Autor Wątek: chlodzenie wiatrakami.  (Przeczytany 4051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chlodzenie wiatrakami.
« dnia: Sierpień 07, 2004, 21:39:08 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
witam wlasnie wzucilem sobie 2 wiatraki na chlodnice czy to jest dobry pomysł?

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2004, 22:04:15 pm »

vollvo#1821

  • Gość
wiadomo ze odprzybytku głowa nie boli tym bardziej jak się dużo stoii w korkach to takie dwa wicherki są przydatne

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2004, 22:31:08 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Tez sie zatanawialem zeby wstawic dwa wentylatorki do borka, ale tak zeby drugi sie walczal kiedy jeden nie wyrabia, bo kiedys tak mialem w bardzo upalny dzien stalem w korku i wentylator z lekka nie wyrabial bo temperatura byla lekko ponad 120 stopni C. Ale w takie "wiosenne" dni to spokojnie wyrabia! Chociaz teraz dopiero do mojej pustej lepetuny ze moze to byc spowodowane zanieczyszczonym ukladem chlodzenia! Bo w sumie silnik w polonezie jak czytalem w ktoryms "Motorze" jest dobrze chlodzony, dlatego np. na zime zalecane jest "docieplanie" silnika. N.p. zalslaniajac chlodnice, obkladac miske olejowa styropianem itp. Ale jak wczesniej zauwazono od przybytku nie boli!
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2004, 22:54:47 pm »

Czaku

  • Gość
Wrzucie sobie chlodnice z diesla  :mrgreen:  ja tez mam 2 wiatraki

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2004, 23:34:35 pm »

Bobi#1197

  • Gość
i od 1,4 co prawda nie wszystkie mają

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2004, 11:48:28 am »

MLP

  • Gość
W standardowym układzie wystarczy jeden wiatrak (jeśli ktoś ma temp 120 stopni to coś jest nie tak).

Drugi wiatrak był stosowany w samochodach np. z klimatyzacją lub chłodzieniem oleju ze wspomagania (niektóre plusy), lub diesle.

Cały widz polega na tym żeby temperatura była stała czyli jakieś 90 stopni.

Jak zastosujecie drugi wiatrak w standardowym samochodzie to nastąpią większe wahania temperatury pracy silnika co z kolei nie jest korzystne ze względu na zużyche paliwa i zużycie samego silnika.

Wentylator służy do normalnej regulacji temperatury silnika i w standardowym polonezie to jest wystarczające,.

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2004, 12:17:36 pm »

Pablo-X

  • Gość
wg.mnie MLP dobrze gada. jesli temp nie szaleje a trzyma 90 to 2gi wiatrak jest niepotrzebny.

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2004, 09:52:25 am »

marior#1828

  • Gość
ja tez mam dwa....dieselki to niezle patenty...

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2004, 14:29:52 pm »

Jaski#40

  • Gość
drugi wiatrak mozna sobie zrobic na pstryczka i dochladzac silnik wtedy kiedy tego potrzeba :)

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2004, 14:52:38 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Jaski#40"
drugi wiatrak mozna sobie zrobic na pstryczka i dochladzac silnik wtedy kiedy tego potrzeba :)

Coś wiem na ten temat :mrgreen:.

PS. Swoją drogą trzecia alternatywa w sondzie jest THE BEST  :lol:  :lol:  :roll:  :roll: .
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2004, 22:49:56 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
a powiedzcie mi jak mozna wyczyscis najlepiej calkowicie calego ukladu? jakimi srodkami szczegulnie chodzi o blok , glowice i o hlodnice. i czy sie oplaca. jezdze na borygo lecz no  troszke syfu jest .

[ Dodano: 2004-08-10, 23:06 ]
Mam fajny kawał dlawas  puśćie go dalej hi hi



NiedŹwiadek z króliczkiem łowią ryby  no i minęła 2 i 3 godzina i nic a nagle chlup wyciągnęli na swoich haczykach jedynie "złotą rybkę". Ryba mówi "spełnię po 3 życzenia ale puśćcie mnie" . NiedŹwiedŹ mówi OK. Króliczek wypowiada życzenie chce nową wędkę. NiedŹwiedŹ- a ja aby w całym lesie były same niedŹwiedzice a z niedŹwiedzi tylko ja. no i stało się . Królik mówi a ja chce na drugie życzenie nowy rowerek. NiedŹwiedŹ- a ja aby w całej Polsce były w lasach same niedŹwiedzice a z niedŹwiedzi tylko ja. Rybka- A 3-cie?. NiedŹwiedŹ  mówi królik ty 2 razy pierwszy wypowiadałeś a teraz ja  chce teraz jako pierwszy powiedzieć . No to  zaszaleje na Maxa mówi. Chce aby na całym święcie były same niedŹwiedzice a z niedŹwiedzi tylko ja . A Królik - A ja chce aby niedŹwiedŹ był pedałem.    :-)

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2004, 00:36:14 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
ale czy dwa wicherki zmieszczą się przy zwykłej chłodnicy? np w moim wąskim caro?
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2004, 00:38:51 am »

przemx

  • Gość
ponoc dziala zalozenie magnetyzera na rurke wracajaca z silnika tzn na przyklad kawalek magnesu ze starego glosnika - na ze złomowca - nie kosztuje prawie nic a mozna sprawdzic..

chlodzenie wiatrakami.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2004, 18:03:14 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
wejdzie widziało to kilka osob na ostatnim zlocie w wawie  np Bobi i Netom czy inni koledzy z PTK. Jak  cos to fotke  wzuce.



sorka za słabą jakosc zdięć.