Autor Wątek: Ustawienia gazu STAG-XL  (Przeczytany 2739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ustawienia gazu STAG-XL
« dnia: Listopad 24, 2009, 08:45:53 am »

Bartek_86

  • Gość
Witam. Mam takie pytanie. Posiadam sterownik do gazu STAG-XL. Sterownik ten ma możliwość ustawień za pomocą przełączników wbudowanych na płytce, a także ma możliwość podłączenia do komputera. Chciałbym ustawić prawidłowo mieszankę za pomocą przełączników, ale nie wiem do końca jak to zrobić. W instrukcji obsługi jest podane ustawienie reduktora za pomocą komputera. Jego poprzednik stag l plus też i tylko jest ustawialny za pomocą przełączników i może trzeba to zrobić tak jak jest to opisane do stag l plus??
W konfiguracji stag l plus jest krok po kroku napisane jak trzeba go ustawić ( która dioda ma sie kiedy zapalać, a która gasić).

Podaje linki do instrukcji obsługi stag l plus ( na ostatniej stronie regulacja reduktora)

Instrukcja Stag l plus

i stag xl

Instrukcja stag xl

Proszę o pomoc.

Ustawienia gazu STAG-XL
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2009, 11:38:41 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w instrukcji jest wszystko napisane ,
nie wiem jakiej pomocy oczekujesz skoro nie wiadomo do jakiego samochodu to chcesz zalozyc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Ustawienia gazu STAG-XL
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2009, 13:58:48 pm »

Bartek_86

  • Gość
Chcę to założyć do poloneza gsi, ale nie ma to znaczenia do jakiego samochodu.
Regulacja reduktora przy sterowniku stag l plus jest opisana krok po kroku.
stag l plus ustawienie reduktora

Dla sterownika którego posiadam czyli Stag XL nie jest to opisane, ale on także ma możliwość konfiguracji za pomocą przełączników umieszczonych na płytce.
Z instrukcji wyżej zamieszczonej odpada punkt 1 ponieważ silnik krokowy w stag xl nie posiada registra i punkt 9 także odpada.

Czy więc regulacje staga xl mam przeprowadzić na podstawie instrukcji stag l plus z pominięciem wyżej wymienionych punktów? czy jakoś inaczej?

Ustawienia gazu STAG-XL
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2009, 14:12:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak to nie ma ma znaczenia do jakiego samochodu zakaldasz ? a jak ustawisz sonde,symulacje i tps ?
do GSI trzeba ustawic sonde standardowa 0-1v  ,symulacje prostokatna i tps 0-5v

zeby ustawic mieszanke ,to lepiej byloby podlaczyc do laptoka ,bo wysciowe polozenie krokowca 120 niekoniecznie moze pasowac do twojego ukladu parownik-mikser ,
reszta parametrow skoku krokowa zreszta tez,
ale jak tam chcesz ,mozesz to ustawiac na diodki ,ale wtedy nie wiesz gdzie jest krokowiec ,a przydaloby sie wstrzelic w jego polozenie startowe
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Ustawienia gazu STAG-XL
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2009, 15:04:03 pm »

Bartek_86

  • Gość
Czyli raczej nie obejdzie się bez podłączenia pod kompa, ale na początku spróbuje ustawić na te diody i zobaczę jak będzie chodzić.

Narazie wszystko jasne.

Dzięki za pomoc.