powyżej 140 też coś zaczyna trzęść. Przy okazji zna ktoś warsztat na Dolnym Śląsku gdzie wały wyważają?
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery