Autor Wątek: Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami  (Przeczytany 5341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« dnia: Czerwiec 01, 2010, 11:20:58 am »

punisher

  • Gość
Cześć. Mam problem z wodą która stoi pod dywanikami kierowcy i pasażera. Jest to woda z deszczu. Jakiś czas temu wymieniłem cieknącą nagrzewnicę (była dziurawa), uszczelniłem dokładnie połączenia wody z obiegu silnika, podszybie, uszczelki i nadal po obfitym deszcze tapicerka pod dywanikami jest nasiąknięta wodą jak gąbka. Wciskam palec i widzę wodę, jak jest gorąco wysuszę na ile się da jest OK, ale problem powraca po deszczu.

Zatem czy dobrym pomysłem jest wywiercenie od dołu pod tapicerką pod dywanikami kilku malych dziurek wiertarką aby woda mogła odsączącać się bez problemu? Dodatkowo moja karoseria jest przegnita miejscami i ile się dało to zakonserwowałem, ale to inny temat. Czy ktoś z Was tak robił?

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2010, 11:30:40 am »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Wtedy woda podczas jazdy będzie przez te dziurki się nabierać (chyba) Całą masz podłogę? Może właśnie od dołu ta woda się zbiera Zobacz jeszcze Wężyk co odprowadza wodę z podszybia może wygiął się i odprowadza wodę po ścianie grodziowej a ta przez jakiś otwór wpada do środka

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2010, 11:51:25 am »

punisher

  • Gość
Podłoga cała, progi całe, sprawdziłem wężyk odprowadający wodę z podsybia to dobry trop - jednak ten wężyk jest krótki i ustawiony prosto więc raczej woda powinna spływać pod silnik. Podczas jazdy możliwe że pod wpływem siły grawitacji i pędu auta do przodu spływa właśnie po ścianie grodziowej ale tam nie widzę żadnego otworu. Hmmmm

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2010, 12:35:34 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Może też lecieć np przez nieszczelną uszczelkę od drzwi. Najpraktyczniejszym pomysłem jest zamknięcie się w aucie i poproszenie kogoś żeby je polewał. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2010, 20:49:21 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
moze te rury odprowadzajace wode z podszybia są zawalone jakims syfem. Sprawdz to bo jak ja wyjalem swoje to sie zdziwiłem. Byly "zamurowane" na amen.

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2010, 21:09:45 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
To z przodu nie ma odpływów w podłodze? Jeśli są, to je sobie odetkaj.
LOW & SLOW

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2010, 21:11:44 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "Jaro"
To z przodu nie ma odpływów w podłodze? Jeśli są, to je sobie odetkaj.
są, chyba nawet po 3 sztuki

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2010, 21:41:52 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Cytat: "FaZi"
Cytat: "Jaro"
To z przodu nie ma odpływów w podłodze? Jeśli są, to je sobie odetkaj.
są, chyba nawet po 3 sztuki


No tak też myślałem, pewnie się zapchały jakimś syfem, nie trzeba od razu atakować podłogi wiertarką.
LOW & SLOW

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:44:29 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
to są otwory technologiczne, a nie odpływy deszczówki.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2010, 22:23:45 pm »

punisher

  • Gość
Tak sprawdziłem, tą są metalowe języczki w podłodze pod nogami, odgięte w kierunku tyłu auta, są trzy sztuki na każdą stronę auta, wciśnięcie małego śrubokręta pod języczek spowodowało dojście do tapicerki - podważenie jej. Udrożniłem po dwóch stronach chociaż wg. mnie nie było to zapchane. Zobaczymy jak będzie dalej po deszczu. Dzięki za pomysł chlopaki.

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2010, 15:15:04 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Cytuj (zaznaczone)
Filc ciągnie wodę i długo ją trzyma, zamiast dokładać dziur zaspawaj otwory technologiczne.


Dokładnie tak zrób ;) u mnie też stała woda aż przeżarło na tzw. "flinston car" bo to cholerstwo strasznie długo wilgoć trzyma (nasiąka jak gąbka)..  Możesz też wszystko zerwać, oczyścić i takie maty izolacyjno-wygłuszające ponaklejać na zimno... jakiś czas powinno wytrzymać
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2010, 12:43:56 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Cytat: "sova"
u mnie wilgotny filc spowodował zanik podłogi dokładnie w miejscu jego przylegania

Cytuj (zaznaczone)
REGULAMIN FORUM FSO–PTK

I POSTANOWIENIA ORGANIZACYJNE

1. Zabronione jest zamieszczanie treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.
Dotyczy to tekstów zawartych w tematach, postach, podpisach i innych miejscach na forum
:P
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Odpływ wody zbierającej się pod dywanikami pod nogami
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2010, 08:46:06 am »

Offline Ślimak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 16V, Polonez Atu 1.6 16V
Ja tam te całe otwory i spływy na wilgoć zaspawałem i zaszpachlowałem a w ich miejsca wywierciłem 3 dziurki wiertłem 6mm...

Po dwóch stronach filcu zastosowałem nie przepuszczalną i nie chłonącą wilgoci matę...

Mam zamiar jeszcze zamontować pochłaniacz wilgoci gdzieś pod siedzeniem w samochodzie...

To trochę taka kombinacja ale no jakoś trza se radzić :mrgreen:
Polonez 1.4 16V DOHC