Autor Wątek: Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)  (Przeczytany 18377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 20, 2010, 15:39:55 pm »

Puro

  • Gość
Nie ma takiej opcji. Co bede robil w weekendy? :D  :D  :D  :D  :D


Troszke przeklamalem stan faktyczny. Nie wiem czemu ubzduralem sobie ze temp. krytyczna w poldzie to 150stopni. Jak jest wszyscy wiemy. No i sprawdzilem ta temperature wentylator wlacza sie przy 113st. czyli w momencie kiedy wskazowka dochodzi do czerwonego pola. Wedlug termometru 113st. a wedlug wskazowki prawie 120st. Pomiar wykonalem w zbiorniku wyrownawczym.


PS. Dzisiaj wieczorkiem wykrece z drugiego (oczywiscie jesli bedzie pasowac) czujnik temperatury i wstawie do tego zobaczymy jakie beda efekty pomiarow.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 20, 2010, 16:25:45 pm »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
Puro mam tak samo jak Ty... opis jest chyba pare postów wyżej (nie pamiętam) Był wymieniany termostat dwa razy. Po drugiej wymianie temp. podczas jazdy wreszcie nie przekracza 90st ale niestety w korkach tak jak napisałeś no i po postoju identyko! Wykluczyłem u siebie chłodnice bo poprzednio przy OHV była ta sama i wszystko było ok, z załączaniem wiatraków także. Mimo wszystko kupiłem nowy czujnik i chcę go wymienić bo przy tym silniku wentyl się załącza za późno i w wiekszości przypadków kiedy mu się podoba(tego nie rozumiem w ogóle). To co wyżej napisał mi ktoś że termostat z OHV pasuje do rovera to bzdura- roverowski jest niestety mniejszy..
Na razie nie wymienie tego czujnika bo nie mam na to czasu (wiec i staram się nie jeździć poldkiem po mieście) ale jeżeli wymiana nie pomoże... to naprawdę ja już nie mam pomysłów co z tym fantem zrobić.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:10:34 pm »

Barnii

  • Gość
Miałem takie same problemy z temperaturą w 1.4. W końcu siołem 1,5 zwoja sprężynki w termostacie i od tego czasu wskazówka nigdy nie weszła powyżej 92-93 stopnie :)

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 21, 2010, 18:03:52 pm »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
Cytat: "Barnii"
W końcu siołem 1,5 zwoja sprężynki

ale jak? rozkładałeś go jakoś czy nie? Ale jeżeli to jest nadal wina termostatu to dla mnie to jakaś paranoja, żeby nie było jakiegokolwiek producenta co by zrobił porządny termostat do rovera...

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 21, 2010, 18:18:19 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Ja w ohv tez się męczyłem 3 termostaty nowe wywaliłem xD wszystkie 82sC miały otwarcia a efekt nie dogrzewał mi się silnik ;( bo trzymał 50-60 sC na trasie i wstawiłem jakiś droższy o temp otwierania na 88sc i trzyma 80sC na trasie. w korkach jak jest gorąco to oczywiście włączy się wiatrak kilka krotnie ale mi to nie przeszkadza ponieważ włącza się przy 95-100sC ;)
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 22, 2010, 00:56:43 am »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
Cytat: "danieldeni20"
wstawiłem jakiś droższy o temp otwierania na 88sc i trzyma 80sC na trasie.

Taki wstawiłem jak wymieniałem silnik. efekt-ciągła temp. powyżej 90 (na trasie też)
Cytat: "danieldeni20"
wszystkie 82sC miały otwarcia a efekt nie dogrzewał mi się silnik

Teraz wstawiłem taki i na trasie jest ok a miasto dalej sie grzeje.

Moim zdaniem sprawa rover a OHV to całkiem inna bajka. W ohv raz wymieniałem termostat i od razu wszystko było idealnie a troche pojeździłem na tym silniku. Poza tym dostęp w OHV.... marzenie:)