Autor Wątek: Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.  (Przeczytany 2057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« dnia: Luty 04, 2007, 20:46:06 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Zatrzymalem sie pod parkiem.
By nie bylo zimno po pewnym czasie zapalilem silnik.
Jak to czasem bywa po chwili zalaczylo sie automatycznie ogrzewanie tylnej szyby.

Chwile pozniej wlaczyla sie wycieraczka tylnej szyby :D
Sama - bez zadnej pomocy..

Mysle co tu robic - na ruchy przycisku od niej niereagowala - machala bez przerwy.
Wylaczylem ogrzewanie tylnej szyby - wylaczyla sie wycieraczka.

I potem juz caly czas - wlaczam ogrzewanie, wlacza sie wycieraczka.. Zgaszenie silnika i ponowne odpalenie nie pomoglo.

Nastepnego dnia bylo juz ok. Ale jak to sie stalo ze takie cuda wyczynialo??
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2007, 20:56:24 pm »

Jaro1888

  • Gość
Stawiam na przetarcie przewodów elektrycznych w klapie , robi się zwarcie na przewodzie plusowym od szyby z przewodem od wycieraczki , sprawdź , zaizoluj i będzie OK .

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2007, 00:02:25 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Podepne sie tutaj zeby nie tworzyc nowego watku, bo tez mam cuda....

Problem opisywany juz byl tylko teraz sie dogrzebac nie moge (jak znajde to podlacze) u mnie bez zaplonu nie dzialaja awaryjki, zegfarek i oswietlenie wnetrza....

Przed dziwnym wieczorem bez zaplonu dzialaly wycieraczki, kierunki, nadmuch (podswietlenie guzika nadmuchu tez) i siadal mi przez to akumulator.. pozatym wtedy pompa nie zalaczala sie po przekreceniu kluczyka :)


EDIT:
===================

Oto cala historyja... moze ktos pomoze  ? (zaznaczam ze na dniach wymieniam stacyjke z kostka) wiec moze to cos da...

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2007, 11:31:55 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Zwarcie wywalilo mi polowe zarowek od obrotomierza.. jaro#1888 sprawdzalem tam gdzie mowiles - faktycznie kable przetarte.

Dzieki !! :)
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2010, 19:14:35 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Czasówkę włączaszs kolego.
Wycieraczka PO WŁĄCZENIU MUSI ZROBIC 3 PELNE MACHNIĘCIA, inaczej sama sie bedzie włączac co chwilę.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2010, 19:18:39 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
jak się czasówkę uruchamia?
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2010, 20:12:01 pm »

Nikita

  • Gość
Cytat: "pigini"
jak się czasówkę uruchamia?


u mnie wlacza sie tak z musze przycisk dac na pozycje dolna ta co dobija tylko nie normalnie a tylko tak cyknac przyciskiem i tak samo sie wylacza czasowke bo jak normalnie przycisne i przytrzymam tak z 1-2 sekundy to nie zaskoczy

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2010, 22:42:20 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kilka faktów:
Położenie środkowe przełącznika to położenie jałowe.
W dół włącza sie spryskiwacz oraz czasówkę.
Pojedyńcze kliknięcie włącza czasówke, przytrzymanie - spryskiwacz.
Teoretycznie wyłączenie czasowki powinno być kolejnym kliknięciem w dół - nikt nie wie czemu ale u mnie to nie działa (w większości nie działa)

Górne położenie to praca stała, jednak jeżeli przełączymy guzik w tą pozycję i wycieraczka nie zrobi 3 mahnięc... to włącza sie czasówka i ni jak nie idzie tego wyłączyć (chyba że zapłon).


Ogrzewanie tylnej szyby uruchamiane jest automatycznie jeśli temperatura spadnie poniżej 10 stopni celsjusza JEDNAK - dopiero po 30 sekundach od uruchomienia silnika i ani sekundy wcześniej. Również wcześniej nie da się włączyć ogrzewania tylnej szyby ręcznie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2010, 22:51:13 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Bardzo dziękuję za odpowiedź :). Myślałem że to u mnie jest coś nie tak z przełącznikiem od wycieraczek, bo wszystkie przełączniki mają swoje położenie jałowe "do góry", a ten "na środku". Zastanawiało mnie również wyłączanie "czasówki". Wyłączałem ją zawsze zapłonem lub kilkukrotnym zmienianiem położenia przełącznika :)

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2010, 23:40:53 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Stingerek"
Ogrzewanie tylnej szyby uruchamiane jest automatycznie jeśli temperatura spadnie poniżej 10 stopni celsjusza JEDNAK - dopiero po 30 sekundach od uruchomienia silnika i ani sekundy wcześniej. Również wcześniej nie da się włączyć ogrzewania tylnej szyby ręcznie.


Chyba, że mamy starszy sterownik, który uruchamia ogrzewanie tylnej szyby zawsze po załączeniu zapłonu, niezależnie od temperatury.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Dziwne cuda w elektryce - ogrzewanie i wycieraczka tylnej s.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2010, 09:31:10 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)


Chyba, że mamy starszy sterownik, który uruchamia ogrzewanie tylnej szyby zawsze po załączeniu zapłonu, niezależnie od temperatury.

O takim nie słyszałem - coś bliżej na ten temat ? Jakies oznaczenia ? Do którego rocznika był montowany ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...