GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > CAŁA POLSKA

Działalność gospodarcza/Firma - co i jak??

(1/3) > >>

Logan:
Witam

Myślę z przyjacielem o założeniu działalności i wstępnie dowiadujemy się co i jak ale trochę nam panie w urzędach namieszały i sami nie wiemy od czego zacząć.

Może ktoś z Was zakładał firmę i wie co i jak??

Sterciu:
A co dokładnie chcecie wiedziec ??

-Najpierw trzeba NIP wyrobic w US , o tyle prosta sprawa jest jezeli dzialalnośc jest na jedną osobę poniewaz NIP jest tej osoby , a nie wiem jak teraz dokładnie jest z wspłwlaścicielami , trzeba byloby sie dowiedziec kogo NIP będzie NIPem firmy. Oczywiście w US trzeba zgłośic naszą firme.

-Nadanie REGEONu

-Zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej w którym podaje sie jakiej dziedziny będzie dotyczyc nasza dzialalnośc (podaje przykłady: handel , handel obwozny , warsztat , nauka jazdy , transport osobowy, transport towarowy , itp , można wszystko co przyjdzie na mysl podać wtedy można bezproblemowo bez latania po urzędach sie przebranzowić w razie czego).

-ZUS , najprzyjemniejsza sprawa , tam tez sie jak dobrze pamietam trzebabyło udać i zglości zalozenie działalności.

Wiecej grzechów nie pamietam , musiałbym w papiery zajrzec co jeszcze tam było ale wiecej sobie nie przypominam.

Ogólnie kiedys to był tydzień latania po urzędach....
Ogólnie ja to zalatwialem wszystko kilka lat temu ale chyba zbyt wiele sie nie zmieniło.

Pio555:
i obowiązkowo założyć konto w banku
u nas w Radomiu wszystko załatwia się w jednym ogienku w UM

Logan:
Znajomy jak załatwiał to mówił że niby to jedno okienko a tak naprawdę to latał gdzie popadło żeby założyć firmę. Tyle że jemu chodziło też o dotacje, nam w sumie też i a pro po dotacji to słyszeliśmy już tyle wersji że sami nie wiemy która ma choć trochę z prawdą wspólnego

Lupo:
Logan ja zakladalem dwa lata temu.
Przede wszystkim - jesli chodzi o dotacje to musisz zlozyc wniosek ZANIM zalozysz firme.

Jest z tym sporo roboty.
Wybierz sobie metode ksiegowosci (sa chyba 4) i ksiegowa - a ona Ci wszystko powie co i jak krok po kroku.

Zalozenie firmy to bardzo prosta sprawa. Trzeba sie niestety nalatac. Aha - jesli to Twoja pierwsza firma to przez pierwsze 2 lata bedziesz placil polowe skladek.

Co do kosztu zalozenia firmy - to zalezy od miasta.
W Warszawie mozna sie zmiescic w 150 zl - gdzie indziej miedzy 200-300zl zazwyczaj.
Przynajmniej tak bylo 2 lata temu.

Jak bedziesz mial konkretny pomysl to pisz. No i powodzenia z wlasnym biznesem - sukces na tym polu daje bardzo duza satysfakcje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej